Čím se liší úspěšné ženy od ostatních?

Přemýšleli jste někdy, proč některé ženy jsou úspěšné a některé jsou od úspěchu na míli vzdálené? A proč je více těch neúspěšných?

Hlavní ingredience úspěchu, a to nejen žen,  je sebevědomí. Bohužel 95% populace trpí nízkým sebevědomím.

Jelikož jsem žena, všímám si, že mnohem více nízké sebevědomí trápí právě nás, ženy.

Na nás ženy jsou kladeny docela vysoké požadavky. Podle všeobecně rozšířených názorů se žena má věnovat dětem, zvládat domácnost, pracovat a ještě mít čas pro svého muže, zatímco na ni samotnou jí zbývá minimum času a prostoru. Díky nízkému sebevědomí, ženy tyto požadavky berou jako samozřejmost, stejně tak důsledek toho, že nemají čas rozvíjet svůj skutečný potenciál a využívat všech možností, které jsou pro ně v životě nachystané.

Ženy se podřizují svým mužům, protože ti více vydělávají a ony se stávají na nich tím pádem závislé. Jako by byl stále kolem nás normální převládající model, na kterém jsem vyrostla i já, že žena pracuje na nižších pozicích, za nižší plat , žena v byznyse či na vyšší pozici ve firmě je buď věčně bez partnera nebo rozvedená nebo šidí rodinu …

Následující fakta to potvrzují:

  • Ženy tvoří jen 20% představenstev velkých firem ve světě. U nás je to číslo dokonce 5x nižší – pouhá 4 %.
  • Ženy v průměru vydělávají o 23% méně než muži. Průměrné hrubé mzdy všech ženy jsou o 23% než hrubé mzdy všech mužů. Průměrná mzda žen je 20 995,53 Kč, u mužů je o 4000 vyšší.
  • Na některých pozicích ženy vydělávají až o 40% méně ve srovnání s muži na stejné pozici.

Přitom ženy jsou nedílnou součástí světa, bez ženy by svět nefungoval – nefungovali by firmy, rodiny ani muži…

Ženy mají obrovský potenciál, který díky jejich nízkému sebevědomí, zůstává bez využití…

Pokud by ženy tento potenciál začaly využívat, zlepšila by se nejen kvalita jejich osobního života, ale i prosperita celé země…

Každá žena se cítí v něčem nejistá.

  • Některé ženy jsou nejisté, když chtějí odejít z práce, která je nenaplňuje.
  • Některé ženy jsou nejisté, když chtějí odejít od muže, kterého nemilují.
  • Některé ženy mají strach začít podnikat.
  • Některé ženy mají strach požádat v práci o zvýšení platu.

I já na svém sebevědomí neustále  pracuji. Ačkoliv jsem spokojená s tím, jak vypadám, mám se ráda, znám své poslání a svůj smysl života, jsem si vědoma svých talentů a schopností, postupuji vpřed za svými sny, čas od času se v mém životě objeví nová výzva, která odhalí mezery v mém sebevědomí…

Před 2 lety jsem se dostala do situace, kdy jsem pracovala na plný úvazek v zaměstnání, ale vnitřně jsem cítila, že se chci a potřebuji naplno věnovat svému podnikání, které jsem už dříve nastartovala. Problém byl v mém sebevědomí.  Měla jsem pocit, že pokud se budu věnovat pouze podnikání a vzdám se „jistoty“ zaměstnání,  budu ohrožovat svou rodinu…tento pocit ve mně vyvolávalo moje snížené sebevědomí. Byla to nejistota, že si nezasloužím vydělávat peníze tím, co mě baví, že to nedokážu a že ošidím manžela a dceru…

Naštěstí jsem se setkala s koučovací metodou The Work, která mi pomohla zpracovat si své myšlenky, najít úlevu a vnitřní klid, abych se mohla odpoutat od svých strachů a pochybností.

Získala jsem vědomí, že dokáži vše, co chci, že můžu klidně jít tam, kam mě srdce táhne…

Došlo mi, že já neohrožuji svou rodinu, ona ohrožuje mě v podobě myšlenek v mé  hlavě, když jí to dovolím.

To nejlepší, co můžu udělat pro sebe, je to nejlepší, co můžu udělat pro druhé.

Došlo mi, že nemůžu být nijakým vzorem pro svou dceru, když budu dělat něco, co mě nebaví a nenaplňuje a nebudu nijak přínosná pro náš rodinný tým, pro náš vztah s manželem, když budu bez energie a nespokojená.

Jakmile se mi vyjasnilo, ulevilo se nejen mě, ale nám všem třem doma. Když máte jasno vy, mají ho i všichni kolem vás. Já respektuji sama sebe, své sny, vnitřní volání a své poslání a rozhodla jsem se skončit v zaměstnání. A tím, že já respektuji sama sebe, respektují mě i ostatní. Manžel a dcera mi fandí a podporují mě. Za to moc děkuji!

Jak můžete být i vy sebevědomá žena?

My ženy jsme pověstné tím, že se snažíme zavděčit všem. Na to ale pozor! Takto si neuvěřitelně škodíme! Jediná možnost, jak prožít úspěšný a sebevědomý život, je dát sama sebe na první místo. Tím nejvíce pomůžete svému okolí.

Dejte sama sebe na první místo, nesnažte se získat uznání ostatních za každou cenu, nedovolte, aby vás někdo srážel a podceňoval…Zapracujte na svém sebevědomí společně se mnou díky individuálnímu KOUČINGOVÉMU PROGRAMU Získejte nezlomné sebe-vědomí. Budu vaším průvodcem a vaší osobní podporou.

Zvýšené sebevědomí vám přinese radost, úlevu, klid, štěstí a následně úspěch, který si zasloužíte.

Přeji Vám, abyste si uvědomily samy sebe, žily život, jaký chcete  a šly za svými sny!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.