3 tipy, jak žít právě teď a být v pohodě

Užíváte si právě teď váš přítomný okamžik? Pozor, je to důležitá otázka! Odpovězte si pravdivě. Užíváte si ho nebo spíše přemítáte o minulosti nebo o tom, co na vás čeká v budoucnosti? Vaše odpověď vám ukáže, jak jste na tom s  kvalitou vašeho života. Své odpovědi se nelekejte, protože většina lidí zapomíná na to, že přítomnost je důležitá. Když jsem procházela knihy o lidech, kteří usilují jsou v pohodě a mají vnitřní klid, zjistila jsem, že mají jedno společné. Schopnost užívat si přítomného okamžiku. Kdo tuto schopnost má, má pojistku pro život v pohodě. Proto se o ni s vámi chci podělit.

Proč je důležité žít právě teď?

Většina lidí se trápí tím, co stalo v minulosti, různě to pitvá a ztrácí tím čas. Dále přemítá o tom, co bude v budoucnosti. Těší se na pomyslný moment, kdy se jim v životě všechno změní k lepšímu. Ale ten moment nemusí nikdy přijít. Proč? Vaši budoucnost utváříte právě teď. Každý přítomný okamžik je stavebním kamínkem vaší budoucnosti.

Ve skutečnosti nic jiného než přítomný okamžik neexistuje.

Proto minulost nechte odplout, odpusťte sobě i ostatním a soustřeďte se na současný okamžik. Není to lehké, neboť žijeme ve společnosti, kde jsme tlačeni do přemýšlení o tom, co bude. Média a reklamy jsou plná prohlášení typu : „ Myslet  na budoucnost se vyplatí! Vytvořte si penzijní plán.“ Atd. O přítomnosti se nemluví, jako by se tomu veřejnost vyhýbala. Vy však, chcete-li být v pohodě,  opusťte všechny myšlenky na budoucnost, různé strachy a obavy a žijte teď. Výrazně se vám uleví.

Jak se dostat do přítomného okamžiku?

Je to jednoduché. Mám pro vás 3 tipy, jak žít právě teď:

1/Dýchejte!

Klíčem k přítomnosti je dýchání. Většina lidí dýchá velmi mělce a když se něčeho bojí zadrží dech. Tím ztrácí energii. Proto dýchejte, položte dlaň  na břicho a dýchejte tak, aby se vám ruka zvedla. Takto se soustřeďte na své pravidelné a hluboké dýchání. Přinese vám čerstvou energii a budete se cítit tady a teď.

2/Smějte se!

Další způsob je smích. Ne nadarmo se říká, že smích je zárukou dlouhověkosti a lék na všechny nemoci. Je lékem také na vyhýbaní se přítomnosti. Srdečně se smějte, sobě i svým starostem a budete žít právě teď.

3/Buďte vděční!

Buďte vděční za to co máte právě teď. Pojmenujte to, za co jste vděční. Zjistíte, že máte vše, co potřebujete právě teď. Vděčnost má neuvěřitelnou sílu. Budete-li každý den děkovat, za to, co máte teď, už nikdy nemusíte mít strach o svou budoucnost. Vyvolá ve vás energii a vibrace, které vám každým okamžikem budou přinášet vše, co potřebujete.

Vždy si vzpomeňte na to, že je to vaše volba,  jaký máte život. Vy jste tvůrcem svého života. Jak přemýšlíte právě teď, takový bude váš život. Můžete se rozhodnout, zda budete vděční a budete se smát  nebo se budete trápit minulostí či budoucností. Život je to, co se vám děje právě teď.

Líbí se vám článek?

Další způsoby a tipy, jak získat vnitřní klid najdete v mém ebooku Jak být v pohodě.

Přeji Vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Napsala jsem pro vás ebook Jak být v pohodě , který obsahuje 10 fungujících způsobů, jak získat vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.