Jaké je tajemství úspěšných lidí?

Napadlo vás někdy, že chcete být v životě úspěšní? A měli jste zároveň pocit, že nevíte „jak“ se stát úspěšným?

Lidé jsou často pohlcováni názorem, že se úspěch měří podle hmotných záležitostí.

Mnoho lidí touží po úspěchu. Pro každého úspěch však znamená něco jiného.

Pro někoho je úspěch mít mnoho peněz, pro někoho mít na vizitce super pozici v zaměstnání, pro někoho úspěch znamená být slavný, aby se o něm psalo na internetu a v novinách…

Úspěšný je ale i učitel, který učí, aby svým žákům předal to nejlepší, co umí nebo úspěšná je i maminka v domácnosti, protože ji to naplňuje…

V jedné knize jsem četla, že úspěch je realizace hodnotného cíle. A cíle má každý jiné…

Skutečný úspěch je o tom, abychom realizovali to, co skutečně chceme. To znamená, že každý považuje za úspěch něco jiného a každý si sám určuje, kdy se stane úspěšným.

Zaujal mě internetový rozhovor s jedním velice úspěšným člověkem – Markem Dzirasou. Mark mě přiměl k tomu, abych zauvažovala o tom, zda jsem já úspěšná a zda se nějak odlišuji od lidí, kteří jsou úspěšní.

Existuje nějaké tajemství úspěšných lidí – něco, co skutečně odlišuje úspěšné lidi od ostatních?

Ano, existuje. Jsou to především tyto 2 věci:

1/ Je to RADOST

Úspěšní lidé dělají to, co je baví a to, v čem jsou zároveň dobří. Všichni jsme stejní v tom, že přicházíme na svět s něčím, pro co jsme určeni. Něco, co tady na světě máme za úkol udělat. Každý máme svá nadání, talenty, schopnosti, kterým máme obohatit ostatní a svět kolem nás.

Je tedy dobré najít svoje určení zde na tomto světě a potom se mu věnovat.

Někdo je výborný malíř, někdo prodejce aut, někdo motivační řečník…a pokud tuto práci dělá, pomáhá ostatním a má z ní radost, potom je úspěšný.

2/ Uznání své VLASTNÍ HODNOTY

Mark sdílí své zjištění, že všichni úspěšní lidé, které ve svém životě potkal, ho dovedly k porozumění, že jsou jako on. Úspěšní lidé jsou stejní jako on, já nebo vy. Jsou stejní jako ostatní.

Pokud jste malíři pokojů a máte pocit, že některý malíř je lepší a úspěšnější než vy, tak zastavte.

Je potřeba skončit s ponižováním sebe sama. Nikdo není lepší nebo větší než vy, pokud to ve své mysli nedovolíte. Všichni jsme ve stejném oboru na stejné úrovni, každý máme obrovskou hodnotu pro lidi, pro které svoji práci vykonáváme.

Úspěšní lidé nejsou dokonalí super muži nebo super ženy. I oni jsou pouze lidé z masa a kostí, kteří mají 24 hodin k dispozici každý den. Jediný rozdíl je, že nalezli své jedinečné schopnosti, uvědomili si své vlastní jedinečné hodnoty a rozhodli se je předávat dalším lidem. Zajímavá a poučná lekce o úspěchu, co myslíte?

„ Úspěch souvisí s tím být sami sebou, šťastní a v míru, bez ohledu na něco nebo někoho mimo nás. Pamatujte si, že všechno, co hledáte, je ve vás.“ – Mabel Katz

Více o pohledech na svět úspěšného Marka Dzirasi se dozvíte v tomto webináři. Objevte i vy to, co nás ve škole neučili.

Pokud byste chtěli do svého života získat možnost učit se systematicky od úspěšných lidí, klikněte na tento odkaz a možná takovou příležitost získáte.

Přeji vám krásný den,

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.