Važte si sami sebe – važte si své jedinečnosti…

Každý jsme se narodili s nějakým posláním, smyslem našeho života či jedinečným darem, který zde na světě máme předat ostatním. Každý máme své poslání – své jedinečné dary. Vaším úkolem zde na světě  je najít je a sdílet je s ostatními. A nebrat ohledy na ty, kteří je nechtějí slyšet.

Jinými slovy řečeno, naším úkolem je stát se sami sebou a radovat se z toho, kým jsme. A nesnažit se stát se stejným člověkem, jako je náš učitel, mentor, otec či matka.

Obtížné na tom může být důvěřovat procesu života, vážit si své jedinečnosti a respektovat své odlišnosti od ostatních. Může být mnohdy těžké odolat davu a mít rád sám sebe.

Možná vás někdy napadlo: „ Já nejsem ničím výjimečný.“ Pokud jste na tom jako já před lety, můžete si myslet, že výjimečnost spočívá ve vysokém IQ, titulech, statusu v profesi či v podnikání. Jsou to však pouze nálepky, které nám ostatní dávají, aby nás mohli zařadit do určité škatulky. Není to podstata toho, kdo jsme.

Možná jste byli taky od dětství vedeni k tomu, aby jste vynikli tím, že budete mít tituly, uznávanou kariéru, certifikáty či diplomy. Tyto nálepky neurčují vaši skutečnou hodnotu.

Nejvíc světu přispíváte, když jste sami sebou.

Položili jste si někdy otázku: „ Kdo jsem?“ Možná jste veselí, vtipní, máte dobré srdce, vyzařujte sílu, lásku…Těmito dary máte na svět obrovský vliv.

To, kdo jste je důležitější než nálepka, která vypovídá o tom, co děláte. Není totiž důležité, co děláte, ale s jakou láskou to děláte.

Taky jsem měla sklon definovat sama sebe tím, jaké místo v práci vykonávám, svými tituly před a za jménem, certifikáty a diplomy, hmotnými věcmi… Postupně jsme však zjistila, že mnohem větší dopad mají malé věci, kterými vyjadřuji své poslání, se kterým jsme se narodila.

Ráda objevuji v lidech jejich schopnosti, talenty, potenciál, umím naslouchat a vcítit se do lidí a nasměrovat je tak, aby byli v životě šťastní, byli v pohodě, byli plní bezpodmínečné lásky a dosahovali úspěchu. Jsem pro lidi průvodce, kouč, mentor…Poskytuji inspiraci a podporu, propojuji lidi…Jsem nadšený rodič a tvůrce šťastné rodiny. To je moje poslání, to jsem já, v tom je moje hodnota.

Možná taky často dostáváte otázku: „ Co děláte?“ „ Jaká je vaše profese?“ …

Vaše povolání může být vyjádřením smyslu vašeho života, ale nemusí…

Všichni, bez ohledu na to, co děláme, si budeme muset jednoho dne odpovědět – Kým jsi, když máš vše v práci hotové?

To, kdo jste, rozdáváte neustále, nejen v práci, ale i mimo ni. To činí rozdíl.

Pokud se rozhodnete jít svojí cestou, cestou svého já, můžete prožívat výzvy při střetu s průměrností či davem. Většina lidí vás nepodpoří v tom, kdo jste a čím jste. Dav se snaží být chytřejší, protože je větší…

Opravdová láska a respekt k sobě je však o tom, že si najdete cestu k sobě, bez ohledu na to, co dělají a říkají ostatní. Nikdo nemůže vědět, co je pro vás nejlepší. Važte si sami sebe a všeho, co děláte.

Jak zjistit, kdo jste? Jste víc než jen seznam cílů, než to, jakou práci děláte, než to, co vlastníte…

Možná máte jedinečné dary jako třeba veselost, trpělivost, nadání spojovat lidi, podporovat ostatní, možná jste výborný léčitel, hudebník, kouč, kuchař, rodič…

Položte si otázku:

Co o mě lidé říkají, co na mě oceňují?

Schovávejte si vzkazy, emaily, dopisy, kde vám lidé za něco děkují a vyjadřují, čeho si na vás váží.

Rozhodněte se, že budete sami sebou a že si budete vážit všeho, čím jste a co děláte. Važte si sami sebe – projevte ze sebe to nejlepší – podpořte v tom sami sebe a rozvíjejte to.

Projevte odvahu a odhoďte pochybnosti typu: „ Nejsem dost dobrý, schopný, talentovaný, …“

Respektujte sami sebe, své poslání a smysl života. Zastavte všechny strachy a pochybnosti a buďte sami sebou.

Odpovězte si:

  • Co vám vykouzlí úsměv na rtech?
  • Co rozpálí oheň ve vašem srdci?
  • Co ze sebe sdílíte s ostatními a nic za to neočekáváte?

Vaše odpovědi vám sdělí, kdo jste…respektujte sami sebe.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.