Jak začít žít život, jaký chcete

Všichni v sobě máme schopnosti udělat velké věci, mít skvělé věci a být úžasní lidé, kteří po sobě zanechají lepší svět. Všichni můžeme prožít svůj život v pohodě a podle svých představ. Avšak ne každý toho využívá. Mnoho lidí  upadá do průměrnosti a do života v pohodlí a rádoby v jistotě. Žijí ve svých krabicích, které jsou podobné těm, jaké mají lidé kolem nich a  pečlivě je zakrývají víkem. Jen někdy vykouknou ven a rychle se zase schovají. Vím to, protože jsem v takové krabici taky žila a neustále tyto lidi potkávám. Lidi, kteří netuší, že nikdo z nás nemůže přirozeně pasovat do žádné uměle vytvořené průměrné krabice.

Na světě totiž neexistuje průměrný člověk, každý z nás je něčím výjimečný.

Každý člověk má své sny, které ho odlišují od ostatních. Každý člověk má své představy o životě, o tom, jak by chtěl žít, kdyby….Když se kohokoliv zeptáte, co chtějí v životě, určitě budou mít nějaké odpovědi. Zkuste to. Ovšem na otázku, co proto dělají, odpoví, že nic moc. Důvod? Protože ještě nepřišel ten správný čas, nemají čas, nemají peníze, mají strach, musí chodit do práce nebo do školy a nebo zkrátka neví, co by vlastně mohli udělat.

Spousta lidí žije ve svých krabicích omezených možností, omezují se vzdálenostmi, hranicemi regionů, zemí, světadílů, omezují se časem, financemi, schopnostmi, znalostmi nebo svým okolím a informacemi.

Každý si žijeme ve své krabici, kterou tvoří naše rodina, práce, podnikání či byznys, naše nejbližší okolí. Ale rozdíl činí to, zda ji otevřeme, vykoukneme ven a přijmeme fakt, že tam venku, existuje svět nekonečných možností a můžeme ho využívat ve svůj vlastní prospěch.

Všechno je možné. Existují neomezené možnosti.

Nevyvratitelný fakt je, že na světě existují lidé, kteří žijí tak, jak chtějí oni a ne jak jim to diktuje jejich šéf, okolí nebo média. Měli sílu vystoupit ze své krabice, odhodit víko a svoji krabici rozšlapat. Měli sílu postavit se průměrnosti, která nás všeobecně obklopuje.

Každý má vždy na výběr. I vy. I já.

Buď zůstaneme zavření ve své průměrnosti nebo z ní vystoupíme ven do nekonečna možností a budeme je využívat k vytvoření života podle svých představ.

Každý máme schopnost vytvářet si svůj život, tak jak chceme!

Jsme tvůrci svého života, ne oběť něčeho, co je předem vytvořeno. Možná vám to nikdo nikdy doma ani ve škole neřekl. Mě taky ne. Ale jelikož jsem vždy měla tendence vykukovat ze své krabice ven, tuto informaci jsem zachytila a zaujala mě.

Náš život není předem určený a daný. Můžeme si ho tvořit podle sebe. Je jedno, kolik nám je let, jaké máme vzdělání, ve kterém místě bydlíme, ale můžeme žít, tak jak chceme my.

Spousta lidí žije v zajetí svého zaměstnání či podnikání, jezdí z práce do práce, ale nejsou šťastní. Potom existuje čím dál větší skupina lidí, kteří práci nemají a vymlouvají se, že kdyby jim někdo práci dal, tak by pracovali.

Jsme tvůrci a tudíž i práci si můžeme vytvořit.

Když otevřeme víko své krabice, vykoukneme ven, otevřeme oči a nastražíme uši, určitě se k nám dostane mnoho příležitostí.

Příležitosti ale většinou bývají převlečené za tvrdou práci. Práci na sobě, na svém myšlení, na svém přístupu k životu. Mnohdy po nás vyžadují velkou změnu  – přemýšlet a tvořit. Proto je mnoho lidí ignoruje.

K životu podle svých představ potřebujeme prostředek. V dnešní době existuje nespočet možností, jak pracovat nejen tvrdě, ale i chytře. Internetovým prostorem se šíří úžasné možnosti současného světa, které mohou sloužit jako prostředek k životu, jaký chcete.Internetový marketing, info-podnikání, email marketing, network marketing…Ať už se rozhodnete využít kterýkoliv z nich či vše propojit, tak jako já, budete muset zaplatit cenu ve formě práce.

Můžete se zeptat každého, kdo v čemkoliv někdy uspěl, jak toho dosáhnul. Každý, kdo dosáhnul úspěchu musel obětovat svůj volný čas, své pohodlí, dostat ze sebe víc, než si myslel, že v sobě má…musel pracovat, přemýšlet a tvořit, vystoupit ze své pohodlné krabice. Domněnky, že někomu se daří a snad z ničeho nic, jsou mylné. K životu, jaký chcete, je potřeba se dopracovat.

Skutečná práce jsou vaše sny. A stojí za to!

Objevte 7 kroků, které vám pomohou vytvořit si život, jaký chcete:

1. Převezměte zodpovědnost za svůj život

Jste tvůrci a vše si tvoříte sami. Vše, co máte právě teď, jste si vytvořili. A můžete si kdykoliv vytvořit něco mnohem lepšího:))

2. Rozhodněte se, co chcete

Než začnete, zeptejte se sami sebe, jak chcete žít za 5, 10, 20 let? Udělejte rozhodnutí, že takto bude váš život skutečně vypadat a tečka.

3. Věřte, že je to možné

Napojte se na někoho, kdo žije tak, jak chcete žít i vy. Když se to povedlo někomu jinému, podaří se to i vám:))

4. Věřte v sebe

Jste jedineční a máte v sobě potenciál, který čeká, až ho využijete. Opakujte si to každý den:))

5. Věřte v nekonečnost možností

Když něco chcete a začnete pro to něco dělat, Vesmír vás podpoří. Začne vám na pomoc posílat lidi, okolnosti, události, které vám pomohou. Možnosti nejsou vidět, ale objeví se vždy včas. Stačí žít s touto jistotou.

6. Stanovte si cíl

Stanovte si cíl, který zaplaví vaši mysl. Přemýšlejte o něm každý den. Cíl vás odlepí ze židle. Dostane  z vás to nejlepší, co ve vás je.

7. Začněte

Udělejte první krok a jděte stále kupředu, už se nikdy neohlížejte. Začátek je polovinou úspěchu. Pokud zjistíte, že je potřeba upravit směr, udělejte to a hlavně pokračujte. Neustálá akce, i když někdy se zajížďkami, vás dovede k cíli.

Přeji Vám krásný den!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.