Objevte své talenty a začněte žít naplno

Štve vás průměrnost a máte pocit, že nic zvláštního neumíte? Děláte práci, která vás nebaví a nedokážete to změnit? Máte pocit, že by vám jiná práce přinesla více radosti a naplnění?

Podle průzkumů společnosti Gallup pouze 1/3 lidí má v práci příležitost dělat  každý den to, co dělá nejlépe. Co to znamená? ¾ lidí nejsou emocionálně zapojení ve své práci. To znamená, že dávají očividně najevo, že jsou na svém pracovním místě jen kvůli penězům a práce samotná je nezajímá.

Co se děje, když nemůžete používat svůj talent v práci:

 • Nenávidíte svou práci
 • Pomlouváte šéfa a společnost
 • Máte strach a nechuť jít do práce
 • Nemáte zájem vycházet vstříc kolegům nebo klientům
 • Máte problémy s kolegy
 • Nemáte žádné pozitivní uspokojení z práce

Vše má samozřejmě dalekosáhlý dopad! Má to vliv na vaše zdraví, vztahy, sebevědomí a celkovou kvalitu života. Tím pádem se zpomaluje váš růst a vývoj všeho kolem vás.

A vše se dá změnit tím, že začnete rozvíjet své talenty! Jak jednoduché a přirozené!

Když je to tak jednoduché, proč to většina lidí nedělá a nevyužívá?

Protože lidé nedokáží své talenty definovat, nedokáží je správně popsat nebo o nich ani neví. Jisté je to, že každý člověk je v něčem dobrý a je potřeba jen zjistit v čem a dále tyto své talenty rozvíjet a využívat.

Příliš často se podceňujeme a myslíme si, že nic zvláštního neumíme.

Pokud však jste výborný rodič – máte talent! Pokud umíte vyřešit každý problém – máte talent! Pokud umíte malovat – máte talent!

Důležité je neřešit to, co nám nejde a nesrovnávat se s ostatními!

Nehrajete basketbal jako Michael Jordan – no a co? On zase neumí vařit tak jako vy!

Přijměte svůj talent a schopnosti a dál ho rozvíjejte! Dělejte to, v čem jste dobří a zastavte touhu být někým jiným!

Pokud máte rádi práci s lidmi, ale raději pracujete ve statistickém úřadě, budete z toho vyčerpaní. Nakonec vás to stejně doběhne…

Oceňte své dary a neztrácejte svůj drahocenný čas někde jinde.

Jak jste na tom vy? Víte, v čem jsou vaše přednosti? Využíváte ve své práci své talenty ?

Co vše by mohlo pro vás znamenat, kdyby jste své talenty každý den využívali a rozvíjeli?

Umíte si představit, že se každý den těšíte do své práce?

Chci se s vámi podělit o svou zkušenost.

Stále jsem nemohla pochopit, proč jsem tolik nespokojená v práci, proč tam chodím nerada a jsem z toho úplně otrávená a někdy až nemocná. Sváděla jsem to na šéfa, špatnou firmu, nevhodné kolegy,…a až poté, kdy jsem si uvědomila své talenty, jsem pochopila, že jsem je  využívala úplně minimálně.V podstatě vůbec a zpětně když se na to dívám, jako bych nežila…Bylo to vyčerpávající!

Moje talenty jsou:

 • Student – Ráda se neustále učím nové věci z oblastí, které mě zajímají. To je osobní rozvoj, podnikání a cizí jazyky.
 • Maximalista – Nemám ráda průměrnost, vím, co mi jde dobře a ráda to využívám. Díky tomuto talentu ráda pomáhám lidem najít své talenty a uspět.
 • Propojenost – Vím, že každá událost má svůj důvod a že existuje propojenost mezi všemi lidmi a věcmi. Mám ráda spolupráci s lidmi, kteří se orientují na budoucnost a vyšší smysl. Ráda propojuji lidi a informace. Jsem vnímavá k tomu, jak pozitivní i negativní myšlenky ovlivňují život lidí.
 • Empatie – Dokážu se naladit na lidi. Cítím naladění člověka, aniž by mi mnoho řekl. Lidé si mi rádi svěřují a já jim otevřeně předávám své pocity.
 • Zodpovědnost – Ráda dodržuji sliby, co řeknu, to udělám. Moje slovo je záruka. Ráda dotahuji věci do konce, jsem vytrvalá. Upřímnost a čestnost jsou mojí součástí.

Zodpovědnost jsem v minulé práci využila, jako asi jediný můj talent. Ale ostatní mi bylo na překážku. Jelikož jsem se vždy nové věci rychle naučila, dál jsem se trápila rutinou. Moje empatie a propojenost mi byli také na závadu, protože jsem byla ve středním managementu, měla jsem cítění pro lidi „dole“ – ve výrobě, ale mohla jsem jim pomoct akorát svým vlídným slovem a nic víc. A tak jsem se trápila i tím, co se děje za vykořisťování a že nikoho to nezajímá, že se každý dívá jen sebe a svoji jistou židli. Když jsem se ozvala, nikdo mě nepodpořil, všichni měli strach – propojenost neexistovala…tak jsem byla naštvaná na šéfa i na kolegy…

A jelikož jsem Maximalista, věděla jsem zhruba v čem jsem dobrá a moc jsem toužila po tom, abych to využívala. Zjistila jsem ovšem, že to nikoho nezajímá, že to je v podstatě v tom pracovním prostředí k ničemu, takže jsem ve volném čase nebo o dovolené běhala po pracovních pohovorech, hledala práci, kde mi mě ocenili, po kurzech jazyků, kde jsem si v cizím jazyce ujasňovala své myšlenky a pořád se učila a vystudovala jsem i další vysokou školu.

Trvalo to takto asi 8 let, kdy jsem se těšila na víkendy a na dovolenou, ale zároveň měla chuť zvracet, když se blížilo pondělí nebo konec dovolené… Možná to znáte.

Práci, která by mi seděla jsem nenašla, takže jsem se rozhodla ji vytvořit. Nyní jsem konzultant a kouč a plně své talenty využívám a rozvíjím, práce mě baví a život taky. Myslím, že to na mě jde hodně vidět, že se něco změnilo…

Když naleznete to, co vám jde nejlépe a čím můžete být nejužitečnější pro ostatní, váš život se zlepší a budete doopravdy žít.

I vy můžete začít žít naplno –  objevte svůj talent!

I vy máte šanci využít svůj potenciál na maximum a dělat to, co vás baví.

Využijte moji konzultaci, která vám pomůže najít vaše talenty, které se ukrývají uvnitř vás. Nejprve ode mne dostanete pracovní sešit, který si vyplníte. Poté společně vaše odpovědi projdeme a odhalíme vaše skryté vlohy, schopnosti a talenty. Získáte ode mne doporučení, jakým směrem je pro vás vhodné se v životě vydat a posílíte svoji sebedůvěru.

Objednejte si svou konzultaci ještě dnes>>

Těším se na vás.

Přeji vám, abyste plně využívali váš potenciál a žili svůj život naplno.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.