4 způsoby, jak vyhrát nad strachem

Žijete naplno a s radostí? Možná ano a možná ne. Pokud ne, možná vám v tom brání strach

Jedním z velkých důvodů, proč lidi nedělají to, co by chtěli a nedosahují svých snů a cílů, je to, že mají strach z odmítání a z neúspěchu.

Strach může mít na váš život velký vliv, pokud mu to dovolíte. Strach je ve skutečnosti jedním z hlavních důvodů, proč lidé nezačnou podnikat. Potvrdila to Světová globální zpráva o podnikání, která provedla studii ve 26 zemích světa. Naše země se zařadila na 2. místo. Patříme ve strachu tedy mezi top země. Ale jak se to může změnit?

Strach je nejhorším nepřítelem úspěchu, prožití života naplno a v radosti. Strach je součástí našich životů.

Odmítání a neúspěchy jsou také součástí našich životů. Stejně jako přijímání, úspěch, chyby, štěstí, radost, smutek, láska…

Strach EXISTUJE. Pro mě bylo důležité přijmout tento fakt, přiznat si, že strach je prostě se mnou POŘÁD. Je skutečný. Hrdinské řeči typu. „ Já nemám strach.“ možná nejsou až tak pravda…spíše jde o to, jak se komu daří se strachem žít a soustředit se na jiné, podnětnější části našich životů.

Pokud strach EXISTUJE, potom má strach KAŽDÝ ČLOVĚK.

Úspěšní lidé mají strach, šťastní lidé mají strach…jak nad strachem vítězí? Trochu jsem nad tím přemýšlela a dala pro vás dohromady následující

3+1 tipy, jak můžete vyhrát nad strachem i vy:

Zvyšujte si svoji sebeúctu

Když se narodíte, je vaše sebeúcta nepoškozená…většinou se to změní, když vás začne někdo „shazovat“, srovnávat vás s ostatními a snižovat vaši hodnotu…

Nepotřebujete nikoho kolem, aby vám říkal, co zvládnete a co ne…potřebujete jen sebe, abyste si to řekli sami sobě…

Oceňte se a uznejte, že jste hodní lásky a schopní čehokoliv, po čem toužíte.

Napište si, co vše se vám podařilo od narození až dosud – všechny vaše malá i velká vítězství a úspěchy. Možná vás moc věcí na začátku nenapadne, ale vzpomeňte si, že jste se naučili chodit, mluvit, číst, psát, počítat…A určitě to nebylo hned a nebylo to úplně snadné…A zvládli jste to!

Co může být těžšího? Někomu zavolat? Domluvit si a uskutečnit schůzku? Vytvořit si svůj web? Určitě ne…Zvládnete vše.

Zvyšujte si svoji sebedůvěru

Děláte si starosti s tím, co řeknou ostatní nebo s tím, co ostatní udělají? Dáváte tak prostor strachu, který potom roste a sílí.

Věřte v sebe a v to, co děláte. Dělejte to, co je správné.

Je jasné, že největší strach můžou mít lidé, kteří nemají PŘESVĚDČENÍ o věci, kterou dělají.

Je důležité pevně stát na svých nohou, vědět, kdo jste, kam jdete a proč…důvěru a povzbuzení najít v sobě! Nebo mít svého mentora…

Klíčové je nedovolit strachu se rozvinout, zvyšovat si svoji sebeúctu a sebedůvěru.

Pokud je vaše sebeúcta dokonalá, odmítnutí či neúspěch z vás sklouzne jako kapka vody ze hřbetu kachny…jak říká můj mentor – voda po kačeně…

Převezměte 100% zodpovědnost a  moc nad svým životem

Tady mám pro vás moje lekce, jak jsem já pochopila roli strachu v mém životě a jak převzít 100% zodpovědnost za svůj život souvisí se strachem:

Strach nemá moc nad mým životem, já mám svůj život ve svých rukou…já sama to zvládnu, strachu poděkuji, ale nepotřebuji mu více věnovat pozornost…a vlastně to není to strach, kdo mě oslabuje nebo posiluje, ale jsem to já sama…moje myšlenky…mám to ve svých rukou.

Jsem tvůrce. Ne oběť.

Když se strachem komunikuji stylem, že ho obviňuji, stěžuji si, kritizuji ho, tak se stavím do role oběti…Za to může strach, ten strach je hrozný…možná to znáte.

Řeči o strachu jsou výmluvy.

Strach jsou pouze myšlenky.

Strach je moje součást, součást mé mysli, stejně tak jako moje sebeúcta, sebedůvěra a sebeláska…

Já jsem zodpovědná za vše, co se mi v životě děje včetně toho, zda moje myšlenky budou věnované strachu nebo sebeúctě a sebedůvěře.

Strach je moje součást, můj partner, musím se s ním naučit vycházet – mít k němu respekt, hledat na něm to dobré  a vše udělat sama, beze strachu  – vycházet z pozice vysoké sebeúcty a sebedůvěry a nízkého strachu.

Strach může být můj nejlepší přítel, ale musím se tak k němu chovat.

Strach je učitel.

Učí mě lásce, důvěře, přijetí, odvaze a osobní síle.

Strachu děkuji, a jdu si za svými sny. Díky strachu jsem silnější…

Buďte v pohybu

Strach zmizí, když budete v pohybu. Akce je nejlepší lék na strach. Každý den udělejte něco, co vás přiblíží k vašim snům.

Když vyvíjíte aktivitu, strach je na vás krátký.

Buďte v pohybu, jděte do akce a využívejte příležitosti.

Filozofovat, přemítat, přemýšlet, i když v pozitivní rovině a nebo se odblokovávat různými metodami a terapiemi může být do jisté míry uzdravující, ale AKCE, KONKRÉTNÍ ČINY jsou tím nejlepším lékem.

Cokoliv vás láká, cokoliv vám dává naději, po čemkoliv toužíte, běžte za tím! Podnikněte patřičné kroky!

Položte si otázku: Co mohu udělat, jakou akcí mohu vyhrát nad strachem?

„Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeho je žít naplno a s radostí? Teď jsem zavřený v rakvi a je příliš pozdě vrátit se zpátky a prokazovat odvahu, kterou jsem neměl.“ — Paulo Coelho

Přeji vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Přitahování dokonalého sebevědomí

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.