7 tipů, jak se stát mistrem v lásce k sobě

Láska i neláska k sobě je velké téma. Mnoho lidí po celém světě ho řeší. Někteří to přiznají na rovinu, že se nemají rádi a někteří to maskují, ale stejně to na ně  jejich chování nebo řeč prozradí. Lidí, kteří si ubližují svým chováním, je mnoho a mnoho. Možná si ani neuvědomují, jak moc si škodí. Někteří lidé mají tak dokonale promyšlené chování, které z nich dělá opravdové mistry v nelásce k sobě. A potom si stěžují, že jejich život není takový, jaký by si představovali.

Jaké chování  vám ubližuje?

Většina lidí se automaticky chová takto:

  • pochybují o sobě
  • obviňují se
  • škodí si přejídáním, kouřením nebo alkoholem
  • dává důležitost tomu, co si o nich myslí druzí
  • myslí na ostatní dříve než na sebe
  • kritizuje se a shazuje se
  • litují se za to, co dovolili druhým
  • bojí se říct svůj názor
  • myslí si, že žít život svých snů mohou jen vyvolení, ne oni

Poznáváte se?

I já jsem díky některým z těchto vzorců chování trpěla a trápila se. Brzdilo mi to život po všech stránkách.

v dospělosti jsem odhalila tajemství, o kterém mě nikdo nic neučil a nikdy se mnou o něm nemluvil.

Tajemství znělo: Měj ráda sama sebe!

Teď už vím, že láska k sobě je klíč k lepšímu životu po všech stánkách.

Jak prakticky na to?

1. Chvalte se

Přestaňte se kritizovat! Možná vás často napadnou věty typu: “Jsem k ničemu. Jsem hloupá. Jsem škaredá.“ Tyto věty vynechejte a místo toho se chvalte! Když vás nikdo nepochválí, pochvalte se sami! Jste úžasní, jedineční a krásní! Chvalte svoji individualitu a ty vlastnosti, kterými se lišíte od druhých lidí.

2. Očekávejte jen to nejlepší

Co očekáváte že se stane? Že se něco pokazí, nepovede nebo že se stane něco hrozného? Připadá vám normální strašit někoho, koho máte rádi? Vytváříte si v mysli hrůzostrašné scénáře? Přestaňte se strašit! Očekávejte jen to dobré a nejlepší! Co očekáváte, to dostanete! Mějte se rádi a přestaňte se strašit. Děsivé myšlenky nahraďte pozitivními obrazy.

3. Opusťte minulost a odpusťte

Odpuštění je velký krok k vaší svobodě. Jedině tehdy můžete skutečně mít rádi sami sebe. Když se trápíte tím, co vám někdo udělal v minulosti nebo co jste udělali vy, trestáte sami sebe. Můžete si ve své mysli představovat, jak zamykáte svoji minulost a klíč od ní zahazujete do kanálu. Soustřeďte se na přítomnost, za co jste vděční právě teď.

4. Řekněte svůj názor

Je to velmi důležitá část cesty k lásce k sobě. DĚJE SE VÁM JEN TO, CO DOVOLÍTE! Možná jste se někdy lítostivě ptali sami sebe, co se mi to přihodilo, co mi to zase provedli atp.? Ozvěte se, že se vám něco nelíbí, že s něčím nesouhlasíte a navrhněte lepší řešení, které vám bude vyhovovat.Vy si zasloužíte, aby jste žili v prostředí, které vás nikterak neomezuje a nezpůsobuje vám žádnou bolest.

5. Buďte k sobě trpěliví

Jako každá změna, i tato vaše změna se může realizovat postupně. Proto si dejte čas a nespěchejte na sebe. Pokud jste měly mínění o sobě a vztah k sobě negativní po dobu řekněme 20 let, za 2 dny se to nezmění. Vědci udávají 21 dní, jako čas nezbytný pro ustálení nového zvyku. Každý den pro sebe udělejte něco. Začněte něčím malým.

6. Mějte se rádi takoví jací jste hned teď

Přijměte se. Vše co jste, kdo jste, má nějaký účel. I vaše negativní stránky. Na nich můžete pracovat a můžete je změnit. To, že jste takoví jací jste, má nějaký účel. Nic na světě není jen tak. Ani vy. Je konkrétní důvod proč jste zde. Takže se přijměte takoví jací jste, užívejte si to dobrodružství, kdy objevujete, proč právě vy jste takoví jací jste a ne takoví jako váš soused, kamarádka nebo kolega z práce. Proto se mějte rádi hned teď, začněte teď, protože jinak to neuděláte nikdy.

7. Zasmějte se sami sobě!

Neberte se příliš vážně!No a co že jste se právě nazlobili na děti nebo že vám policie dala pokutu za parkování. Netrestejte se, že na sebe budete naštvaní a obviňovat se, jak jste nemožní. Podívejte se s nadhledem na celou situaci a zasmějte se tomu. Uleví se vám a snáze najdete v dané situaci ponaučení, které vám určitě chce dát. Nic na světě se neděje jen tak. Ani  vy zde nejste jen tak. Na to si vždy vzpomeňte.

Lepší život můžete žít i vy. Stačí, když si to dovolíte a uznáte, že si to zasloužíte.

Staňte se mistry v lásce k sobě! Respektujte sami sebe

Líbí se vám článek?

Aktivujte lásku k sobě NATRVALO ve svém životě.

Těším se na Vás !

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 
Jak si odpustit a mít se rád

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.