8 kroků, jak si zjednodušit život

Před 4 lety se mi navždy změnil život. Staly se mi 2 věci, dobrá a špatná. Dobrá věc byla, že jsem v sobě objevila svoji intuici, svůj vnitřní hlas. Začala jsem tento svůj hlas, který jsem nikdy  nebrala moc vážně, poslouchat. A špatná věc byla, že díky tomuto hlasu jsem zjistila, že jdu špatným směrem ve svém podnikání a vůbec jsem netušila, kde je moje pravá cesta.

Jednoho dne mě moje intuice při surfování na internetu přivedla k ho‘oponopono. Okamžitě mě to zaujalo. Nejprve to složité slovo a potom jeho obsah. Cítila jsem, že to musím prozkoumat a hlavně vyzkoušet v praxi. Připadalo mi to úžasně jednoduché. Měla jsem pocit, že to asi bude ono, co mi může pomoci. Ta jednoduchost mi vrtala hlavou. V hlavě mi znělo celý život: “Život je složitý“. Tak jak to, že mi tady nějaké ho‘oponopono tvrdí, že je jednoduchý? Tak jsem pátrala, četla, poslouchala videa a audia a praktikovala v každodenním životě. Výsledky ihned za pár dní byly úžasné.

Nyní je to už několik let, co denně žiju s ho’oponopono a můžu konstatovat, že mám za sebou úžasné roky, které mě mnoho naučily a mnoho mi přinesly. Děkuji za to.

Život může být jednoduchý – snazší než bych si kdy vůbec mohla myslet.

Co mě ho‘oponopono naučilo a může naučit i vás?

Zde je 8 kroků, jak si můžete i vy zjednodušit život:

1/ Milujte své nepřátele

Mými životními nepřáteli nejsou lidé. Nejsou to moji kolegové z práce, kteří mi hází klacky pod nohy nebo jiní lidé, kteří mi nechtějí vyjít vstříc. Jsou to moje vzpomínky plné strachu, hněvu, nenávisti, křivdy nebo posuzování. A já jim říkám „Miluji Tě“a „Děkuji“ a přebírám za ně 100% zodpovědnost. Miluji své nepřátele a děkuji jim. Je to ohromně osvobozující.

2/ Čistěte svou mysl

Když mě něco naštve nebo vyvede z míry, mám okamžitě k dispozici tlačítka DELETE v podobě „Miluji Tě“a „Děkuji“. Mažu, mažu a čistím svou mysl od různých hodnocení, názorů, předsudků a přesvědčení, až se mi uleví a můžu pokračovat v práci na svém snu. Nestojí to ani korunu a ani minutu navíc.

3/ Důvěřujte svému srdci, rozum nechte stranou

Naučila jsem se vzepřít svému negativnímu naprogramování, osvobodit se od něj a dělat, co mě baví a co mám ráda. Moje srdce nikdy nelže. Když jdu za svým srdcem, nemůžu nic udělat špatně. Vše je v pořádku.

Neposuzuji, neanalyzuji a nedávám nálepky realitě. Nic není dobré ani špatné. Nemusím vše chápat.  Srdce je kompas. Když cítím, že něco není v pohodě, tak to prostě nedělám.

4/ Nic neočekávejte

Vše přichází včas a na správném místě. Jsem otevřená a pružná ke všem možnostem. Vzdala jsem se svých předsudků a představ, že něco musí být právě tak a tak. Pokud potřebuji pomoc, vždy přijde!

Přijímám věci, tak jsou. Nesnažím se ovládat realitu. A dveře se mi otevírají tam, kde bych je nikdy nečekala.

5/ Úspěch a bohatství hledejte mimo materiální oblast

Jak jsem přišla na to, že jsem už úspěšná? Můj úspěch nejsou moje tituly, dům, auta…ale objevení toho, kdo doopravdy jsem a osvobození od toho, kdo nejsem. Můj úspěch je, že jsem si dovolila dělat, co miluji. Moje bohatství nejsou moje peníze, ale moje identita-schopnosti a talenty a také dary v podobě vztahů, které mám s manželem a dcerou. Náš společný úspěch s manželem je naše dcera, kterou podporujeme v tom, kdo je.

6/ Ujasněte si, jak fungují peníze

Potvrdilo se mi, že když dělám něco pro peníze, jde to moc těžko. Ujasnila jsem si, co jsem ochotná dělat, i kdyby mi za to nikdo nezaplatil. Co mi přináší naplnění a štěstí a dělám to, protože to miluji. Nechávám se vést svou vášní, vystupuji ze své zóny pohodlí a peníze přichází. Přichází vždy ve chvíli, kdy je opravdu potřebuji, ne dřív a ne později.

7/ Buďte odvážní

Naučila jsem se věřit neznámému, rozhodla jsem se nečekat na svůj život snů, ale něco pro něj i udělat. S tím souviselo mít odvahu. Jsem otevřená nekonečnosti možností, vstupuji často do neznáma a nemám strach z nejistého a nového. Vždy se mi potvrzuje, že když vím, kdo jsem, vše, co je pro mě pravé a nejlepší, přichází včas a na správném místě.

Nemám se čeho bát. Když překonávám svůj strach, jsem vždy o krok blíž svému vysněnému životu. Čím víc odvahy v sobě nacházím, tím víc možností a příležitostí ke mně přichází. Strach je jen v mé hlavě a můžu ho mazat za pomoci 2 jednoduchých vět: „Děkuji. Miluji Tě.“

8/ Využívejte možnost volby

Vždy v každém okamžiku mám možnost volby. Můžu mlčet nebo mít za každou cenu pravdu a poslední slovo. Můžu se zasmát nebo se rozčilovat a nadávat. Můžu se něčím trápit a blokovat se nebo to čistit díky „Miluji Tě“ a „Děkuji“. Hádejte, kdy jsem víc v pohodě?:))

Je to docela jednoduché. Stačí vzít svůj život do svých rukou, převzít 100% zodpovědnost za svůj život a důvěřovat Vesmíru. Přeji vám, aby jste i vy našli svoji cestu, která je jednoduchá.

Přeji vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Napsala jsem pro vás ebook Jak být v pohodě , který obsahuje 10 fungujících způsobů, jak získat vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.