Je pravý muž hrdina?

Taky se vám zdá, že je málo pravých mužů? Jak často potkáváte silné muže s integritou? Pokud jste muž, máte pocit, že pozice „pravý muž“ je jen pro vyvolené a ne pro vás?

Mám pro vás dobrou zprávu – pravý muž je ten, kdo dokáže být sám sebou. Tím pádem pravý muž může být každý muž, je to otevřené pro všechny. Nemusíte být žádný superman! Ale proč se zdá, že jich je tak málo?

Může to být tím, že nejrozšířenější nemocí dnešní doby je nízké sebe-vědomí. V novinách a médiích sice probíhají zprávy o tom, jaké hrozné nemoci ohrožují lidstvo, ale ta nejnebezpečnější nemoc je právě strach být sám sebou, neznalost sám sebe, nízké sebe-vědomí.

V poslední době se roztrhl pytel na internetu i mimo něj s programy, kurzy či semináři na podporu sebevědomí pro ženy. Ale co muži? Muži přece trpí stejnou nemocí.

Proto jsem ráda, že se otevřel 2. ročník inspirativně-vzdělávacího video programu Cesta pravého muže. Dívá se na mužský svět nevšedníma očima. 3 videa, 3 témata, která si vybral, jsou:

Srdcem této cesty je probudit v každém muži to jádro pravého muže, jeho schopnost být sám sebou. Myslím, že je super, že se něco takového na internetu objevilo. 7 různých příběhů a cest, 7 mužů, žádný není ten správný ani pravý, každý je jedinečný.

Každý si může vybrat svoje dveře na cestu sám k sobě

Základem sebe-vědomí každého muže je uvědomit si odpověď na otázku „Kdo jsem?“, která zní „ Jsem jedinečný“ – „ Na světě není nikdo stejný jako já.“

Většina mužů se snaží přizpůsobit od malička svému okolí.

Hrají hru zalíbit se kamarádovi, učiteli, své partnerce, zaměstnavateli či dodavateli/zákazníkovi. Tohle je systém, který je nastavený všude kolem a produkuje muže, kteří se snaží být někým, kým nejsou a dělají to, co nemají rádi.

Ale každý člověk, každý muž, se může jednoho rozhodnout o sobě samotném – jaký bude, jak bude žít a jak moc velkou část svého  vlastního potenciálu využije. Sebe-vědomý život je jen vaše rozhodnutí. Možná je na tom nejtěžší to, že se tímto rozhodnutím oddělíte od „stáda“, od většinového proudu.

Chce to odvahu být sám sebou a odkrýt to, co ve vás je.

Pravý muž je hrdina.

Odhoďte to vědomí méněcennosti, které se učí od 1.třídy ve škole, které do vás rodiče, učitelé, politici, média průběžně nacpávají. S nikým se nesrovnávejte a nechte se inspirovat. Buďte sami sebou.
Jste jedineční, dokonalí, takoví jací jste a máte v sobě vše, co potřebujete ke svému úspěchu v životě.

Možná máte otázku – Jak zjistit, kdo jsem?
Říká se, že takoví jací jsme doma, takoví jsme doopravdy. Proto je docela jednoduché zjistit, kdo jste.

A jak může být každý muž hrdinou?

Tím, že začne být doma vzorem svým dětem, začne podporovat svou ženu a děti v jejich jedinečnosti a takto si přirozené posílí i tu svoji jedinečnost. Tohle je kruh vzájemného posilování sebe-vědomí, utajené tajemství rodiny a pravých mužů.

Začněte respektovat sami sebe, takoví jací jste a bude vás respektovat i vaše okolí, které začíná vaší ženou a dětmi.

Každý muž může být hrdina tím, že bude upevňovat svůj charakter, hodnoty a stát si za nimi!

Hrdinství není v tom, že budete řešit národní či korporátní problémy, vstoupíte do politiky, do managementu velké firmy nebo budete na titulcích novin. Je o tom, že budete tím, čím chcete být a jakým chcete být, pro sebe, pro svou ženu a děti.

Vaše rodina je nejdůležitější, tady začíná vaše pravé mužství a hrdinství.

Mějte rádi sami sebe, svou ženu a děti, věnujte jim čas a pozornost, předávejte správné HODNOTY A CHARAKTEROVÉ VLASTNOSTI , které jsou všude kolem venku deformovány.

Tady by mohl být začátek vaší cesty pravého muže. Začněte s tím, co máte, tam, kde jste – doma!

Připojte se na cestu s ostatními muži. 7 dveří, 7 cest…

Přeji vám krásný den,

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.