Jak prožít šťastné manželství

V minulém článku jsme se bavili o tom, jak nalézt svého ideálního životního partnera. Pokud se vám tohle podaří, může přijít i svatba…Ovšem svatbou to nekončí, tak jak nám je od mala v pohádkách vtloukáno do hlavy, ale ve skutečném životě to teprve začíná.

Manželství je velkou příležitostí pro váš osobní rozvoj, pro zkoušku vašich silných stránek a vaší osobní síly. Pokud tuhle příležitost seberozvoje  využijete, váš život se dostane do nové dimenze naplnění a radosti. Na fungujícím a naplněném manželství můžete postavit svůj velký úspěch.

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí žena…platí to i naopak…za každou úspěšnou ženou stojí muž…Pokud za sebou druhého stálého  partnera nemáme, jsme vždy o něco slabší.

Mnoho lidí má pocit, že v životě nedosáhli žádného úspěchu, ale mají-li fungující a radostné manželství, je to ten největší úspěch. Na něm můžou další úspěch postavit kdykoliv, ale naopak je to těžší.

Možná máte otázku: A jak jde úspěchu v manželství dosáhnout? Odpověď je jednoduchá: Stejně jako každého jiného úspěchu!

Skutečnost je taková, že v České republice skončí každé druhé manželství rozvodem…ale nemusí to tak být. Stačí si uvědomit a osvojit pár základních věcí.

Pojďme se podívat, co má manželství společného s úspěchem:

Rozhodnutí  a závazek

Manželství je o lásce. Skutečná láska je rozhodnutí a závazek. A už jsme u osobního rozvoje…většina lidí nerada dělá rozhodnutí  a neví, co znamená dát něčemu závazek…neumí dát závazek a potom se diví, že nemají úspěšné manželství…utíkají do jiného vztahu, ale jak mohou mít úspěšný vztah s někým jiným, když neumí dát závazek?

Jde o to nevzdávat  to a nepřestat milovat.

Buď se rozhodneme milovat nebo nemilovat. Když se rozhodnete milovat, pak je manželství snadné.

Víra

Manželství , které může trvat celý život, je podporováno vírou , že bude trvat celý život. Nemluvte o rozvodu – tuhle možnost ze svého slovníku vynechte a objeví-li se problém, hledejte řešení. Věřte tomu, že váš vztah existuje z nějakého důvodu, ten důvod najděte a věřte, že společně s partnerem prožijete úžasný život.

Pozitivní myšlení

Vaše láska v manželství musí být bezpodmínečná. Jde o to nevzdávat  to a nepřestat milovat. Nezáleží na tom, zda váš partner něco neudělal, zpackal , nedokázal…Vždy si připomínejte jeho klady. Hledejte v partnerovi to dobré.

Základem je nekritizovat, nic neočekávat a nesnažit se partnera zařadit do nějaké společenské škatulky nebo se ho snažit někam natlačit… Dovolte partnerovi být tím, kdo je  a přesto ho milujte. Navzájem se podporujte  a  obohacujte.

Zvyšujte si navzájem sebeúctu  a dávejte si takto energii.

Zaměřte se na dávání lásky a dostanete ji i více od partnera zpět.

Umění vycházet s lidmi

Obecně lidé touží po pochvale a po lásce. Stejně tak váš partner. Kritiky a odmítání si všichni užijeme ve vnějším světě více než dost – doma by měl být přístav klidu, míru a lásky.

Rozdávejte pro to partnerovi lásku, víru, ocenění…čím víc budete dávat, tím víc dostanete. Dejte mu pocit, že vždy stojíte při něm a že jste vždy na blízku.

O vaši lásku musí být možné se opřít.

Nebezpečí pro manželství je stereotyp a rutina. S kým jste pořád a často, k tomu je snadné chovat se nezdvořile. Vždy se ptejte sami sebe: Jednali byste takto s cizím člověkem? Když už se někdy něco přihodí, je důležité se omluvit.

Váš partner je jediný člověk na světě, se kterým byste měli jednat pěkně, s láskou a lidskou důstojností. A děkovat za to, že je vám na blízku.

Týmová spolupráce

Manželství je o spolupráci. V manželství můžete vytvořit silný tým – zázemí pro vaše šťastné děti a pro váš úspěch  a naplnění v životě. Vy jako jedinečný a dokonalý člověk můžete se svým jedinečným a dokonalým partnerem vytvořit větší celek s větším potenciálem.

Takže manželství není boj kdo z koho ani soutěž typu: Ty jsi byl celý den pryč, tak já budu dva dny…

Manželství potřebuje svobodu. Mnoho lidí si myslí, že v manželství mohou zkoušet vlastnit jeden druhého…nejste ničí majetek a váš partner taky není váš majetek. Dovolte partnerovi být tím, kdo je  a přesto ho milujte. Navzájem se podporujte  a  obohacujte.

Úspěšné manželství je výsledek

Neberte manželství jako samozřejmost. Naopak  – pečujte o ně jako o velkou vzácnost! Papír  z radnice vám úspěšné manželství nezaručují a nevyčaruje.

Pečujte o manželství každý den. Komunikujte a buďte spolu – vypněte TV. Nestarejte se pouze o vydělávání peněz , ale i o manželství a společný čas. Další tipy na trvalou lásku najdete zde.

Postavte se k manželství čelem, tvořte!

Je to velký životní úkol – šťastné a pevné manželství je výsledek – vyžaduje práci a čas – tak jako každý úspěch. Držím vám palce.

Pokud byste v této oblasti chtěli získat mou pomoc, neváhejte mě kontaktovat.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.