5 tipů, jak prožít nejlepší rok života

Máme tady opět začátek nového roku. Je to období, kdy si spousta lidí dává novoroční předsevzetí a tvoří vize toho, jak tento začínající rok už určitě bude ten nejlepší v jejich životě. Možná byste taky chtěli, aby se už konečně vaše karty obrátili a vše vám vycházelo.

I já jsem se ohlédla za událostmi minulého roku a začala si tvořit vizi nového roku.

Minulý rok patří mezi nejlepší roky v mém životě. A tento rok bude ještě lepší. Jak to můžu s jistotou tvrdit? Můžu. Vím to.

Od té doby, kdy jsem se začala řídit svým srdcem a ne tím, co by po mě chtěli ostatní, je každý rok můj nejlepší rok.

Od té doby, kdy jsem se rozhodla, že půjdu za svými sny, je vše, co dělám, úspěch.

Minulý rok, stejně tak jako žádný rok předtím v mém životě, nebyl dokonalý, nepřinášel jen pohodu, klid a lehárko. Ale za tu dobu, co jsem na světě, už vím je důležité zachovat si pozitivní přístup, ať se děje co se děje.

Taky vím, že nejlepší rok mého života si vytvářím tím, když aktivuji svoji osobní sílu. Jedině akce, moje vlastní úsilí a moje návyky, mi přináší výborné výsledky.

Dala jsem dohromady 5 tipů, které si myslím, že by mohli pomoct i vám k tomu, abyste aktivovali svoji osobní sílu a prožili ten nejlepší rok svého života. Jaké jsou?

1/ Hledejte přínosy a ponaučení

Cokoliv, co vás  v životě potká, je cenná zkušenost, kterou můžete využít pro svůj osobní růst. Když se něco nepovede, je běžné někoho obviňovat a svádět vinu na vše, jen ne na sebe. Lidi obviňují ekonomiku, politiku, stát , počasí, rodiče… Pokud se poznáváte, zastavte. Ztrácíte tím energii. Skutečnost je taková, že vše, co se děje, má pro vás nějaký přínos a je to pro vás dar, který ale ihned nevidíte. Ukáže se s odstupem času. Vesmír je přátelský … když se takto nastavíte, získáte osobní sílu. Budete vědět, že vše, co se děje vás nějak obohacuje. Pokládejte si otázky:

  • Co mi tato situace dává dobrého?
  • Co se z toho můžu naučit?
  • Z jakého většího důvodu se to asi děje?

2/ Hledejte řešení

Na vaší cestě za nejlepším rokem života se budou objevovat problémy, překážky, výzvy. Normální je dělat si starosti, stěžovat si, rozčilovat se atd. Lidé jsou zklamaní a frustrovaní a zastaví se. Jsou pohodlní aktivovat svoji osobní sílu. Osobní sílu si rozvinete, když věnujte pozornost tomu, jak najít řešení. Na každý problém existuje řešení.

Odpovězte si na otázky:

  • Jaké jsou možnosti?
  • Co hodlám podniknout?

Nevyhýbejte se novým zkušenostem a na nabízené příležitosti říkejte ano.

3/ Odpusťte si a oceňte se

Mnoho lidí se trápí minulostí. Osobní sílu získáte, když necháte minulost plavat. Nic si nevyčítejte, neobviňujte se. Co bylo, bylo. Poučte se a vězte, že si zasloužíte vše dobré, i když nejste dokonalí. Nikdo není dokonalý. Soustřeďte se na budoucnost a snažte se být vynikající člověk – ne dokonalý robot či stroj na peníze. Vynikající člověk se svými nedostatky a chybami, ale slušný, laskavý, čestný a poctivý….

Vaše síla je ve vaší lidskosti.

4/ Vytvořte si kolem sebe opevnění

Stýkejte se s lidmi, kteří konají. Vytvořte si kolem sebe opevnění z lidí, kteří jsou zaměření na činy, kteří už něco udělali, vykonali a pohybují se v životě dopředu. Omezte styk s lidmi, kteří jen mluví, sní, filozofují a stojí na místě. A už vůbec nepíšu, abyste se vyhýbali lidem, kteří jsou negativní a stahují vás dolů svými omezenými přesvědčeními.

Činorodí lidé, kteří vám věří, jsou na vás vlídní, dokončují věci, dají do pohybu i věci ve vašem životě. Lidé kolem vás vás nakazí svojí osobní sílou. Vytvořte si opevnění kolem sebe z lidí, kteří milují akci a dosahují výsledků. Hodně na tom záleží.

5/ Žijte podle sebe

Rozhodněte se žít podle sebe. Když se rozhodnete žít podle sebe, aktivujete svoji osobní sílu a každý rok bude váš nejlepší, tak jako můj.

Když budete žít podle sebe, vše, co uděláte, bude úspěch. Proč? Když děláte to, co chcete – jdete za svými sny – tvoříte svůj život a to je úspěch už sám o sobě. Nevadí, že se vše nedaří ihned v tom měřítku, o kterém sníte, ale vše je cenná zkušenost, na které postavíte svůj život snů.

Život je příliš krátký na to, než abyste nedělali to, co chcete. Mějte odvahu vzít život do svých rukou.

Přeji vám krásný a úspěšný nový rok!

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.