Jak žít naplno a užívat si svobody

Napadlo vás někdy, že chcete žít naplno a být svobodní? Co pro vás znamená svoboda?

Žijeme ve svobodné zemi, avšak spousta lidí si svoji svobodu značně omezuje.

Někteří si ji omezují výmluvami, že nemají dost peněz a času, aby mohli být svobodní. Možná ale tou prvotní příčinou může být nízké sebevědomí.

Alespoň u mě to tak dříve bylo – tou největší překážkou v tom, abych se cítila svobodná a žila naplno, jsem byla sama sobě já.

Sebevědomí může pro mnohé z vás znamenat osobní svobodu. Svobodu být sami sebou a zároveň mít jistotu, že se vám podaří vše, po čem toužíme a dosáhneme všech svých cílů.

Pro mě osobně sebevědomí úzce s osobní svobodou souvisí. Dlouho jsem žila s omezenými přesvědčeními, s omezeným sebevědomím značně nesvobodný život. Tím, že postupně získávám své sebevědomí zpět, žiji více svobodný život.

Vyšší sebevědomí může i pro vás znamenat svobodu.

Stačí, abyste si udělalii jasno sami v sobě a rozhodli se, jací budete. Máte možnost volby.

O čem je svoboda v životě? Kdy žijete naplno a  jste svobodní?

  • Když můžete snít velké sny
  • Když máte víru v sebe
  • Když znáte své poslání a s vášní ho realizujete
  • Když víte, kdo jste a stavíte na tom svůj život
  • Když vezmete vše, co v sobě máte a rozvíjíte to
  • Když víte, že dokážete cokoliv, po čem toužíte

Svoboda je rozhodnutí.

Můžete udělat rozhodnutí o sobě, jak budete žít – je to váš život.

Můžete být čímkoliv pro co se rozhodnete.

Pokud to uděláte, můžete zjistit, že vás žádné zaměstnání ve vaší svobodě nepodpoří.

Většina lidí patří mezi zaměstnance. Nechají za sebe rozhodovat jiné a neví, kým vlastně jsou. Zaměstnání nevede ke svobodě.

Možná vám dá nějaké peníze, ale ne svobodu rozhodovat o svém čase a sami o sobě.

Čas a peníze jsou dalším pilířem svobody v životě.

Abyste mohli mít vybalancovaný poměr mezi časem a penězi, je potřeba chytře využívat čas i peníze.

Jak chytře využívat čas?

Každý máme v životě různé role a k tomu různé životní hodnoty. Je moderní říkat, že nestíháme, že nemáme čas. Důležité je každý den udělat alespoň malou věc, která vás dlouhodobě dovede k vašemu cíli, k lepšímu živou.

Když budete celý den zaneprázdnění prací pro někoho jiného a večer lehnete k televizi, tak se váš život moc nemá šanci zlepšit. Ale když si předem naplánujete a rozvrhnete, co během dne uděláte, zjistíte, že nějaký disponibilní čas by byl a máte možnost si předem říct, co s ním uděláte.

Většina lidí má 3-4 hodiny denně, které může využít na práci na svém byznysu. Za rok může být velký rozdíl v tom, když tyto hodiny využijete k posedávání u piva nebo u televize nebo ke čtení, tvorbě svého webu, vzdělávání nebo jiným činnostem, potřebným k rozjetí vlastního byznysu.

Je potřeba určit si priority a směřovat správně svoji pozornost– na to, co vás dovede tam, kam chcete a to ve svém čase dělat.

A jak je to s penězmi?

Za posledních několik let se kupní síla příjmů  snížila natolik, že spousta lidí přežívá a zapomíná na to, že život je o tom, abychom ho prožili, ne přežili. Zapomínají, že je možné mít nějaký životní styl a plnit si své sny…

Je potřeba si tvořit více kanálů svých příjmů. Opravdu jeden příjem ze zaměstnání nestačí. Navíc, když zaměstnavatel nám jen tak nepřidá, a vůbec nemáme jisté, jak dlouho nás bude schopen platit…V dnešní době je nutné své příjmy diverzifikovat – mít různé příjmy. Proto čím dál více lidí slyší na to, že mohou mít svůj byznys.

Ideální byznys je takový, kde nepotřebují na začátek velké peníze, mohou pracovat s těmi zdroji, které už mají, počítač, připojení k internetu, doma…

Ano, možností je spousta. Stále více a více lidí k tomu využívá nekonvenční způsoby a to především díky internetu. Internet je to jeviště všech událostí a možností v dnešní době. Díky internetu je možná práce z domova nebo odkudkoliv na světě na svém vlastním podniku.

Vlastní byznys je ten klíč ke kvalitnímu životu plného času a peněz a využívání vašeho potenciálu. Je to klíč ke svobodě.

Je zde obrovský trend a vlna-podnikání z domova nebo z jakéhokoliv místa na Zemi. Je možné začít podnikat s minimálním kapitálem. Je možné pracovat kdekoliv na světě.

Moderní technologie a práce z domova umožňují podpořit trend renesance osobního a rodinného života. Již miliony lidí po celém světě se rozhodli získat zpět svůj život, který jim byl odpírán tradičním korporátním zaměstnáním.

Vlastní byznys vám umožní žít naplno a poskytne vám svobodu – svobodu rozvíjet sami sebe a také své peníze a čas. Umožní vám růst tak, jak si přejete.

Když máte svůj byznys, máte pod kontrolou svůj život. Pracujete pro sebe a ne pro někoho jiného.

Pokud chcete opravdovou svobodu, mít vlastní byznys – podnikat, je řešení. Může to znamenat velkou změnu, ale je třeba si uvědomit, že pokud budete stále dělat to, co jste dělali dosud, nic se nezmění a nezlepší.

Přeji vám krásný den,

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.