Objevte svou jednoduchou cestu s ho’oponopono

Možná jste už slyšeli slovo ho’oponopono. Je to slovo, které jsem si nejprve nemohla zapamatovat, ale zaujal mě jeho obsah. Tohle zapeklité slovo totiž v sobě skrývá odpovědi na to, jak žít svůj život v radosti, vyrovnanosti a přitom zcela jednoduše. Hledáte-li jako já před nějakým časem způsob, jak si vyčistit svoje nánosy „špíny“ v hlavě  a jak se dostat do proudu klidnějšího života a neplatit za to vysoké hodinové sazby nějakému odborníkovi, mám pro vás informace, které vás zcela jistě zaujmou.

Co je ho’oponopono?

Ho’oponopono je metoda, která nás učí, jak máme řešit své problémy. Je to havajské slovo, které znamená „ napravit chybu“. Tohle starodávné havajské učení nám říká, že jsme zde všichni proto, abychom napravili chyby. Chybami se rozumí vzpomínky, programy v mysli, které se vynořují jako názory, pocity, posuzování… Je to hluboké učení, které funguje. Základem je skutečnost, že já jsem 100% zodpovědná za cokoliv, co se mi v životě děje, já jsem vytvořila nějaký problém a já to můžu změnit. Ho’oponopono nám říká, že jsme zde proto, abychom zjistili, kdo jsme a co je skutečně problém a poté napravily chyby. Ho’oponopono funguje pro všechny, pro ty kdo  mají peníze i pro ty kdo je nemají, pro ty kdo mají univerzitní tituly i pro ty kdo je nemají.

„Kdo jsem?“

To je základní otázka metody ho’oponopono a základ pro tvoření zde na zemi vůbec. Nemáme představu, kdo jsme. Máme 3 části – podvědomí(vnitřní dítě), vědomí (mentální část) a nadvědomí (dokonalá část, umožňuje spojení s Vesmírem). Ho’oponopono nám říká, že jsme zde pro zlepšení, můžeme se vrátit k sobě, požádat, aby odešly programy v nás a zjistit, kdo skutečně jsme.

Co je skutečně problém?

Na tuto otázku nám ho’oponopono dává odpověď. Události nebo problémy ovlivňujeme my sami, sami jsme je vytvořili. A sami je můžeme vyřešit . Máme totiž k  dispozici tlačítka DELETE (vymazat) , kterými jsou věty

Miluji tě!Děkuji!

Říkáte si je  v duchu, nemusíte je procítit, jen mažete, čistíte! Pracujete uvnitř, protože život je vnitřní práce. Když se změníte uvnitř, uvidíte, co se změní kolem vás.Učíte se jak nereagovat na problémy. Může to být těžké. Ale vždy si položte otázku – chcete mít pravdu a být naštvaní nebo být šťastní? Řešením je nechat být! Ho‘oponopono vám pomůže méně reagovat a méně se angažovat v problémech. Získáte více úsměvu na své tváři, zjistíte, jak být v klidu, jak být sami sebou a váš život se stane snadnější.

Jak to funguje a jak to můžete sami praktikovat?

Váš úkol je  stále si opakovat mocné věty: Miluji tě!Děkuji! A nechat být!

Uvidíte, jakou pocítíte úlevu. Všechno je v nás, vše začíná myšlenkou, díky tomuto učení se vracíte do přítomnosti, prosíte o pomoc a dáváte k ní svolení. Vše je zdarma, 24 hodin denně k dispozici. Když vy budete v klidu, všichni budou v klidu. Chce to jen vytrvalost a odhodlání pravidelně čistit. Nemějte žádná očekávání. Po 30 dnech určitě ucítíte změnu a po několika měsících se budete cítit jako v pohádce, v proudu událostí, které vám přináší to, co právě potřebujete.

Pro ty, kteří nevěří, že to může být tak jednoduché a nebo nejsou duchovně naladěni, mám tip od Mabel Katz na fyzický způsob čištění: Do sklenice  vody nalejte vodu, aby byla z ¾ plná. Nechejte ji tak 24 hodin denně, pouze 2x denně ráno a večer vodu vyměňte  – čistí za vás!

Cílem je dostat se na 0, vymazat všechny názory, vzpomínky, hodnocení ze své hlavy a být ve správný čas na správném místě. Mabel Katz krásně a srozumitelně popsala své zkušenosti s ho’oponopono v knihách Tajemství jednoduché cesty a Tajemství ryzí cesty, jak žít. V knize Tajemství jednoduché cesty také najdete nejčastější otázky, které se v souvislosti s ho’oponopono objevují.

Moje zkušenost s ho’oponopono

Ze své zkušenosti můžu potvrdit, že tato technika skutečně funguje a přináší mi to, co právě potřebuji. Když čistím s ho‘oponopono, navzdory mým vizualizacím a afirmacím, jsem občas zanášena trochu jinam, než by moje mentální část chtěla.

Je tady opravdu něco vyššího než já, které mě nese v proudu života tam, kde objevuji, kdo skutečně jsem a co je moje poslání. Už nebojuji s tím, že nejsem jako většina, která chodí do zaměstnání, ale přijmula jsem sebe a své poslání pomáhat lidem a inspirovat je, aby žili úspěšný život, jako svou práci a  podnikání. Věřím tomu, že jsem ve správný čas a na správném místě. Nechávám věci být, už je tolik neanalyzuji jako dřív, nehodnotím a netrápím se. Vše co potřebuji, se vždy objeví včas.

Ho’oponopono můžete využít také při obchodních jednáních, v manželství nebo v jiných situacích, kdy jsou obě strany očividně naladěny poněkud rozdílně. V duchu si jen opakujete kouzelné věty Miluji Tě/Děkuji a sami uvidíte, jak se s někým, kdo vás štve dokážete krásně domluvit. Čistit můžete v duchu i při dopravní zácpě, když máte strach nebo když vás někdo rozzlobí. Já osobně ho’oponopono využívám každý den a můj život je lepší a lepší. Kdybych to nezažívala na vlastní kůži, nikdy bych tomu nevěřila:))

Přeji vám, aby vám život s ho’oponopono snadno a radostně plynul.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.