Žijte se smyslem – objevte své poslání…

Každý z nás je zde na světě z nějakého důvodu. Život každého z nás má nějaký smysl. Žijeme proto, abychom ten důvod a smysl našli. Nikdo z nás není na světě jen tak. Každý máme jedinečnou úlohu, svoji roli, kterou přispíváme ostatním. Každý z nás je unikát, jedinečný exemplář a náš příspěvek je důležitý!

Pravým smyslem života je najít své poslání, co vám osobně dává smysl života a naplňovat ho každý den. Odměnou vám poté bude, že budete v pohodě, šťastní, plní sebe-vědomí a cítit, že doopravdy žijete.

Objevte své poslání – svět vás potřebuje!

Položili jste si někdy otázku: „ Jaký má můj život smysl?“ Já ano. Tyto otázky mě před lety napadaly celkem často a trápilo mě, že žádný smysl nemám. Cítila jsem prázdnotu, chodila z práce do práce, sportovala a učila se jazyky, studovala ekonomii a management, můj život byl přeplněný činnostmi, ale i tak jsem cítila prázdnotu. Měla jsem nesnesitelné migrény. Život byl boj a trápení. Nebavilo mě vydělávat peníze, jen proto, že takto se to přece dělá. A pak mi to došlo…

Nejsem stroj na peníze. Jsem člověk, který je zde z nějakého důvodu!

Moje cesta k mému poslání byla velmi zdlouhavá a proto píšu tento článek. Když budete chtít, můžete si svoji cestu zkrátit. Nevím, proč mi to nikdo neřekl dříve – asi proto, že je moje poslání vám vaše poslání pomoci objevit :))

Všimla jsem si, že mnoho lidí chodí do práce bezhlavě na autopilota, nepřemýšlí o svém životním poslání a jejich výraz v obličeji zrcadlí to, že nevykonávají to, co by je naplňovalo smyslem. Žijí ze dne na den, ve stereotypu a rutině docela pohodlný život. Mluví o tom, jak jsou upracovaní z toho chození z práce do práce…Těší se na víkendy a na dovolenou…Ale je možné žít lepší život – smysluplný život!

Vím, že mnoho lidí netíží tyto zásadní otázky, tak jako mě dříve:

 • O čem je můj život?
 • Co po mě zůstane?

Někomu stačí jeho pohodlná komformita. Pro ty tento článek není. Tento článek je pro všechny, kteří tuší, že se dá žít na vyšší hladině uvědomění a na tyto otázky hledají odpovědi.

Každý v sobě máme své poslání a je jen třeba ho objevit. Udělat si čas a prostor. Pokud tak učiníte, garantuji vám, že se váš život zlepší. Budete vědět, proč jste tady. Nebudete už bezcílně bloudit životem, ale budete moci určovat své cíle, své další kroky, aby jste získali své naplnění, radost, štěstí, hojnost…Získáte náskok před většinou, pro kterou je pohodlnější svůj smysl nehledat.

Jak vypadá život, který žijete se smyslem a naplňujete své poslání?

 • Máte radost a cítíte, že skutečně žijete.
 • Pokud vyvíjíte úsilí a činnost ve směru vašeho poslání, Vesmír vás podpoří.
 • Prožíváte zázraky každý den.

Jak najít své poslání?

Důležité je udělat si čas. Najít si klidné místo. Za pochodu a za běhu, ve stresu, tak jak žije mnoho lidí, se poslání bohužel hledá ne příliš dobře. Můžete meditovat, tiše rozjímat, psát deník nebo dopis přítelkyni nebo si jen odpovídat na otázky pro sebe na papír.

Poslání se točí kolem těchto zásadních bodů:

 • Máte své zájmy, talenty, silné stránky a vaším úkolem je využívat a přispívat takto světu.
 • Existuje něco, co vám přináší radost a cítíte, že doopravdy žijete.
 • Existuje něco, co ve vás vzbuzuje hněv a touhu bojovat proti tomu.

Odpovězte si na otázky:

 • Kdy jsem se cítil(a) opravdu šťastná?
 • Co mi jde nejlépe?
 • Jaké jsou mé silné stránky a talenty?
 • Co dělám opravdu rád(a)?
 • Kdy se cítím plný(á) života?
 • Co mě dokáže nadchnout?Při čem ožívám?
 • Kdy se cítím nejlépe?
 • Za co mě ostatní chválí?
 • Co bych na světě změnil(a), kdybych mohl(a)?
 • Kdyby mi zbývalo 6 měsíců života, co bych dělal(a) ve zbývajícím čase?
 • Na kterých činnostech dokáži pracovat, aniž bych cítil(a) únavu a ztrátu energie?

Napište si odpovědi a poté se zaměřte na to, co mají všechny odpovědi společné. Z toho zformulujte své poslání do 2-3 vět. Například moje vlastní poslání: Mým životním posláním je inspirovat a pomáhat lidem, aby využívali svůj jedinečný potenciál a plnost možností, aby přemýšleli správným způsobem, byli šťastní a plní bezpodmínečné lásky a dosahovali v životě úspěchu.

Jakmile poznáte své poslání, začněte ho aplikovat do vašich všedních dní. Začnete tím využívat svůj potenciál. Budete se cítit lépe. Vaším záměrem by mělo být prožívat své poslání KAŽDÝ DEN. Můžete si ze svého poslání postupně udělat práci.

Nejšťastnější a nejúspěšnější lidé mají své poslání jako práci i jako koníček.

Důležité je uvěřit svému poslání, uvěřit sobě a začít své poslání začleňovat do všech svých denních činností. Pokud bude cokoliv, co děláte, v souladu s vaším posláním, budete mít radost! Práce a život má být radost a zábava! Když budete mít radost, budete přitahovat nápady, informace, lidi a finance k realizaci vašeho smyslu života. Svět vás potřebuje a podpoří vás!

Můj tip na štěstí, hojnost a úspěch:

Při všem, co děláte, vycházejte ze svého poslání. Dělejte věci ze srdce, s vášní a dokážete i to, co se původně jevilo jako nemožné.

Život je krátký! Najděte své poslání a realizujte ho každý den!

Zjistěte, kdo jste a získejte navždy své nezlomné sebe-vědomí!

Srdečně vás zvu na můj individuální ONLINE  KOUČINKOVÝ PROGRAM Získejte nezlomné sebe-vědomí.

Dovolte sobě samým objevit své sebe-vědomí, které vám umožní žít naplněný a šťastný život.

Těším se na vás.

Přeji Vám krásný den!

„ Svou cestu si můžete najít jak v raném mládí, tak i v pozdějším věku. Mám za to, že není podstatné, kdy začnete, prostě musíte hledat, co milujete. Něco, co vám dává energii. Musí to být něco, co vás naplňuje vášní, čemu byste se rádi upsali.“ —  Bill Farley

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Buďte nezastavitelní - užívejte si život, Osobní rozvoj se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.