Jak správně používat svou mysl? Objevte tajemství…

Pokud jste pravidelnými čtenáři mého webu, tak jste už převzali 100% zodpovědnost za svůj život, udělali své rozhodnutí a také už určitě víte, co chcete ve svém životě. Gratuluji vám. Zvládli jste zcela zásadní kroky k tomu, aby jste se v životě rozjeli správným směrem. Už těmito kroky se odlišujete od většiny lidí, kteří rezignují, cítí se jako oběť a berou to jako samozřejmost. Avšak tím nekončíme. Naopak. Dnes pro vás mám další důležitou věc. Tu když pochopíte a začleníte do svého života, získáte nezlomné sebe-vědomí a opravdu vás už v životě nic nezastaví.

Stalo se vám někdy, že jste přesně věděli, co chcete? Ale stále to nepřicházelo? Mě ano. Možná jste z toho měli pocit, že nejste dost dobří nebo že jste neschopní…Já jsem také prožívala rozčarování, sebekritiku a nervozitu. A netušila jsem, že tím víc to, co chci, od sebe oddaluji.

V životě fungují jednoduché věci a principy. Někdo je nazývá tajemstvími.

Pokud je člověk pochopí, má svůj život opravdu ve svých rukou. Chci se s vámi o ta „tajemství“ podělit. Pro mě objevení pár jednoduchých věcí bylo významným životním mezníkem. A už nikdy nic nebylo jako dřív. Vše bylo náhle lepší.

Jedna důležitá a přesto jednoduchá věc byla, když jsem si uvědomila, z čeho se skládá naše mysl. Druhá, neméně důležitá věc, byla ta, že musím svou mysl čistit od negativních přesvědčení. Je to jednoduché a prosté. O to víc stále marně přemýšlím, proč nás tohle neučili ve škole. Ale nevadí, věřím, že každý se to dozví včas a na správném místě.

Z čeho se tedy skládá naše mysl?

  • Vědomá část
  • Podvědomá část

Vědomá část mysli je ta, která přemýšlí, dělá rozhodnutí o tom, co chcete. Přijímá myšlenky a je schopná některé z nich odmítnout. Ale její moc je limitovaná.  Není schopná vám to, co chcete přitáhnout.

Limituje ji podvědomá část mysli, naše podvědomí. Tato část je mnohem mocnější. Ukrývají se v ní všechny vzpomínky, zvyky, názory, přesvědčení, hodnocení, které jsme přijali za celý náš život svou vědomou myslí. Podvědomá část mysli má obrovské rozměry a přijímá vše, na co myslíme vědomou částí. Vše. Každá negativní zpráva, na kterou jste pomysleli, negativní hodnocení sebe nebo něčeho, se do ní zapisuje.

Výzkumy prokázaly, že to, co si myslíme vědomě není tak důležité, jako to, co si myslíme podvědomě.

Řešení? Dostat obě mysli do souladu, aby podvědomí podporovalo vás vědomý záměr. Jak? Čištěním.

Proto je důležité čistit tuto podvědomou část a vědomou část plnit pozitivními myšlenkami, prohlášeními a živými představami našeho ideálního života.

Je potřeba udělat důležitou volbu ve svém životě. Volbu, čím budeme plnit svou mysl.

A jelikož se nás dotýká i to, co slyšíme v rádiu, televizi nebo když jedeme tramvají, je potřeba ji neustále pročišťovat.

Nestačí tedy jen mít své cíle, vědět, co chceme, ale také čistit své podvědomí od něčeho, co nám brání. Od svých přesvědčení. Ani netušíme, co vše v naší podvědomé mysli máme zapsané. Může to být naše babička, která nám říkala, že peníze jsou kořenem všeho zla a proto mi teď peníze nemáme. Nebo hlas rodičů: „Dobře se uč a najdi si zaměstnání!“, proto teď nejste schopni rozjet podnikání…Nebo vám doma říkali:„ Jsi k ničemu.“ nebo “ Ty na to nemáš.“ a to vám stále snižuje vaše sebevědomí. Vždy v sobě máme něco, co nás může brzdit, každý z nás. Proto je důležité to čistit.

Jak na čištění mysli?

Možností je spousta, ale mám pro vás ty nejjednodušší, které používám i já a výborně mi slouží.

1. Vděčnost

Buďte vděční za to, co máte právě teď. Oceňujte zdánlivě samozřejmé věci jako je dostatek jídla, vaše židle, postel, vaše dítě…a děkujte za ně. Je to nejrychlejší cesta, jak si své podvědomí sladit se s svým vědomím. Doporučuji vám zavést si svůj Deník vděčnosti, kam si budete zapisovat každý den 3-5 věcí, za které jste vděční. A potom můžete v realitě sledovat, že co oceňujete, toho se vám dostává více a více.

2. Ho’oponopono

Ho’oponopono je starověký proces řešení problémů, díky němuž se dostáváte do původního stavu čistoty srdce. Stačí si říkat v duchu během dne „Miluji tě“ a „Děkuji“ a tímto vymazáváte ze své mysli, co nepotřebujete. Více jsem pro Vás napsala v tomto článku o ho’oponopono. Tato technika je neuvěřitelně jednoduchá, účinná a zvládne ji každý.

Až budete mít za sebou tato jednoduchá čistící cvičení, pocítíte novou energii, pozitivní emoce, možná trochu mrazení či husí kůži. To jsou ty správné vibrace, které vás dovedou k tomu, co chcete. Udržujte se v těchto emocích co nejčastěji, nejlépe nepřetržitě a pokud sjedete z cesty, čistěte znovu. Čistěte ráno, večer, v průběhu dne, až se z toho stane váš zvyk, který já osobně považuji za jeden z nejzásadnějších.

K čištění přidejte, že vaše cíle, záměry, zkrátka to, co chcete:

  • budete před usnutím a po probuzení vkládat do své podvědomé mysli tím, že si je napíšete na kartičky nebo do deníku a budete si je číst
  • budete si živě představovat a cítit radost, že už máte život, jaký chcete
  • necháte být a budete následovat inspiraci

Poté už byste dříve nebo později měli dojít k tomu, co chcete nebo k něčemu mnohem lepšímu.

Tip: Pokud budete i přes čištění stále cítit vnitřní konflikt vědomí a podvědomí, doporučuji tuto afirmaci, kterou jsem převzala od J.Murphyho: “ VE DNE V NOCI SE MI DOSTÁVÁ POMOCI V KAŽDÉM OHLEDU.“ Říkejte si ji vždy, když budete cítit vnitřní rozpor. Používala jsem ji dřív než jsem objevila ho’oponopono. Troufnu si říct, že je stejně mocná jako MILUJI TĚ, DĚKUJI, které jsou jádrem ho’oponopono.

Odpovězte si na otázky:

  • Co chcete? Proč to ještě nemáte?
  • Jaké jsou Vaše omezující přesvědčení?
  • Jaká nová přesvědčení byste si rádi zabudovali do své mysli?

Používejte správně svoji mysl a získejte navždy své nezlomné sebe-vědomí!

Přeji Vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.