Trápí vás nedostatek času?

Čas – je veličina, které nikdo nemá dostatek a přitom jí všichni máme stejně. Jak vy zvládáte svůj time management? Trápí vás nedostatek času?

Každý máme 24 hodin denně a velmi záleží na tom, jak s nimi naložíme. V dnešní uspěchané době, kdo nepoužívá slovo  „nestíhám“, není „in“. Dnešní doba se jakoby zrychluje, každý sem tam cítí, že nemůže stihnout vše, co by chtěl. Proto je ten nejvyšší čas, aby si každý udělal pořádek v tom, co s tím časem, který mu byl zde na Zemi přidělen, ve skutečnosti dělá.

V současnosti existuje spousta expertů na time management, kteří vás jsou schopni dokonale proškolit, aby jste byli schopní plánovat si svůj život. Máte k tomu k dispozici plánovací systémy, diáře a jiné pomůcky. Zdá se, že je to přece tak snadné, řídit si svůj čas! Ale proč tedy většina lidí takzvaně „nestíhá“? Došla jsem k názoru, že

většina lidí zkrátka nedělá to, co je pro ně důležité a pro co má vnitřní touhu…

Který den je pro vás v diáři odškrtnutý, že jste ho zvládli ? Možná je to tehdy, kdy jste splnili všechny pracovní povinnosti, pochůzky, vyřízení úředních záležitostí atd. Máte po takovém dnu pocit vnitřní vyrovnanosti? Pokud ne, zřejmě jste efektivně zvládli vše, na čem vám doopravdy nezáleží! Přiznání si této skutečnosti vás ve zvládání time managementu posune o úroveň výš. Neboť klíčem k tomu, abyste se stali odborníkem na řízení svého času je :

Zvládnout vše, co je pro vás důležité a co vás baví!

Správné nakládání s časem není o tom, lépe si uspořádat čas na nedůležité věci, které vám zaplní diář a poté zjistit, že vám zůstalo minimum času na věci, které jsou pro vás doopravdy smysluplné. Neobelhávejte sami sebe, že v budoucnu na ně budete mít víc času. Budoucnost totiž tvoříte právě teď.

Co je pro vás důležité a naplňující, začněte dělat právě teď.

Zeptejte se sami sebe: Na čem mi opravdu záleží? Co pro to můžu udělat hned, jaký malý krok?

V dnešní hektické době je více než kdy jindy nejvyšší čas na to, užívat si přítomnost. Je to totiž ten jediný čas, který máme. Minulost je pryč a budoucnost se tvoří právě teď. Proto přemýšlení o nich je ztráta času!

Je čas převzít odpovědnost za svůj život a přiznat si, že cokoliv se vám děje, je vaší zásluhou. Proto stěžování si a obviňování je pouze ztráta času! Raději čas využijte tím, že zjistíte jaké je vaše poslání zde na Zemi, jaké jsou vaše talenty, vášně, co rádi děláte, koho milujete a komu můžete pomoci. Začněte tvořit něco, co zde na zemi, až váš čas definitivně vyprší, zůstane…

Udělejte něco významného se svým životem!

Začněte tady nebo někde jinde…

A pamatujte – důležité je, nevydávat věci, které jsou důležité, napospas těm, které nejsou důležité…

„ Milujete svůj život? Pak nemrhejte časem, neboť z něho je život udělán.“ …Benjamin Franklin…

Přeji Vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.