Co vám říká ego a duše?

Co nebo kdo ovlivňuje směr, kterým se ve vašem životě ubíráte? Jsou to vaše rodiče, vaše okolnosti, vaše děti  nebo váš partner? Spousta lidí si myslí, že ano, ale ve skutečnosti jste to vy sami, a to konkrétně vaše dva hlasy, které řídí vaše plány a činy. Těmito hlasy, které máme každý v sobě, jsou ego a duše. Je důležité si pojmenovat, který z nich odkud pramení a jak moc mohou ovlivnit vaši cestu za naplněným a šťastným životem.

Ego hraje velkou roli v životě většiny lidí. Je to váš hlas v hlavě, váš rozum, který vám říká, jak něco udělat, jak reagovat: „ Buď hodný, buď perfektní, neudělej chybu, neriskuj, ujisti se, že se jim líbíš…“

Ego je  hlas strachu, jistoty, arogance.

Je to hlas, který říká: „Kdo si myslíš, že jsi? Nejsi dost dobrý. Dej si pozor….“.Vaše ego vás drží na uzdě a ve vězení omezených možností.

Duše je ukryta uvnitř, ve vašem srdci,  jsou to vaše touhy a váš vnitřní průvodce.

Když posloucháte duši, vede vás to k radosti, tvoření něčeho, co může přispět nejen vám, ale i ostatním. Jsou to hlasy, které vám radí: „Buď sám sebou! Mluv od srdce! Věř si! Udělej to!…“ Když se zaměříte na hlas vaší duše, povede vás ke spontánním činům, při kterých budete mít pocit, že jsou správné. A váš život bude naplňovat radost.

Sami určitě znáte případy, kdy vás spontánně napadne, že máte například někoho navštívit. Jedna část ve vás vám říká: „Navštiv ho. Zajdi za ním.“ a druhá část, váš rozum, vás zastavuje: „To se nehodí!Bude to divné, jen tak bez důvodu.“ A pokud poslechnete váš spontánní nápad, můžete svůj život obohatit o krásné odpoledne, o inspiraci, kterou na návštěvě získáte a nebo o pomoc, kterou právě váš nápad někoho navštívit pro druhou osobu může znamenat…ať už je to cokoliv, jestliže se chováte spontánně, posloucháte svou duši, váš život to tolik obohacuje!

Sami si jistě vzpomenete, jak mnoho vám nějaký realizovaný spontánní nápad přinesl!Ale pokud se necháte zastavit vaším egem, zůstanete uzavřeni ve svém malém, jistém světě bez nových objevů a zážitků.

Vaše ego je naprogramováno, aby zajistilo vaše přežití. Hledá stabilitu a jistotu. Na druhé straně vaše duše pevně stanovuje, co je pro vás dobré a co ve vás vyvolává štěstí.

Cítili jste někdy pocity plné vnitřních pochybností, pocity, že jdete špatným směrem ? Pokud posloucháte více své ego a upřednostňujete stále to, co je takzvaná „jistota“, určitě ano.

Budete-li tyto pocity potlačovat,  můžete se v průběhu času potkat s psychickými problémy, navenek nevysvětlitelnými onemocněními nebo nehodami a problémy. A to určitě není smyslem života žádného z nás.

Naopak, dostali jste se někdy do víru zdánlivě náhodných událostí, které vás posunuly směrem k vašim cílům? Například jste potřebovali najít řešení k důležité životní otázce a náhle jste narazili na knihu, která vám dala odpověď. Nebo jste plánovali stěhování do jiného města a někdo vám nabídl vhodný nový byt. Tyto „náhodné“ příhody, které obohacují váš život a plní ho radostí,  vám potvrzují, že se pohybujete v kurzu své duše.

Proto mějte odvahu vydat se na cestu, která půjde směrem  vaší duše, i když to bude to jistě cesta plná změn.

Přijměte je a ony vás povedou  za šťastným a plnohodnotným životem. Tyto změny, egem nemilované, jsou pro vás obrovskou šancí pro nové poznání a osobní růst.Vaše psychické a zdravotní potíže se rozplynou jako mlha, a váš život bude prosvícen sluncem.

Moje zkušenosti:

V minulém článku jsem psala, že moje poslední rozhodnutí bylo začít více poslouchat svou duši. Sice jsem už před několika lety zjistila, že chci jít cestou své duše a tak jsem učinila, ale opět se mé ego vylouplo na povrch a docela mi začalo otravovat život.

Takže jsem si uvědomila význam toho, dát přednost své duši a ego vůbec neposlouchat. Ego mi bere energii, brzdí můj přínos, který můžu mít pro ostatní, pomyslnými jistotami mě stahuje někam dolů… Rozhodla jsem se spolupracovat sama se sebou, se svou duší.

Teď už není tolik dramatické vidět navenek rozdíly, když jsem tohle rozhodnutí udělala opakovaně. Jsou to spíše vnitřní rozdíly, které cítím já sama.

Ale když jsem ho udělala poprvé, bylo to docela těžké. Rozhodla jsem se odejít ze zaměstnání…tohle rozhodnutí mohlo být považováno za nezodpovědné, ale řekla jsem si  – vůči komu mám povinnost, když ne vůči sobě? Postupem času se ukázalo, tím, že jsem šťastnější já, je šťastnější i mé okolí a moji nejbližší.

Vím, že podobné dilema má mnoho lidí v současné době…možná i vy, protože čtete tyto řádky. Možná si pokládáte otázky, co vše ztratíte, když odejdete. Položte si otázku – co můžu získat? A není to jen o odchodu ze zaměstnání, můžete být třeba uvězněni v otravné situaci, v nějaké nepřízni i v podnikání či vztahu.

Z mé zkušenosti vím, že můžete získat svůj život, můžete žít, nejen přežívat, můžete mít více radosti, i když přechodně méně peněz, nebo být bez partnera, ale vždy to stojí za to.

Mě pomáhá otázka: Co bych dělala, kdybych měla poslední týden života? Určitě bych nejela někam na celý den do zaměstnání…nebo bych neztrácela čas s někým, kdo mi škodí…a to je cesta mé duše. Nikdo nikdy nevíme, jak dlouho budeme na světě…

Abyste zjistili, zda ve vašem životě více velí ego či duše, položte si otázky:

  • Těší mě to, co dělám a jak žiju?
  • Dělám to, co dělám, protože si myslím, že musím nebo pro to, že mi to přináší jistotu?

Chcete-li žít život plný nadšení a prožívat hluboké pocity štěstí, uvědomte si, že vaše duše nikdy nebude následovat váš rozum.

Pro spokojený život existuje jen jediná možnost – váš rozum se naučí následovat vaši duši a cestu neomezených možností.

Pokud jste otevření neomezeným možnostem, podívejte se na tuto stránku.

Přeji Vám krásný den.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.