Jak mít rád sám sebe?

Znáte někoho, kdo je agresivní, kdo má finanční problémy, kdo je neustále ve stresu a v depresi, kdo je workholik nebo kdo má rozbitou rodinu?

Možná ano. Víte, co všechny tyto lidi spojuje? Co mají společného?

Trpí stejnou nemocí – neláskou k sobě. Tito lidé mají vážné problémy, protože nemají rádi sami sebe.

Ve škole se o tom, jak se mít rád vůbec neučí, proto tolik lidí život protrpí.

Já jsem se rozhodla být šťastná a prožívat svůj život po všech stránkách naplno. K tomu jsem musela začít mít ráda sama sebe. Naštěstí existuje spousta knih a přednášek, které bohatě nahradí to, co je ve školách opomíjeno.

Chci se s vámi podělit o zajímavé postřehy z internetové přednášky, která mě na téma lásky k sobě velmi zaujala. Obsahovala vše podstatné, co by mělo být součástí učení už na základních školách.

Láska k sobě a odpuštění je to nejdůležitější v životě a měli byste ji praktikovat každý den.

„ To nejdůležitější, co můžete dělat, je milovat sebe, protože když se budete mít rádi, nebudete ubližovat ani sobě, ani nikomu jinému.“ – Louise Hay

Jak poznáte, jak moc máte rádi sami sebe? Potřebujete vůbec v tomto směru něco zlepšovat?

Odpověď vám dají vaše vztahy, které jsou vaše zrcadlo. Podle toho, co si o sobě myslíte, vám fungují či nefungují vztahy.

Váš vztah k sobě a vztah k druhým jsou spojené nádoby. Čím víc máte rádi sami sebe, tím víc milujete i ostatní lidi a tato láska se od nich odráží zpátky k vám.

Proto je tak jednoduchá odpověď na otázku tolika lidí:“ Jak mám změnit manžela/manželku?“

Pracujte na vztahu sami se sebou!

Jak na to?  Jak mít rád sám sebe?

Přestaňte se psychicky trestat

Netrestejte se za chyby a omyly. Chyby jsou součástí procesu učení a můžete se z nich mnoho naučit, proto je berte jako pokrok a oceňujte se za něj.

Nepleťte si vlastní hodnotu s vlastními úspěchy

Každý člověk je stejně hodnotný. Nezáleží na tom, jaké materiální věci máte nebo jaké vykonáváte povolání. Pro svět máte velkou hodnotu.

 Skončete se sledováním reklam

Nečtěte časopisy plné reklam a vypněte reklamy v televizi. Negativně vás programují k vašemu neprospěchu. Nenechte se žádnou reklamou ani žádnou představou jiného člověka definovat. Jste v pořádku takoví, jací jste. Mějte rádi sami sebe bez podmínek.

Mějte se rádi teď hned

Neodkládejte to na dobu až získáte lepší práci, až najdete ideálního partnera, až budete mít nové auto…To by nikdy nemuselo přijít.

Jak odpustit a další tipy a doporučení, jak získat díky lásce k sobě pevný základ pro kvalitní život se dozvíte ve webináři Jak se mít rád a jak si odpustit. Poslechněte si to, co vám pomůže změnit život po všech stránkách.

Přeji vám krásný den,

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.