Jak změnit život k lepšímu bez pevné vůle?

Život se nevyvíjí jen tak. To, co děláme každý den zcela automaticky, určuje jak na tom budeme v životě za pár let. Naše zvyky rozhodují o tom, zda budeme zdraví nebo nemocní, bohatí nebo chudí, šťastní nebo nešťastní… Život je v tomto spravedlivý a přináší špatné  důsledky nebo pozitivní odměny.

To, co děláme každý den aniž bychom o tom přemýšleli, určuje, jak na tom budeme za rok a více let. Pokud nejste úplně spokojeni se svým životem, určitě víte, co byste potřebovali změnit. Možná je to

 • Dříve vstávat
 • Přestat kouřit
 • Více cvičit
 • Zdravěji jíst
 • Pozitivněji myslet
 • Platit účty včas
 • Lépe využívat svůj čas

Naše zvyky vytváří naši budoucnost

Žádná novinka! Ale jak na ně? Proč 90% lidí při změně svých návyků selže? Máme zde leden, měsíc, kdy si lidé dávají předsevzetí. Proč selhávají?

Položila jsem si otázku: Jak to udělat, abych já neselhala?

Trochu jsem pátrala. Tohle mě totiž moc zajímá. I já mám své vize a sny o tom, že můj život bude mnohem, mnohem lepší než je teď. ( A je teď výborný, za což děkuji 🙂 ) Vím, co musím změnit a co proto mám udělat každý den. Ale vědět nestačí, je potřeba jít do akce a vytrvat. Jak vydržet?

Měla jsem strach, že nebudu mít dost pevné vůle a sebedisciplíny. Vždyť když chci něco změnit, musím to dělat každý den po dobu alespoň 30 dní.

Teď už jsem klidná a vím, jak na změnu návyků a života k lepšímu.

Všechno je totiž trochu jinak, než jsem si dříve myslela. Pevnou vůli nepotřebuji. Naštěstí… Myslím, že jí moc nemám…

Proč lze uspět bez pevné vůle? Jak to tedy je?

Tajemství změny v životě a k osvojení návyku, které jsem se dozvěděla, mám zde pro Vás:

1/ Zbavte se svého strachu z nedostatku pevné vůle a nízké sebedisciplíny

Brání Vám  se o změnu alespoň pokusit. Tento strach z nedostatku pevné vůle je pouze přesvědčení ve Vaší mysli a není skutečný. Slouží Vám jako výmluva, abyste zůstali v pohodlí a nic nezměnili.

2/ Vyžívejte správně své rozumové já – svou mysl

Vaše mysl je silná v analyzování situace a plánování. Využívejte ji proto k těmto jejím silným stránkám a neplýtvejte energií na posilování vůle.

TAJNÁ ZBRAŇ tedy není pevná vůle, ale schopnost naučit se principům a metodám budování návyků, schopnost analyzovat situaci a připravit PLÁN.

3/ Využívejte správně své emocionální já – své tělo

Vaše emocionální já hodně silné, pozor na něj. Dokáže Vaše rozumové já, Vaše plány, zhatit a zcela sabotovat úsilí Vašeho rozumového já. Dokáže Vás zmanipulovat k výmluvám. Jak ho porazit? Rozumové argumenty na něj neplatí, je potřeba ho porazit emocemi, posílit emoce, které ho přimějí spolupracovat. Jak?

 • Udělejte veřejný závazek, řekněte o chystané změně svým přátelům, napište to na svůj web, vsaďte se. Emocionální já nesnáší emoce selhání a trapnosti.
 • Živě si představujte svůj úspěch, prociťte emoce – radost, nadšení, klid, které Vám změna přinese.

4/ Mějte pod kontrolou své prostředí

Mnohdy co se zdá být problém vůle, je problém prostředí, ve kterém se pohybujete. Zvolte si správné prostředí, které Vás podpoří.

 • Chcete přestat kouřit? Choďte do nekuřáckých kaváren a stýkejte se s lidmi, které zajímá zdravý životní styl.
 • Chcete mít více peněz? Stýkejte se s lidmi, kteří mají myšlení prosperity a úspěch.

5/ Věnujte se v jeden čas jen jednomu zvyku

Pokud svou pozornost rozmělníte, na 100% selžete. Na 30 dní si udělejte prioritu jen z jednoho návyku. Soustřeďte se na něj a až ho zvládnete, pusťte se do dalšího. Osvojení 1.návyku Vám přinese nové zkušenosti, energii, dobrý pocit, sílu a odhodlání pokračovat.

A na závěr moje 2 osobní typy pro změnu života k lepšímu a vytvoření nových zvyků:

Mějte rádi, co děláte

S tímto postojem dokážete do života zavést jakékoliv nové zvyky. Když budete něco nového dělat s láskou a radostí, navždy to zůstane ve vašem životě. Takto jsem se naučila cizí jazyky, změnila stravovací návyky, začala podnikat, …

Najděte si svoje PROČ

Když víte důvod, proč něco měníte a zavádíte něco nového do svého života, je to snazší. Když znáte své PROČ, je to váš klíč k sebedisciplíně. Musíte mít svůj opravdový důvod, své PROČ, které vychází přímo z vašeho srdce. Pokud budete něco měnit jen proto, že někdo jiný si myslí, že byste měli nebo vy sami si říkáte „měl bych“, určitě selžete…

Mějte odvahu změnit svůj život – vezměte jej do svých rukou!

„Pokud si osvojíte úspěšné návyky, stane se úspěch otázkou zvyku.“ – Michael Angier

Přeji Vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.