Proč je důležité mít rád sám sebe?

Taky si říkáte, proč je téma lásky k sobě vlastně důležité? Proč je pořád omílané na mém webu, že je důležité mít rád sám sebe?

Ze své praxe kouče a konzultanta mám potvrzené, že nedostatečná sebeláska a respekt k sobě je nejčastějším zdrojem problémů v životě lidí.

Také ze svého vlastního života vím, že vždy, když se zaseknu a nemůžu se pohnout z místa, odpovědi najdu vždy ve vztahu k sobě.

Mít rád sám sebe je  řešení na všechny problémy, základ smysluplného a naplněného života.

Když máte  rádi sami sebe,

 • má to vliv na vaše na vaše lepší vztahy
 • lepší zdraví
 • přinese vám to Více prosperity
 • a úspěch ve všem, do čeho se pustíte

Jak se vám mohou zlepšit  vztahy

Když milujete sami sebe, jedině tehdy můžete milovat i ostatní lidi. Nemůžeme mít někoho rádi, pokud nemáme rádi sami sebe. S láskou k sobě se ve vás objeví laskavost a ohleduplnost k druhým lidem.

Láska k druhým začíná u vás. Znám spoustu lidí, kteří mají problémy se vztahy. Žijí v nevyhovujících vztazích. Nejen v práci, ale i doma, s rodiči, sourozenci nebo manželem či dětmi. Důvod je jednoduchý – nemají rádi sami sebe. Pokud si člověk přizná tento fakt a začne pracovat na změně, vše se opravdu začne postupně lepšit.

Když máte rádi sami sebe, lásku k druhým ničím nepodmiňujete. Dáváte svému partnerovi prostor a svobodu, aby byl tím, kým chce být a neočekáváte, že bude dělat to, co vy byste si představovali. To je pravá láska.

Vím, o čem mluvím. S mým manželem máme láskyplný vztah už 18 let. Kdybych neměla ráda sama sebe, nikdy by náš vztah nebyl tak kvalitní a úspěšně by nezvládal všechna úskalí, která život neustále nabízí.

Je ztráta času hledat někoho, kdo vás učiní šťastným a dá vám lásku.

Vaše sebeláska je váš nekonečný zdroj lásky pro vás a pro všechny lidi kolem. Nepotřebujete aby lidé kolem vás dělali, co vy chcete byli takoví, jací vy chcete, aby byli a přesto je dokážete milovat. Dokážete jim poskytnout láskyplnou atmosféru, která se vám bohatě vrátí v tom, že vás lidé budou také milovat.

Jak můžete mít lepší zdraví

Když se máte rádi, jste ve stavu vnitřního klidu, vyrovnanosti a harmonie. Máte čisté myšlenky ve své mysli. Ty se projevují na vašem dobrém zdraví.

Neničte si své zdraví a své tělo negativními myšlenkami. Je už mnoha konkrétními příklady lidí potvrzeno, že každá nemoc se dá vyléčit tím, že změníte své myšlení o sobě, tím, že se začnete milovat  a přijímat. Farmaceutické firmy se mohou předbíhat v tom, kdo vytvoří dokonalejší léky a vědci mohou zkoumat a vyvíjet léky na zdánlivě nevyléčitelné nemoci, ale jediným skutečně účinným lékem je vaše láska k sobě. A je ZDARMA.

Jste zvyklí se přehnaně kritizovat? Klást na sebe vysoké nároky? Oslabujete tím svůj imunitní systém. Zjistila jsem, že to byla příčina mých častých nachlazení. Když jsem začala podnikat, začaly na povrch vycházet mé slabiny a nedostatky a já jsem se začala více než kdy před tím kritizovat. Pracuji na tom neustále a dávám si spíše prostor k pochvalám.

Jak můžete získat více prosperity

Jak na vaši prosperitu může mít vliv to jak se máte rádi? Obrovský! Vaše prosperita úzce souvisí s tím, jakou si přisuzujete hodnotu. Souvisí s tím, v co věříte, že si zasluhujete. Když věříte, že jste hodnotný člověk, který si zaslouží všechny možnosti a krásy světa, poté prosperujete velmi dobře.

Chcete více peněz? Věřte tomu, že si je zasloužíte. Věřte, že jste natolik hodnotní, aby jste si mohli dovolit cokoliv, co vás láká. Mějte rádi sami sebe a dopřávejte si všechny peníze a věci, které vám život nabízí. Někdy mohou přicházet i z jiných zdrojů než jako produkt vaší tvrdé práce v zaměstnání. Přijměte je a poděkujte! Protože vy si je zasloužíte a stojíte za to! Takto otevřete bránu ke své nekonečné prosperitě.

Jak získáte úspěch ve všem, do čeho se pustíte

Když máte rádi sami sebe, dovolíte si mít úspěch. I vy můžete být úspěšní. Znamená to, bez výčitek si dovolit dělat chyby, učit se a jít dál. Protože úspěch je cesta, zasloužíte si touto cestou procházet. Když se máte rádi, výsledky vašich činností nebo názory druhých lidí vaši hodnotu nikterak nesnižují!

Dočasné výsledky neberete jako porážku, ale poučení, jak na své cestě dál.

Proto se vždy dívejte na všechny události kolem vás s nadhledem a hledejte to, co vaši hodnotu posílí. Když se někomu nelíbíte, řekněte si no a co, není to ten pravý člověk, který by ocenil mou osobu, určitě už blízko je člověk, který na mě čeká a bude ze mě nadšený.

Výsledky vaši hodnotu nesnižují. Ať už jsou to výsledky ve sportu, ve škole nebo v práci, vždy si připomeňte, že vy jste za ně plně zodpovědní. Máte možnost je ovlivnit.Můžete se rozhodnout lépe se připravit, více se určité činnosti věnovat a poté v ní budete lepší. Nikdo se nenarodil dokonalé chytrý, dokonale znající fyziku nebo dokonalý lyžař. Pokud budete činnostem věnovat dostatek času a pilně na nich pracovat, budete v nich skvělí. Je to vaše volba.

Odpovězte si:

Jaké konkrétní výsledky vás  přimějí k tomu, aby  jste začali mít rádi sami sebe?

Může to být :

 • Zvýší se mé sebevědomí v mé současné práci
 • Nebudu  se trestat za chyby, které udělám
 • Přestanu poslouchat kritiku rodičů
 • Sebevědomě řeknu svůj názor své manželce/svému manželovi
 • Nebudu se deptat minulostí a nechám ji být
 • Začnu dělat to, co mě baví
 • Pustím se do podnikání

Napište si dva konkrétní důvody, proč by vám stálo za to, něco měnit.

Odpovězte si na otázky:

 • Co by přineslo vám, kdyby jste opravdu začali mít rádi sami sebe?
 • Jak by se mohlo zlepšit vaše zdraví a váš fyzický stav?
 • Ovlivnilo by to splnění vašich životních snů?
 • Jaký vliv by to mělo na vaše vztahy – doma, v práci a s přáteli?
 • Jaký byste z toho měli pocit?

Líbí se vám článek?

Využijte můj emailový koučink Respektujte sami sebe. Aktivujte lásku k sobě NATRVALO ve svém životě.

Těším se na Vás !

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.