Chcete žít vyrovnaný život?

Vyrovnaný život je mým velkým snem. Možná i váš. Kdo by nechtěl žít vyrovnaně? Asi každý. Ale je to vůbec v dnešní hektické době možné? Já osobně jsem se setkala už s takovými názory , že lidé pojem „vyrovnaný“ ironizují. Mají pocit, že je to utopie, nereálná možnost a zesměšňují lidi, kteří k vyrovnanosti směřují. Vyvolává to v nich napovrch jejich negativní přesvědčení, že takový život není možný. Avšak podle mého názoru je nutné se na možnost žít vyrovnaný život dívat pozitivně a  o nastolení rovnováhy ve svém životě se aktivně snažit. Všechno je možné. Jen tak získá náš život naplnění a pravý smysl. Proto se pojďme podívat, co vše se za pojmem „vyrovnaný život“ může skrývat. Každý to může vnímat poněkud jinak.

Vyrovnaný život pro mě osobně znamená prožívat chvíle, kdy jsem spokojená, sebevědomá, mám dostatek energie a síly, kdy miluji a raduji se ze života. Pokud se na to dívám takto, k vyrovnanosti se blížím docela často. Kdybych se na to podívala z pohledu jiného, například zaměstnaneckého, kdy vyrovnaný život je o tom, jak skloubit práci, odpočinek a rodinu/vztahy, a k tomu být ve výborném zdraví, to už mi připadá poněkud dokonalé a umělé. Takto vyrovnaná já nikdy nebudu. Mým snem je mít zdraví, vztahy, čas a peníze v harmonii, ale způsobem, kdy dělám, co mě baví. Zjistila jsem totiž, že jen tehdy můžu být vyrovnaná. Nedokáži být výkonný zaměstnanec nebo manažer v zaměstnání, které mě nenaplňuje a přitom být dokonale zrelaxovaná a zharmonizovaná manželka a matka.

Odpovězte si: Co by pro vás znamenalo žít vyrovnaný život? Pozor! Vyrovnaný život neznamená dokonalý život! Snaha o dokonalost by vás mohla okrást o možnost užívat si života. Neusilujte o dokonalost. Buďte člověkem se srdcem na správném místě a zdravým selským rozumem v hlavě. 

Mám pro vás několik tipů, jak by se i váš život mohl stát více vyrovnaným:

1.      Buďte sami sebou

Dělejte to, co vás baví a co ve vás vyvolává radost. Nevšímejte si svého okolí, které by vás nejlépe vidělo úplně někde jinde. Vystupte z davu. Rozhodněte se, jakým člověkem se chcete stát a každý den pro to něco udělejte, každý den se snažte zlepšit.

 2.      Žijte s nadhledem a s humorem

Říká se, že humor je kořením života. Proto si ten svůj život pořádně okořeňte.Stejná věc se může jevit jako tragédie nebo komedie. Záleží na vašem úhlu pohledu. Proto se dívejte z výšky a smějte se.

3.      Užívejte si život

Vyhledávejte nové zkušenosti a příležitosti. Buďte ochotni dělat, co jste ještě nikdy nezkusili, riskovat, že něco nevyjde. Rozšiřujte své obzory a učte se z vlastních chyb. Informace, které se k vám dostanou z knih nebo od jiných lidí nepomíjejte. Položte si otázku: „ Co by v tom mohlo být přínosné pro mne?“

 4.      Mějte pod kontrolou své myšlení

Nevěřte všem svým myšlenkám. Nemůžete ovlivnit lidi a události kolem sebe, ale můžete kontrolovat své myšlení. Negativní myšlenky prověřujte, zda jsou opravdu pravdivé. Určitě zjistíte, že by se dali stejně tak nahradit pozitivními a vyrovnají váš stav.

5.      Dávejte stejně tak jako přijímáte

Naučte se více dávat. Nejen hmotné věci, ale i svůj čas a zájem. Zajímejte se o jiné lidi, starost o sebe kompenzujte se starostí o druhé lidi. Je to ohromně naplňující.

Vyrovnaný život není stav, ale cesta na celý život. Vyrovnaný život je cesta nekonečného rozvoje a objevů. Na cestu za vaším vyrovnaným životem jsem pro vás připravila dárek – PDF knihu zdarma, která vám pomůže aktivovat vyrovnaný a naplněný život i pro vás.

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a doporučení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.