Jak si udělat jasno v tom, co chcete?

Víte, co chcete? Většina lidí prý neví, co chce. Když se jich zeptám, co v životě chtějí, řeknou, že neví. Žijí ze dne na den. Avšak když lidé tvrdí, že neví, co chtějí, tak neříkají pravdu. Každý člověk ví, co chce. Jen se bojí to přiznat, protože když zjistí, že to nemá, může to bolet. Musí se s tím smířit, že to nemá.

Myslím, že není nejhorší smířit se s faktem, že něco nemáme, než s tím, že je potřeba JEDNAT, abychom dostali co chceme. Jednat se většinou lidem nechce, z toho vznikají výmluvy a je zde začarovaný kruh…

Bezpečí a pohodlí. To je proč raději lidi tvrdí, že neví co chtějí nebo že nic nechtějí.

Ale na opačnou otázku, zda vědí, co nechtějí, už lidé odpověď mají. Většinou toho bývá hodně. Je v pořádku říct si, co nechcete. V podstatě je to první krok k tomu, abyste si uvědomili co chcete, ale neztrácejte s tím zbytečně moc energie. Berte to jako pomůcku, ale zaměřujte se na to, co chcete.

Co žene lidi dopředu a může hnát i Vás? Cíle, vize, sny. Když mají jasno v tom, co chtějí.

Cíle a sny jsou motor a energie lidských životů.

Zjistila jsem, že cíl je neoblíbené slovo. Cíl může někomu evokovat odkládání, neúspěch, a tak si to, co chcete, pojmenuje třeba jako záměr. Už je to lepší, že?

Abyste mohli být v životě nezastavitelní, je potřeba vědět, jak chcete žít, jakým člověkem se chcete stát a co chcete udělat. Je nutné mít svůj záměr. Průměrní lidé ho nemají.

Průměrnost a rezignace je výsledkem toho, že se lidé vzdali toho práva, té výsady mít sny a životní záměry. Nemají  je a nechají ostatní, aby jim je tvořili.  Berou život tak jak přichází a diví se, že nikdy nezískají to, co si uvnitř sebe tajně přejí. Ano, uvnitř má každý z nás  svá přání. Někam vás to uvnitř vás táhne.

Můžete dokázat cokoliv a být kýmkoliv – věnujte pozornost tomu, kam vás vaše srdce táhne.

Co s vámi rezonuje? Přiznejte si to. Uleví se vám. Získáte energii a začnete skutečně žít.

Mám pro vás 6 postřehů z vlastní zkušenosti, jak si poradit a mít jasno:

1/ Všimněte si o čem lidi mluví. Většinou si stěžují. Také jsem byla jednou z těchto lidí. Ale udělala jsem si ze svých stížností bránu ke svým cílům. Na co si typicky stěžujete vy? Přeformulujte to na opak a budete vědět, co chcete.

2/ Dejte stop strachu, studu a zábranám. Spousta lidí má strach z manžela(ky), přátel, rodiny…Co na to, co chci, řeknou…Nejste ničí majetek, jste svobodní. Sny, touhy, cíle jsou jen vaše… Nebojte se a nestyďte se za ně. Odlišují vás od ostatních. Upevňují vaši jedinečnost.

3/ Až budete vědět, co chcete, nechejte si otevřený prostor. Nebuďte příliš urputní  v dosahování vašeho záměru. Jak se říká, co se má stát, se stane. Když stále nemůžete svého záměru dosáhnout, může to být znamení, že jdete špatnou cestou. Ponechte si trochu volnosti a otevřenosti tomu, co lepšího k vám může přijít, když nebudete umanutě usilovat o něco, co ne a ne k vám přijít. Otevřete se více možnostem. Nechejte svůj záměr otevřený –  zformulujte si ho  a poté přidejte…nebo něco lepšího. Nebudete se potom cítit uvázaní jako pes k boudě.

4/Vše přichází zevnitř. Když budete tlačit vnějšími silami a vevnitř budete chladní, vašeho záměru nedosáhnete. Vaše vášeň je váš ukazatel. Jak poznáte, že je váš záměr  ten správný? Přináší vám štěstí, radost, úsměv na rtech. Dává vašemu životu smysl, vytahuje vás ráno z postele nebo vás drží dlouho do noci vzhůru. Jděte tam, kam vás srdce táhne. Když se necítíte dobře, nedělejte to. Není to správný cíl pro vás.

5/ Než si stanovíte, co chcete, popřemýšlejte o svých hodnotách.  Jen málokdo chce na konci života ještě jeden dům, nové auto nebo zlatý prsten, ale více času s rodinou, více času na cestování…Když se budou vaše záměry odvíjet z vašich hodnot, budete mít pojištěno, že váš život bude nejen úspěšný, ale i naplněný…

6/ Předtím než se vám vyjasní, můžete prožívat velký zmatek a chaos … Chcete si už udělat jasno, ale pořád je na vás kladeno tolik různých požadavků ze všech možných stran, že už to skoro vzdáváte. Jděte na procházku, sportovat nebo spát. A uvidíte, možná vás poté něco napadne:)) Mě osobně to takto funguje. Vždy mě něco napadne, když chci a získám odstup.

Někde jsem četla, že psychologové lidem doporučují, aby si nekladli velké cíle, aby potom nebyli zklamaní. Aby zůstali ve své zóně pohodlí… Já nejsem psycholog, jsem člověk s velkými sny a budu Vás neustále nabádat k tomu, aby jste ze své zóny pohodlí vystoupili a stanovovali si velké záměry a šli si za nimi. O tom je život a  vše v něm.

Odpovězte si na otázky:

  • Co byste dělali, kdyby jste si mohli přičarovat cokoliv pouhým lusknutím prstů?
  • Jak byste žili, kdyby jste měli neomezené množství peněz a času?
  • Co byste dělali, kdyby jste věděli, že nemůžete neuspět?
  • Kde chci být  od této chvíle za 5 let?
  • Co doopravdy chcete? Co chcete uvnitř sebe?

Ničím se nelimitujte. Udělejte si jasno – přemýšlejte  o tom, co chcete …  Sněte!

Krásný den,

Pokud se vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Přitahování bohatství

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.