Co vám zaručí dobrý den?

Dnes je zase pondělí. Vstáváte v pondělí s tím, že vzdycháte: „Ach jo, zase pondělí, celý dlouhý týden přede mnou, nevím, jak to do pátku přežiju, určitě to zase bude hrůza….“ Nebo se těšíte, že začíná nový týden: „ Hurá, konečně pondělí, nový týden, těším se, co na mě čeká za nové možnosti a příležitosti.“ ?

Já osobně jsem momentálně ten druhý případ, ale chápu všechny, kteří procházejí obdobím, kdy mají strach, jak ten týden zase proběhne, co jim kolegové a šéf v práci zase připraví a chtějí se rychle prokousat k víkendu. Také jsem si to prožila , než jsem pochopila, že se nemám čeho bát a že se můžu těšit na nový týden, protože bude takový, jaká budu já.

Dobrý den vám zaručí váš postoj!

Vy sami ovlivňujete to, jaký máte den. Každý den se vám děje to, co očekáváte! Když očekáváte samé problémy, určitě se vám to splní. Když předpokládáte, že lidi, které potkáte nebo s kterými pracujete, budou dnes zase protivní, tak vám zaručuji, že to tak bude.

Můžete si vybudovat postoj, který vám přinese samé dobré dny. Změníte- li svůj postoj, změní se vše kolem vás. Vaše dny se naplní zajímavými událostmi a správnými  lidmi.

Jak si vytvořit svůj úspěšný postoj?

  • Buďte vděční a spokojení. Už teď máte vše, co vám zaručuje dobré dny. Poděkujte za to.
  • Očekávejte jen to nejlepší. Každé ráno si řekněte, jak chcete, aby váš den vypadal. A pak se tomu otevřete.
  • Usmívejte se! Každého, koho potkáte obdarujte svým úsměvem. Nic nestojí a lidé vám ho rádi vrátí.
  • Chovejte se k ostatním, tak jak chcete, aby se oni chovali k vám. Chcete se cítit významní a důležití? Nejprve oceňte sami sebe a poté oceňujte všechny kolem za jejich kvality a přednosti, které jistě mají.

Vždy si vzpomeňte na to, že jste to vy, kdo  vytváří vaše dny. Co z vás vyzařuje, to se vám dostává zpět. Zkuste si takto vytvořit dobrý den a poté týden a měsíc. Poté se vám váš postoj stane zvykem a váš život bude radostí.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.