Mějte život ve svých rukou…udělejte rozhodnutí

Možná jste si už všimli, že vy sami vytváříte to, co se vám děje a vy jste také ti jediní, kdo to může změnit. Nastartovat změnu v čemkoliv ve vašem životě můžete díky svému rozhodnutí. Můžete se rozhodnout, že jste tvůrce svého života a můžete mít život ve svých rukou díky tomu, že se pro to rozhodnete.

Každá pozitivní změna ve Vašem životě začíná jasným rozhodnutím. Rozhodnutím o tom, že něco uděláte nebo přestanete dělat.

Rozhodnutí – zda říci ano nebo ne, mnohdy dělá lidem potíže. Lidé se neradi rozhodují.

Říká se, průměrný člověk je schopen udělat velké rozhodnutí  jen jednou za rok. Například kam pojede na dovolenou. Více rozhodnutí není zvyklý dělat.

Avšak schopnost činit rozhodnutí je vlastnost všech šťastných a úspěšných lidí. Dobrá zpráva je, že se dá rozvíjet praxí a pravidelným opakováním, až se stane přirozeným.

Přemýšleli jste někdy, proč jsou někteří lidé chudí, mají nadváhu nebo jsou nešťastní? Já ano. Jednoduše proto, že se nerozhodli být bohatí, štíhlí a fit nebo šťastní.

Cokoliv, co v životě chcete, můžete mít – stačí se jen rozhodnout!

Vše v životě začíná rozhodnutím

Právě teď se můžete rozhodnout

 • Že si najdete nového partnera
 • Že změníte práci
 • Že budete zdraví
 • Že budete investovat
 • Že se naučíte hrát na hudební nástroj nebo tančit
 • Že se naučíte cizí jazyk
 • Že budete žít v jiné zemi
 • Že zaletíte za známými do Ameriky
 • Že budete podnikat
 • Že budete poslouchat svou duši

Váš život je jen váš a může být takový, jaký chcete. Jedno jediné rozhodnutí může naprosto změnit váš život a udělat z něj fantastické dobrodružství.

Odpovězte si: Jaký jste měli pocit naposledy, kdy jste se pro něco rozhodli?

Mě osobně každé moje rozhodnutí dodává sílu, přináší mi úlevu, vnitřní svobodu a pocit osobního vítězství. V tom vidím velký význam rozhodnutí.

Proč se tedy většina lidí rozhodování vyhýbá? Může to být z těchto důvodů:

 • Spousta lidí se nerada rozhoduje, protože se bojí, že se rozhodne špatně.  Ano, to se jistě může stát. Právě chybná rozhodnutí stojí za úspěchem mnoha lidí. Důležité je být flexibilní, naučit se něco z chyb a být vyzbrojený tímto ponaučením při příštím rozhodování.
 • Mnoho lidí žije na velmi nízké hladině vlastní energie. Jsou znudění a nebaví je práce a vlastně ani život. Jsou přesvědčeni o tom, že něco „musí“ a to jim bere energii. Nemají energii na to, aby se rozhodli o čemkoliv. Neví, že právě rozhodnutí je tím dobíječem energie, který jim dodá sílu.
 • Další početná skupina lidí má nízkou sebeúctu. Neváží si sami sebe a trápí sami sebe tím, že se neustále na něco vymlouvají a posunují rozhodnutí na „zítra“ nebo se omezují výmluvami, že „nemají na vybranou“.
 • A někteří lidé jsou prostě lenoši, kterým se zkrátka nechce něco rozhodnout.

Poznáváte se? Máte nekonečné možnosti, vybírejte, vaši budoucnost tvoří rozhodnutí, která činíte v přítomném okamžiku.

Tipy jak na rozhodnutí:

1/Motivujte se k rozhodnutí

Představte si jaké odměny a výhody vám vaše rozhodnutí přinese, když se rozhodnete hned. Naopak si také představte, že se nerozhodnete a jaké důsledky to bude mít pro váš život.

2/Rozhodněte se doopravdy  

Co to znamená rozhodnout se doopravdy? Spousta lidí se rozhoduje jen tak napůl. Rozhodnou se, ale nic neudělají.  Až uděláte první akční krok, budete mít jasno v tom, že jste se opravdu rozhodli. První krok udělejte rychle.

3/Rozhodujte se často

Trénujte rozhodování a posilujte své schopnosti rozhodnout se. Je to jako trénink v posilovně. Časem budete silní v rozhodování.

4/Užívejte si rozhodování

Učte se ze svých chybných rozhodnutí, vždy v nich hledejte přínos. Když se budete rozhodovat často, život pro vás může být hodně zábavný a vzrušující.

Moje zkušenost:

Důležité je činit vlastní rozhodnutí, která jsou dobrá pro vás a ne pro ostatní. Může se vám stát, že okolí na vás bude naléhat, abyste se rozhodli nějakým způsobem, který spíše prospěje jim než vám.

Obraťte se pro své správné rozhodnutí  do svého nitra. Vaše srdce vám dá odpověď. Když ucítíte pohodu a šimrání v břiše, je to správné rozhodnutí. Pokud cítíte nepohodu a tlak, nedělejte to.

V životě jsem udělala 2 zásadní rozhodnutí:

Rozhodla jsem se neustále rozhodovat. Dělá to můj život pestrým, uvědomuji si svoji moc, kdykoliv se rozhodnout znovu – úplně jinak. A došlo mi, že žádné rozhodnutí není špatné, vždy mi něco přináší a vždy mám na výběr, můžu se rozhodnout znovu.

Každým rozhodnutím vytvářím sama sebe a svůj život.

Rozhodla jsem se žít, nejen přežívat. Rozhodla jsem se dostat z té nekonečné pasti, kdy jsem se nechala řídit tím, co bych měla, co se má, jak to dělá většina, to se přece musí…

Jelikož mám ráda sama sebe, vím, že si zasloužím ŽÍT. Dala jsem si proto ten LUXUS se pro to rozhodnout.

A jaké bylo moje poslední rozhodnutí?

Nedávno jsem se rozhodla více poslouchat svou duši a méně své ego. Znamenalo to více chodit do přírody, méně pracovat, více číst, požádat o pomoc, vedení a moudrost…ulevilo se mi, mám radost a cítím se šťastná. Měla jsem z tohoto rozhodnutí strach, ale zatím mi tohle rozhodnutí přináší krásné dny. O egu a duši napíšu více v mém dalším článku…

ROZHODNĚTE SE! Jen tento krok může změnit směr a kvalitu vašeho života. Odpovězte si na otázky:

 • Jaká rozhodnutí musíte udělat, aby jste se začali pohybovat směrem k vašemu cíli?
 • Jak se budete cítit poté, co se rozhodnete?
 • Co vám vaše rozhodnutí přinese?
 • Co odkládáte – jaké rozhodnutí můžete udělat právě teď?

Mějte odvahu – udělejte rozhodnutí.

Přeji Vám krásný den.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.