Jak najít ideálního životního partnera

Mnoho lidí nemůže stále najít svého životního partnera nebo prochází neúspěšně ze vztahu do vztahu a trápí je to. Někdo svůj ideální protějšek najde hned v mládí a někdo i v pokročilém věku pořád nic. Každý tohle téma někdy řešil nebo bude řešit či právě řeší. Z mého pohledu je to důležité téma.

Proč hledáme svého životního partnera?

Možná žijete v představě, že hledáte někoho, kdo bude vaší druhou polovičkou, která s vámi bude platit nájem nebo vás celkově hmotně zabezpečí. Ale takto to nefunguje, takové vztahy nejsou pevné a trvalé. Skutečnost je taková, že vy nejdříve musíte být celistvá a silná osobnost, která si v životě dokáže poradit i sama a poté se k vám přidá jiná osobnost, se kterou vytvoříte navzájem se doplňující pár.

Hledáme někoho, s kým vytvoříme silný tým do budoucnosti.

Skutečným záměrem by mělo být najít partnera, se kterým vytvoříme domov – základnu pro svůj další rozvoj, rozmach. Hledáme partnera, se kterým bychom mohli mít děti a ideálně položili základnu lepšímu životu nejen nás, ale i lidí kolem nás. Na fungujícím partnerství můžete stavět svůj další úspěch. Proto je to důležité. Hledáme partnera na celý život, proto stojí za to věnovat tomu pozornost.

Existuje nějaký návod? Přesný návod určitě ne, ale doporučení, vyzkoušená v životech jiných lidí a zkušenosti těch, kteří svého partnera mají, můžou pomoct a inspirovat.

Tipy, které fungovaly mě a můžou fungovat i vám:

1/ Mějte rádi sami sebe

Pokud čekáte, že přijde princ nebo princezna na bílém koni a zahrne vás láskou, když vy sami sobě lásku nejste schopní dát, tak vás ujišťuji, že se nedočkáte. Nejdříve si dejte do pořádku vztah sami se sebou a potom se teprve pouštějte do navazování nového vztahu s partnerem. Jen tak můžete najít svého ideálního partnera. Více o tom, jak se mít rád, se dozvíte v mém webináři zde.

2/Napište si, jaký má váš ideální partner být

Pozor! Tohle je velmi podstatná část procesu získání partnera na celý život. Překonejte svou pohodlnost, vezměte si papír a tužku a odpovězte si na otázky.

 • Jaký je?
 • Jak vypadá?
 • Co spolu zažíváte?
 • O čem se spolu bavíte?
 • Jak se spolu máte?
 • Co dalšího je pro vás důležité?
 • Co spolu sdílíte?
 • Jaký rozhodně není, co nechcete?

Určitě si poznamenejte hodnoty, přednosti, kvality, povahové rysy, které u svého životního partnera chcete mít.

Napište si to a představujte si, že už takového partnera máte. Určitě se vám to splní. Z mé zkušenosti můžu potvrdit. Dokud jsem si nenapsala, jak má můj partner na celý život vypadat – především vnitřně, tak jsem tápala, bloudila od vztahu ke vztahu a nedávalo to smysl!Když jsem si to napsala, celý proces se velmi urychlil. Samozřejmě s tím, že jsem souběžně neustále pracovala na své sebelásce. Bez toho to nezafunguje:))

3/Napište si, jaký člověk vy musíte být

Když už jste u toho psaní, pokračujte s odpověd´mi na otázky týkající se vás:

 • Kým se musím stát, abych svého ideálního partnera získal?
 • Co musím začít dělat víc?
 • Co musím začít dělat méně?

Na sebe nezapomínejte, naopak. Vy budete součástí vašeho vztahu s partnerem. Co dáte, to dostanete.

4/Udělejte partnerovi místo v životě

Opusťte partnera, se kterým jste jen proto, abyste nebyli sami. Vytvořte vedle sebe místo a prostor, kam se může váš nový partner připojit. V životě funguje tento zákon vakua – čemu uděláte prostor, toho si můžete přitáhnout víc. Platí to i např.v koupelně, kde můžete udělat místo na zubní kartáček  nebo ve skříni, kde uděláte prostor na věci pro nového partnera.

5/Odpoutejte se

Až budete mít za sebou předcházející kroky, nebuďte přehnaně upnutí na to, kdy konečně se ten váš partner objeví. Tím byste ho odháněli. Dělejte si dál svoje věci, žijte dál svůj život, dělejte to, co vás baví a soustřeďte se především  na to, abyste měli dobré pocity ze svého života. Partner se objeví, až budete v pohodě a nebude tlačit na pilu. Přesně v momentě, kdy zjistíte, že jste šťastní sami se sebou a naprosto soběstační:))

Někdy budete muset odcestovat do zahraničí nebo do jiné části země, abyste svého partnera potkali a někdy zjistíte, že už roky žije kousek od vás…:))

6/ 2 poznámky na závěr:

Nepleťte si ideálního partnera s dokonalým – dokonalost u lidí neexistuje, vy nejste dokonalí a váš partner taky nebude. Vždy mějte na paměti, že každý má své chyby. Buďte připraveni na to, že i když můžete najít člověka, který je super, po čase můžete zjistit, že něco vám na něm vadí. Proto si napište, co jsou ty opravdové hodnoty, které jsou pro vás důležité.

Neklaďte fyzickou přitažlivost na první místo a nepouštějte se do sexu ihned po prvním setkání–to je hlavně pro ženy. Proč? Při milování se vytváří v ženském těle hormon oxytocin, který vás připoutává k partnerovi až na 14 dní aniž by to mělo nějaký vnitřní podtext. Až vyprchá, můžete zjistit, že se s partnerem nemáte o čem bavit a vůbec nemáte společné zájmy. Nejdříve prožijte nějaký společný čas a komunikujte.

Hledáte přece partnera na celý život…

Až se váš ideální partner objeví, a on se objeví, pokud tento postup dodržíte, věřte tomu, že si zasloužíte mít trvalý vztah a jste hodní lásky.

Další tipy, jak na trvalou lásku najdete zde. A možná přijde i svatba…Jelikož svatbou to nekončí, naopak začíná, příští článek bude o tom, jak mít krásné a pevné manželství…sledujte tento web.

Pokud byste v této oblasti chtěli získat mou pomoc, neváhejte mě kontaktovat.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.