Jak objevit Váš skrytý potenciál

Před několika dny mě oslovila myšlenka, že všichni jsme se narodili jako géniové. Neslyšela jsem ji poprvé. Ale dotkla se mě tak, jako poprvé. Fakt, že všichni přicházíme na svět se svým vnitřním nekonečným potenciálem, mě fascinuje už několik let. Proto je i mým posláním inspirovat a pomáhat lidem ho plně využít.

Každý máme v sobě ukrytý nekonečný potenciál. Každé miminko, které se narodí, ho v sobě má. A chce ho rozvíjet. Chce všechno vědět, všemu rozumět, všechno zažít. Ale dospělí mu v tom zabraňují a odnaučí ho to. Nejen škola, ale už i předtím, rodina a školka.

Tohle se mě fakt hluboce dotýká. Dotýká se to mého srdce. Máme s manželem dceru a snažíme se jí poskytovat maximum k jejímu rozvoji. Maximum, aby rozvíjela to, s čím se narodila. A má toho mnoho. Je to výzva pro náš osobní rozvoj, neustále na sobě pracujeme, protože my jsme tak vedení v dětství nebyli. Nebylo nám poskytováno prostředí a osobní podpora k rozvoji. Naopak. Abychom se chovali jinak, než dospělí, kteří ovlivňovali nás v našem dětství, musíme se pořád učit.

I proto dělám to, co dělám. Snažím se, abych se nejen já, ale i ostatní dospělí zlepšovali a mohli to předávat svým dětem či vnukům. A virtuálně jsem objevila skvělého mladého člověka, který to dělá také. Jmenuje se Michal Hanuš. Moc mě oslovil. Jsem ráda, že je nás víc. I já jsem se od něj už mnoho naučila. Možná jsem si jen zopakovala, co už dávno vím, ale uvědomila jsem si tu nesmírnou důležitost  a  aktivně jsem to opět zabudovala do svého života. A to je důležité. Nejen vědět, ale i dělat.

Zde je to, co jsem se naučila a aktivovala:

Pravá genialita není o tom, jak vysoké máte IQ, ale  vzniká propojením 4 druhů inteligence:

 • IQ-intelektuální inteligence

Ukazuje nakolik dokážete využívat mysl, tvořit svým myšlenkami to, co doopravdy chcete.

 • EQ-emoční inteligence

Ukazuje nakolik jste schopní vytvářet kvalitní vtahy, naslouchat, komunikovat a vcítit se do ostatních lidí.

 • FQ-fyzická inteligence

Ukazuje nakolik používáte své tělo, nejen to, zda jste zdraví, ale zda z Vás vyzařuje energie, nadšení a elán do života.

 • SQ-spirituální inteligence

Ukazuje nakolik si uvědomujete širší souvislosti a principy života, nakolik žijete smysluplný a hodnotný život.

Tyto inteligence v sobě každý máme, ale rozvinuté na různých úrovních. Můžeme je rozvíjet a propojit všechny 4 do jednoho celku a znovu být tím géniem, kterým jsme se původně narodili. Každý máme možnost se každý den rozvíjet a být víc sami sebou než jsme byli včera. Ve škole bohužel tyto inteligence propojovány nejsou a tím se zastaví využití našeho plného potenciálu.

Jak můžeme znovu svůj pravý potenciál rozvinout? Tyto 4 kroky, které Vás k Vašemu potenciálu dovedou:

 1. Rozhodněte se, co chcete
 2. Udělejte potřebné kroky
 3. Sledujte, jak to funguje- buď se posunujete k cíli nebo ne
 4. Upravte kurz – pokud jste se k cíli nepohybovali

Každý máme v sobě mnoho. Důležité jsou malé věci, které děláme každý den. Buď máme velké výsledky nebo malé či žádné. Ale dobrá zpráva je ta, že jsme všichni neustále na cestě a právě teď, v tomto okamžiku,  stojíme na pomyslné křižovatce. Můžeme se vydat cestou za průměrným životem, kam jde většina lidí, kteří svůj potenciál nevyužívají.

A nebo se můžeme vydat cestou

 • k osobní velikosti
 • k tomu, kdo doopravdy jsme
 • k tomu, co je skutečně důležité pro nás.

Když se po ní vydáte, Váš život se bude měnit. Je to cesta za výjimečným životem. Já jsem si zvolila tu druhou možnost. Jaká je Vaše volba?

Tohle a mnohem více se můžete naučit a začít v praxi využívat také Vy. Michal pro nás pro všechny vytvořil trénink ZDARMA. V dalším díle na nás čeká 7 věcí, které potřebujeme k rozvoji svého pravého potenciálu a jeden princip,  který urychluje veškeré učení a rozvoj, ať už se jedná o jakoukoliv oblast.

Připojte se i Vy na cestu za Vaším pravým potenciálem. Vstupte zde. Na stránce jednoduše vložte své  jméno a email a užijte si videa ZDARMA.

Přeji Vám, aby Vaše cesta byla šťastná, ať už se rozhodnete jakkoliv.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.