Jak nastartovat výjimečný život

Každý jsme zde na světě proto, abychom po sobě zanechali smysluplný odkaz, žili naplno, učili se, milovali a byli šťastní. Každý z nás se narodil jako génius, s obrovským potenciálem. Každý z nás má právo žít výjimečný život. Bohužel spousta z nás o tom neví nebo je přesvědčena o opaku.

Většina lidí žije průměrným životem. Mají průměrné vztahy, průměrnou práci, průměrné peníze… Průměrnost a rezignace je všude. Je to pohodlné, krátkodobě to tolik nebolí. Průměrní lidé se snaží vyhnout  velké bolesti a získat okamžité malé uspokojení. Většina lidí žije jen o víkendech a o dovolené, těší se na další výplatu a plýtvá svým potenciálem. Je běžné, že lidé chtějí všechno hned, vzdávají se příliš brzy, upřednostňují své pohodlí, sledují negativní zprávy v televizi nebo v novinách, vztahy berou jako samozřejmost a v podstatě umírají za živa.

Chvíli jsem se do tohoto převládajícího proudu dnešní doby taky dostala. Něco ve mně se s tím však nechtělo smířit. Možná v něm jste taky, a chcete se z něj vymanit. Možná taky jako já toužíte po tom, aby Váš život byl výjimečný a smysluplný. Já osobně si dovolím tvrdit, že po delší době zápasů a lopocení, po své cestě za výjimečným životem směle kráčím.

Jak se formuje výjimečný život?

Nepohodlně. Je prolnutý odloženým krátkodobým uspokojením a překonáváním dočasné bolesti. Výjimečný život nelze dosáhnout bez vystoupení ze své zóny pohodlí. Ale přináší dlouhodobé, i když opožděné, uspokojení.

Nedávno jsem ve videotréninku zdarmazjistila, že život koholiv z nás může být výjimečný a naplněný. Stačí zvládnout 7 základních kroků.

Ovládnutí těchto 7 kroků dokáže dostat navždy každého z nás z průměrnosti. Jsou to tyto kroky:

  1. Převzít 100% zodpovědnost za svůj život
  2. Ovládnout svou mysl
  3. Vytvořit vizi
  4. Udělat kroky
  5. Rozvíjet tělo
  6. Vytvářet kvalitní vztahy
  7. Pochopit nadčasové principy

Určitě jste o nich už slyšeli. Nic nového! Ale ruku na srdce-co každý den z těchto kroků děláte ve svém životě? Žijete těchto 7 kroků?

K výjimečnému životu nevedou nějaké super nové principy, nebyly objeveny nové způsoby, ale naopak, znovu a znovu úspěšní lidé po celém světě a z různých oborů lidské činnosti potvrzují, že k naplněnému životu vedou staré osvědčené principy. Základy jsou důležité a hlavně jejich uvedení do praxe. Vědění bez akce je k ničemu.

Neselháváme, protože nevíme, co máme dělat, ale protože neděláme, co víme.

Tato úžasná myšlenka ke mně přišla minulý víkend od člověka, kterého si vážím a  který je velmi úspěšný ve svém byznyse a zároveň žije výjimečný a naplněný život. Od člověka, který už má asi 70 let životních zkušeností.

Zároveň se mi do mysli v posledních dnech vryl hlas jiného mladého člověka, který má teprve 23 let životních zkušeností a říká to samé, říká podobnou věc a navíc nabízí komplexní řešení jak to, co víme, aktivovat v životě. Jmenuje se Michal Hanuš a založil  Genius Academy.

Mě osobně hodně oslovil. Ze své zkušenosti vím, že opustit zónu pohodlí a průměrnosti není nijak lehké a také vím, že bez podpory ostatních lidí a know-how na jednom místě, se výjimečný život utváří pomalu a kostrbatě. Právě teď je jedinečná příležitost pro všechny vše zefektivnit právě díky Genius Academy.

Pokud jste už někdy přečetli pár knih, článků nebo ebooků o osobním rozvoji, navštívili nějaké semináře nebo webináře, určitě jste už slyšeli o základech, které Váš život mohou  navždy změnit k lepšímu.

Avšak jen praktické ovládnutí základů Vás posune dopředu. Je potřeba samozřejmé myšlenky uvést do praxe svého každodenního života.

Nedostatek akce je problémem dnešní doby. Lidé čtou, chodí na semináře, ale když se jich zeptám, co v reálu dělají, tak skoro nic. Lidé se honí za novými informacemi, berou sběr informací jako zábavu a potom jdou od toho. Když nevidí výsledek ihned po přečtení nebo poslechu informací, končí. Zapomínají na jednu podstatnou věc- na akci. Bez akce se nic nestane. I když něco uděláte je jednou, také se nic nestane. Je potřeba vytrvat delší čas. Kdo vytrvá alespoň rok, může vidět obrovský kus práce, výsledky a zcela nový život.

Lidé přeceňují, co mohu zvládnout za měsíc a podceňují, co zvládnou za rok.

Genius Academy je právě teď otevřená pro všechny, kteří chtějí věnovat svůj další rok života nastartování svého výjimečného života a za rok sklízet ovoce své každodenní práce.

Objevte i Vy, co máte v sobě. Každý v sobě máme nekonečné možnosti. Vše je ukryté ve Vás. Vy jste zdroj svých nekonečných možností. Váš potenciál je neomezený. Stojí to za to, ho objevit. I Vy na to máte!

Genius Academy Vám pomůže dostat se k Vašemu pravému potenciálu. Nabízí rok života zcela jinak. Každý den žít, jako by byl poslední. Pomůže Vám zaměřit Vaši pozornost, nerozptylovat se okolnostmi a  vytrvat celý rok. Není to jeden z mnoha několikatýdenních kurzů, ale roční komplexní řešení pro Váš výjimečný život. Nevím jak Vy, ale já už se na ten rok nesmírně těším. Než začnete svůj rok změn prožívat, doporučuji odpovědět si na 10 otázek.

Některá rozhodnutí by se neměla odkládat. Podle mého názoru k nim patří i rozhodnutí o tom, zda náš život bude průměrný nebo výjimečný.

„ Věci, kterých člověk v životě lituje nejvíc, jsou ty, které neudělal, když k tomu měl příležitost.“ — Helen Rowland

Přeji Vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a doporučení, Zajímavé se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.