3+1 tipy, jak zvýšit svoji sebedůvěru

Možná taky chcete být v životě úspěšní. Možná taky chcete dosáhnout života svých snů…Ale stejně tak možná přemýšlíte o tom, jak mám ale začít?

Pokud chcete v životě něčeho dosáhnout, ať už v práci, ve vztazích, ve sportu, v cizím jazyce…musíte věřit tomu, že jste schopní to uskutečnit. Musíte věřit tomu, že máte vše potřebné k úspěchu a že vyhrajete. Úspěch začíná vaší sebedůvěrou…

Musíte věřit v sebe.

Možná už znáte někoho, kdo ve vaší oblasti uspěl a tedy věříte, že je možné uspět. To je první krok – všechno je možné a je možné uspět.

To co vás posune je, že uvěříte, že vy osobně můžete uspět a že si to zasloužíte.

Ať už to nazvete sebevědomí, sebejistota nebo sebedůvěra, je to neochvějná víra, že máte vše, co je potřebné k úspěchu – schopnosti, vnitřní zdroje, talenty a dovednosti k vytvoření požadovaných výsledků.

Zde jsou 3+1 tipy, jak zvýšit svoji sebedůvěru a znásobit svůj úspěch:

1/ Ovládejte svůj vnitřní hlas

Vědci zjistili, že průměrný člověk má asi 50.000 myšlenek za den. Bohužel většina z nich je negativní. Jako např. To nezvládnu. Nejsem dost dobrá. Nikdy nezhubnu. Nejsem schopná uspět….

Tyto negativní myšlenky vás udržují ve stavu oběti a brání vám tvořit život svých snů. Pokud těmto běžným negativním myšlenkám podlehnete, získáte víru, že jste neschopní a nemilovaní.

Z každé negativní myšlenky se můžete poučit a něco naučit. Každou negativní myšlenku můžete otočit na pozitivní, aby vás posílila.

Pokud chcete od života získat to, co chcete, musíte ovládnout svůj vnitřní hlas a začít k sobě promlouvat jako vítěz Dokážu to…Zvládnu to…Jdu od úspěchu k úspěchu…

Stanete se tím, na co myslíte…

2/ Programujte správně svoji podvědomou mysl

Vaše podvědomí je jako posádka lodi a vy jste kapitánem. Vaše práce je dávat posádce příkazy. A vaše podvědomí udělá doslova vše, co řeknete. Nechápe smysl pro humor, nechápe ironii. Pouze slepě následuje, co mu dáte za příkaz.

Když řeknete – „ Ať dělám, co dělám, pořád nemám dost peněz.“, vaše podvědomí to bere jako příkaz, co má zařídit. Udělá vše pro to, aby vám peníze utíkaly z kapsy.

Na druhé straně, když řeknete – „ Mé příjmy stále rostou.“, podvědomí vám začne tvrzení přenášet do reality tím, že vám pomůže dělat lepší volby v životě, přitahovat správné lidi a využívat příležitosti.

Podvědomí je velmi mocné a proto buďte velmi obezřetní. Dávejte si velký pozor nejen na to, co říkáte nahlas , ale taky na to, co si říkáte uvnitř sami sobě.

3/ Používejte afirmace k vybudování sebedůvěry

Jedním z nejmocnějších nástrojů, jak si vytvořit sebedůvěru, je opakování pozitivních prohlášení tak dlouho, dokud se nestanou přirozenou součástí toho, jak k sobě mluvíte.

Tyto afirmace mají za úkol nahradit to negativní, co celé roky do svého podvědomí ukládáte.

Je osvědčené  mít svých 10-20 prohlášení, které afirmují vaši víru ve svoji vlastní hodnotu a schopnost vytvořit život svých snů.

Samozřejmě to záleží na vás, čemu budete věřit, ale tady jsou příklady toho, co funguje pro mě:

  • Daří se mi ve všem, do čeho se pustím.
  • Jsem úplná, dokonalá, silná, mocná, milující, harmonická a šťastná.
  • Mé příjmy stále rostou.
  • Jsem zdravá a naplněná energií.
  • Jsem ochotna se měnit a růst.
  • Všechno, co potřebuji, přichází včas a na správném místě.
  • Vše v mém světě je v pořádku.
  • Dělám stále větší pokroky.
  • Vesmír je mým nevyčerpatelným zdrojem, který mě nikdy nezklame.

Sebedůvěra je POSTOJ.

Je to vaše volba, zda budete věřit v sebe a ve svůj úspěch. Je to postoj, který si vytvoříte postupem času. Poslední výzkumy mozku ukázaly, že s dostatečnou pozitivní samomluvou a pozitivní vizualizací spojenou s pravidelným tréninkem, akcí a koučinkem, každý může dokázat téměř cokoliv.

Věřte sami sobě! Hojnost ve formě štěstí, radosti, krásných vztahů, zdraví  a peněz je na tomto světě pro všechny, i pro vás!

Máte vše, co potřebujete. Nejste porouchaní, nepotřebujete opravit, stačí si jen upravit své myšlení, chování a pocity….

4/ Rozhodněte se a jděte do akce

Jen věřit nestačí. Je důležité něco DĚLAT. Z mé zkušenosti vím, že když si fakt věříte, že můžete uspět a že si to zasloužíte, popohání vás to do akce. Akce je důkazem toho, že máte sebedůvěru. Sebedůvěra způsobuje akci. Akce vám posílí sebedůvěru a přinese vám úspěch!

Přeji Vám krásný den.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.