6 tipů, jak zlepšit své vztahy

Náš život stojí na vztazích s lidmi. Lidi jsou součástí našich běžných dní, v práci, doma nebo dovolené. Pokud nám vztahy moc nefungují, náš pocit vnitřního štěstí může být oslaben a také to snižuje naše sebevědomí. Někdo má schopnost být oblíbený od přírody a někdo na ni musí trochu zapracovat. Jisté však je, že pokud chcete mít lepší vztahy s lidmi, není to žádná věda. Stačí mít na zřeteli několik základních nadčasových pravidel.

Tyto pravidla platí vždy a v kterékoliv části naší planety. Vyzkoušejte je aktivně ve svém životě a můžete si být jisti tím, že budete čím dál více obklopeni lidmi, kteří vás rádi vidí. Budete mít lepší manželství, lepší vztahy s dětmi, více přátel a také lepší pracovní vztahy…Vždy si vzpomeňte na to, že vše, čeho chcete v životě dosáhnout, docílíte jen prostřednictvím ostatních lidí a proto má velký význam věnovat se základním jednoduchým pravidlům, jak si své vztahy zlepšit.

Projevte lidem skutečný zájem

Po světě chodí spousty lidí, kteří se za každou cenu snaží, aby se o ně ostatní zajímali. Snaží se zviditelnit. Ale funguje to naopak. Zajímejte se o upřímně o druhé lidi. Zajímejte se o jejich příběh, pamatujte na jejich výročí nebo narozeniny, zdravte lidi s energií a nadšením. Ptejte se jich, jak se jim daří.

Lidé se zajímají hlavně sami o sebe. Vyřaďte ze svého slovníku já, mně, můj a nahraďte je výrazy ty, vy, váš. Pokud se nebudete opravdově zajímat o lidi, nikdy nebudete úspěšní. To platí nejen pro obchodníky, ale stejně tak pro manželství.

Od srdce se usmívejte

Síla opravdového úsměvu je nezměrná. Otevře vám dveře tam, kam se potřebujete dostat. Říká se, že opravdový úsměv dělá dobré obchody a vychovává šťastné děti. Úsměv pomůže lidem kolem vás, ale i vám samotným. Koho máte raději vy? Usměvavé nebo zamračené lidi? Chcete-li mít lepší vztahy, úsměv na rtech je základem.

Není vám někdy do smíchu? Úsměv si můžete vytvořit myšlenkami ve své hlavě. Podívejte se z nadhledu na svou současnou situaci, jako by jste se dívali z balkonu na divadelní jeviště. Určitě objevíte spoustu věcí, které vás rozesmějí. Usmívejte se vždy – lidé se budou o vás zajímat a budou na vás zvědaví.

Používejte k oslovení lidí jejich jméno

Jednoduchá, ale účinná zásada. Každý vnímáme své jméno jako něco, co nás odlišuje od ostatních. Jméno lidem dává pocit vlastní důležitosti. Proto si pečlivě zapamatujte jména lidí, se kterými se potkáváte a poté je jimi oslovujte. Nic víc, nic míň. Úspěch ve vztazích s lidmi máte zaručen.

Jak si jména lépe zapamatovat? Zopakujte jméno nového člověka dvakrát: „ Petro, ráda vás poznávám Petro!“ V duchu si ze jména udělejte předmět. Představte si předmět, který vám nové jméno připomíná.

Naslouchejte a dodejte lidem pocit důležitosti

Kdo je úspěšnější v životě? Ten, kdo lidi nepustí ke slovu nebo ten, kdo je pozorný posluchač? Samozřejmě ten, kdo umí naslouchat. Je to základní pravidlo pro úspěšné vztahy s lidmi. Naslouchejte, neskákejte lidem do řeči, nechte je domluvit.

Povzbuzujte lidi k vyprávění a oceňte je za něco, co vám připadá zajímavé. Vždy se dá u ostatních lidí najít něco, co se od nich můžete naučit. Dejte lidem najevo, že jsou důležití, že je oceňujete a uznáváte. Aktivujete tím i svůj vlastní význam.

Souciťte s lidmi

Většina lidí má ráda, když je druzí chápou a soucítí s nimi. Místo zpochybňování názoru druhých nebo nesouhlasu se stěžováním, můžete uznat pocity druhého člověka. Například takto: „ Vím přesně jak se cítíš. Moje sestra se cítila úplně stejně. Zjistila však, že když …, její situace se zlepší.“

Změňte sami sebe

Vztahy s lidmi jsou odrazem vztahu, jaký máme sami k sobě. Naše vztahy jsou naše zrcadlo, jsou odrazem nás samých. Vše, co se nám ve vztazích děje, zrcadlí naše názory na vztahy nebo naše vlastnosti. Týká se to vztahu, který máme s manželem, dítětem, šéfem, přítelem, kolegou…Vše, co se nám na ostatních lidech nelíbí, je to, co sami děláme, v co věříme nebo co bychom neměli dělat.

Jediný způsob, jak změnit své vztahy je nejprve změnit sami sebe. Vaše vztahy se zlepší, když změníte způsob, jak obvykle přemýšlíte. Změňte některé ze svých myšlenek a vaše vztahy se vylepší automaticky.

Přeji vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.