3 tipy, jak navždy porazit výmluvy

Každý člověk má své sny a představy o životě. Určitě je máte také. Někteří lidé své sny úspěšně realizují a žijí šťastný život. Ale je jich menšina. Proč? Většina lidí si stále odůvodňuje, proč nemůže uspět.

Znáte to, myslíte si, že na něco jste moc staří nebo mladí, máte málo času, peněz a nebo nejste dostatečně chytří, aby se vám vaše sny povedly uskutečnit. Jsou to skutečná fakta? Ne, jsou to jen myšlenky ve vaší hlavě, jsou to výmluvy. Jak říká přísloví : „Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.“

Na co se vymlouváte vy?

Hledejte důvody, proč něco zvládnete

Výmluvy jsou velkým nebezpečím pro váš úspěšný život. Když jste dobří v hledání výmluv, je velice těžké v čemkoliv uspět.

„ 99% neúspěchů pochází od lidí, kteří mají zvyk hledat výmluvy.“ — G.W. Carver

Důvod, proč něco neudělat se vždy najde. Pravidelným vymlouváním se si pojišťujete svůj nezdar a neúspěch v životě. Všichni lidé, kteří kdy v životě uspěli, hledali a našli způsob, jak něco uskutečnit. Výmluvami neztráceli čas. Výmluvy jsou laciné a pohodlné.

Když se vám něco nedaří, je snadné najít nějaké alibi, proč se tomu tak děje. Vzdávání a neúspěchy začínají právě takovým alibi, ospravedlňováním a sebelítostí.

Těžší je převzít 100% odpovědnost za svůj život a najít nejlepší způsob, jak věci uskutečnit. Nikdo ani netvrdí, že úspěšně realizovat své sny je lehké. Vždy tomu předchází systematická a usilovná práce.

Napište si, proč můžete uspět

Každý, kdo něco vzdal, něčeho nechal, má seznam důvodů, proč toho nechal a proč nemohl uspět.  Já si raději píšu seznam důvodů, proč můžu uspět, v čem jsem dobrá a schopná.

Podmínky a okolnosti nebudou nikdy ideální. Vždy bude nějaký předpoklad, který vám vaši cestu životem bude komplikovat. Netrapte se výmluvami. Vezměte  si list papíru, nadepište si ho svým snem nebo cílem. Poté pište důvody, proč můžete uspět.

Neschovávejte se za výmluvy, abyste nemuseli uspět.

Lepší a přínosnější je hledat důvody k vítězství.

Nejčastější výmluvy převeďte v pozitivní konstatování

Věk/Čas: Máte pocit, že je už pozdě, že váš věk je příliš vysoký. Napište si: Teď je můj správný čas.

Peníze: Nemám na to dostatek peněz. Napište si: Najdu způsob, jak financovat svůj plán.

Znalosti: Nejsem dostatečně chytrý a  nevím toho dost, abych to zvládl. Napište si: Jsem chytrý a co nevím se naučím.

Zdraví/Energie: Nemám dost energie na nové věci. Napište si: Jsem nadšený z mého plánu a energie mám stále dost.

Takto můžete pokračovat v možná nekonečném seznamu, kdy své výmluvy budete přetvářet v důvody, že i vy můžete dosáhnout všeho, po čem toužíte. Pamatujte na to, že váš pozitivní duševní  postoj je mnohem důležitější než obrovské částky peněz, velké vědomosti nebo dokonalé zdraví. Vaše pozitivní myšlení a chování vás uchrání před podlehnutím nepříteli, který se nazývá výmluvy.

Hledejte důvody k úspěchu. Můžete být čímkoliv, čím chcete být a to nejlepší máte před sebou… Dívejte se na to, kam chcete dojít a proč. Sledujte svůj sen a cíl. Když něco fakt chcete udělat, najdete si způsob jak.

Přeji vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.