Chcete žít naplno? Změňte své okolí…

Pozor! Mám pro vás důležité informace.  Pokud toužíte žít naplno, zlepšit svůj život nebo prostě jen být šťastní a dívat se na svět pozitivně, zastavte se a rozhlédněte se kolem sebe. Koho vidíte? Vidíte lidi, kteří žijí naplno, jsou šťastní, pozitivní , plní si své sny a neustále se zlepšují? Nebo jsou pasivní, o nic se nesnaží, stěžují si a pomlouvají ostatní a vám dokáží zkazit každou radost?

Proč se ptám? Protože vy se stáváte tím, kým jsou lidé kolem vás!

S kým pravidelně trávíte čas, ten má na vás velký vliv.

Možná proto nám rodiče, když jsme byli malí, říkali:“ S tím se kamarádit nebudeš.“ Asi věděli, že když se budeme pravidelně scházet s někým, kdo se chová určitým způsobem, ovlivní nás to víc než dost.

Postoje a chování lidí jsou nakažlivé.

Změnou svého okolí si můžete zlepšit sebevědomí, úroveň vašeho štěstí, najít více lásky nebo zlepšit vaši finanční situaci. Je to natolik zásadní, abyste tomu věnovali svou pozornost.

Jak na to? Mám pro vás 4 tipy na pozitivní změnu svého okolí:

1/ Stanovte si, kým se chcete stát – představujte si a napište si:

 • jaký je váš vzhled
 • jak se cítíte
 • jak je váš postoj
 • jaký je váš pravidelný příjem
 • kde bydlíte
 • jaká je vaše práce
 • jaký je váš zdravotní stav

2/ Vybírejte si lidi kolem sebe

Je to vaše volba a vaše zodpovědnost, s kým se v životě potkáváte. Když vám někdo brání v rozletu, zvažte, zda není lepší se s ním rozloučit a jít si dál svojí cestou. Obklopte se pozitivně naladěnými lidmi. S kým jste pravidelně, ten vás změní. Vybírejte si pečlivě.

Pokud pracujete v zaměstnání, lidi kolem sebe si asi moc vybírat nemůžete. Ale ve volném čase ano – můžete si vybrat, do jakých spolků, kurzů, asociací budete patřit a kdo budou lidé, se kterými budete trávit svůj volný čas.

3/ Vyhýbejte se negativním lidem

Minimalizujte čas strávený s negativními lidmi. Co je to negativní člověk? Je to člověk, který ve všem vidí problém, zničí vám úsměv na tváři a dobrou náladu. Je to člověk, který si stěžuje a vysává z vás energii. Negativní lidé vám omezují vaše nekonečné možnosti. Od takových lidí utíkejte rychle pryč!

4/ Buďte vzorem

Ne vždy je snadné rychle své okolí vyměnit. Ale dobrá zpráva je, že vy můžete přispět ke změně svého okolí. Ano, vy buďte tou změnou svého okolí, zvyšte úroveň svého okolí. Jak?

 • Přestaňte pomlouvat
 • Povzbuzujte lidi a využívejte moci slov
 • Mějte pochopení pro chyby a nedostatky druhých
 • Ztělesňujte a propagujte zdvořilost, úctu a ušlechtilost ducha
 • Rozvíjejte se a dejte si závazek pro neustálý růst
 • Všímejte si  jedinečnosti každého člověka

Skupina lidí, ve které se nacházíte, přímo ovlivňuje vaše myšlení. Vytvořte kolem sebe prostředí, ve kterém se vám žije tak, jak si představujete. Zdůrazňujte své osobní hodnoty a standardy. Ty k vám přitáhnou lidi, kteří s vámi rezonují nebo od vás odpudí lidi, kteří si libují v průměrnosti a rezignaci. Najděte si lidi, kteří myslí správně…

Přeji vám hodně úspěchů!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Přitahování bohatství

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.