Peníze nebo život

V pátek 19.4. jsem měla tu čest poslechnout si na živo Tomáše Hajzlera, zakladatele Peoplecommu, na jeho přednášce Peníze nebo život, která byla součástí festivalu Inner Winner. Jeho názory a misi už delší dobu sleduji. Nejsou to názory pro každého. Tomáš se totiž trefuje do citlivých míst některých lidí. Co to jsou citlivá místa? Vnímání toho, co je úspěch, jak má fungovat rodina, škola a práce. Že nejen peníze jsou důležité, ale i náš život. Citlivé může být pro některé lidi i fakt,  že se s 21.stoletím objevuje nutnost změnit tradiční pohled a  naše postoje, návyky a vlastně celý náš život.

Chápu, že jen slovo změna může některé vyděsit. Já osobně jsem vděčná, že se Tomáš na tuto misi vydal a úspěšně ji naplňuje, protože vždy se najde spousta lidí, kteří jsou jako já před pár lety a už delší dobu hledají někoho, kdo má jiný názor na život a na práci než většina lidí kolem. Je potřeba si přiznat, že doba se mění. Co fungovalo ve 20.století už nyní  nepřináší žádný pokrok a ani naplnění – je to fakt, se kterým se je potřeba smířit a začít s ním v realitě něco dělat. To může být pro mnoho lidí  citlivé místo. Něco dělat jinak, něco změnit a o něco se snažit proti většinovému proudu.

S těmi z vás, kteří se toho neděsí, se chci podělit o 6 kroků k práci ve 21.století podle Tomáše Hajzlera, tak jak jsem si je zaznamenala a obsahově pochopila já:

1.      Stop

Důležité je se zastavit, s odstupem se podívat na to, co se mi v životě děje a co doopravdy chci.

2.      Projekty místo CV

Začít tvořit projekty, realizovat nápady a své vášně, pojmenovat co nás láká do budoucna a přestat psát životopisy o tom, co máme za sebou a co vše jsme dokázali.Upoutat budoucí spolupracovníky a obchodní partnery svou vizí budoucnosti a ne svou historií.

3.      Renomé

V dnešní době musíte být fakt dobří, v něčem vynikat a hlavně se o tom musí další lidé dozvědět. Proto pište svůj blog se svými postřehy a pořiďte si webovou doménu se svým jménem, která vám bude tvořit renomé.

4.      Produkt

To co umíte, co vás baví, v čem jste dobří zabalte do produktu – může to být kniha, seminář, kurz nebo jiný specifický produkt.

5.      Vlastní kmen/subkultura

Obklopte se lidmi, kteří věří ve stejné věci, se kterými se můžete navzájem podporovat a dostávat dopředu.

6.      Těšo-strach

Překonejte svůj strach, vyjděte ze svého pohodlí ven  a pusťte se do toho! Doba se mění a mění se rychle a za nějaký čas už stejně nebude zbití. Začněte hned!

Najděte co vás baví a udělejte si z toho práci. Získáte svůj život a peníze taky.

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a doporučení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.