Posilujte svoji sebedůvěru – rozvíjejte svoji intuici…

Pokud jste na tom jako většina lidí včetně mně, byli jste od útlého věku učeni, že veškeré odpovědi na řešení svých problémů nebo naleznutí své životní cesty máte hledat někde venku. Že se máte zeptat rodičů, svého učitele ve škole, známých, přátel, svého kouče nebo se podívat kolem sebe, co dělají ostatní a tam že najdete své odpovědi.

Mé velké životní zjištění bylo, že odpovědi na vše, co potřebuji, jsou uvnitř mne. Jelikož hodně čtu, tak to nebyla až taková novinka, ale abych si tu důležitost tohoto zjištění mohla uvědomit, musela jsem si to prožít. Až jsem opravdu procítila, že moje nitro vždy ví nejlépe, co potřebuji a kam patřím, potom se mi opravdu ulevilo a začala jsem se cítit svobodně.

Každý v sobě máme svoji intuici. V našem podvědomí je ukrytý náš génius, který vždy ví, co je pro nás nejlepší. Úspěšní lidé se učí, jak ji rozvíjet a  následovat.

Záměrná práce s vlastní intuicí je část tajemství, které vede k úspěchu v čemkoliv.

Když jsem se vrátila o pár let dozadu, potvrdilo se mi, že ke všemu, co je v mém životě důležité a přináší mi úžasné bohatství, mě přivedla má intuice. K mému manželovi, k mojí dceři, mému současnému byznysu a mým mentorům… Moje osobní zkušenost je taková, že nejvíce intuitivních vnuknutí jsem získala ve spánku, ve chvílích po probuzení, při psaní do deníku a nebo při řízení auta.

Jak rozeznat, že k vám mluví Vaše intuice?

Abyste svoji intuici mohli používat a rozvíjet, musíte ji umět rozeznat. Není hlučná, je nepatrná až prchavá, a každému se zjevuje jinak. Může to být

  • Ve formě obrazů, vizí – třeba ve snu
  • Ve formě slov, myšlenek, nápadů
  • Fyzicky – pocity nepohodlí nebo bolesti
  • Ve formě emocionální – zmatek, nadšení, hluboký klid a jistota

Vaše intuice s vámi komunikuje mnoha způsoby a v různých časech. Proto je důležité, aby jste byli otevření příjmu zpráv. Mohou přijít kdykoliv během dne, jako vizuální představa, náznak, myšlenka nebo hlas. Vaše emoce jsou poté ukazatelem, zda vnuknutí je opravdu z vaší intuice. Pokud vás naplňují energií a nadšením, cítíte vzrušení a správnost, jste na dobré cestě.

Intuice je významná v tom, že následujete své pravé já a přestanete být ve spárech přání a požadavků druhých lidí. To je pravým účelem poslouchání intuice. Intuice upevňuje vaše sebe-vědomí a sebedůvěru. Vede vás tak, co je právě pro vás správné a vytlačuje z vašeho života jednání dle předpokladů a názorů druhých nebo společnosti, co byste správně měli učinit.

Jak prohlubovat svoji intuici?

Intuici má opravdu každý. Ale jak z ní získat maximální užitek? Zde jsou tipy:

1/ Zastavte se a udělejte si čas a prostor na poslech intuice

Můžete meditovat a nebo jen prostě vypnout svou hlavu, například při hře s dětmi nebo ve vaně. Všední život přináší spoustu příležitostí k zastavení. Důležité je pravidelně dýchat, uklidnit své myšlenky, svou mysl a soustředit se na pocity ve svém těle, uvolnit se a otevřít se příjmu intuitivních zpráv.

2/ Pokládejte otázky

Aktivně pokládejte svému nitru otázky a ptejte se na to, co řešíte a co je pro Vás právě aktuální. Například:

„ Jaké je řešení této situace?“ nebo „ Co mám udělat dál abych, se posunul ke svému cíli?“ či „ Co ještě potřebuji vědět?“.

3/ Pište si odpovědi

Podle neuro výzkumů intuitivní vnuknutí, které není zachyceno během 37 sekund se už znovu nevrátí. Jaké je na to řešení? Psát si deník nebo poznámky do diáře. Pro mnoho lidí je to vysoce efektivní způsob, jak se spojit se svojí intuicí. Vyzkoušejte to a budete překvapeni.

4/ Udělejte kroky

Ihned jednejte podle svých intuitivních impulzů. Budete dostávat více a více těchto vnuknutí, když je v praxi realizujete. Dostanete se do proudu vyrovnaného života.. Budete si věřit a budete sklízet výsledky.

Důvěřujte sobě a své intuici!

Vše v životě vyžaduje praxi, stejně tak naslouchání své intuici. Buďte trpěliví! S praxí budete více duchovně naladěni, to vám přinese více intuitivních vnuknutí a více šťastný život. Důvěra v intuici je základ.  Je to forma sebedůvěry a budete-li si takto důvěřovat a jednat podle ní, čeká na vás přesně to, co je pro vás správné a co vám přinese úspěch a naplnění.

Posilujte svoji sebedůvěru! Věřte sami sobě!

„Intelekt má málo co dělat na cestě k objevu. Ve vědomí dochází ke skoku, nazvěte jej intuicí nebo jak chcete, najednou k vám přijde řešení a vy nevíte, jak a proč se to stalo.“ Albert Einstein

Přeji Vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.