9 způsobů, jak si natrvalo zvýšit sebevědomí

Taky se vám zdá, že vaše sebevědomí potřebuje posílit?

Průzkumy nejen v naší zemi stále ukazují, že lidé všeobecně trpí nedostatkem sebevědomí. Lidé mají tendenci se sebeponižovat a snižovat svou hodnotu. Může to být výchovou v rodinách a školách, kde nás učili, abychom se nevyvyšovali nad druhé a doma nás málokdo chválil. Většina z nás může mít v hlavě naprogramované vzorce, kdy se podceňujeme a máme strach projevit své pravé já.

Sebevědomí se dá ovšem znovu nabýt. A ve skutečnosti, i když se cítíte jako sebevědomá osoba, na něm musíte stále pracovat, protože každý den se objevují nové výzvy a je jen vaše volba, zda se jim sebevědomě postavíte čelem. Sebevědomí je záležitostí pozitivního myšlení a chování. Jaké jsou jednoduché způsoby, jak si můžete natrvalo zvýšit sebevědomí?

Mám pro Vás 9 způsobů, jak si můžete denně posilovat sebevědomí:

1. Afirmace

Používejte během dne několikrát pozitivní tvrzení v přítomném čase na podporu vašeho sebevědomí:

Například:

  • Vím, že zvládnu vše, do čeho se pustím.
  • Rád poznávám nové lidi a nadšeně je vítám.
  • Jsem schopný a silný.
  • Jsem plná energie a nadšení.
  • Jsem vítěz!
  • Nikdy nejsem sama, vesmír mě vždy a ve všem podporuje.

2. Vizualizace

Využívejte sílu vaší představivosti. Představujte si úspěch v oblasti, ve které po něm toužíte např.úspěšný vztah, úspěšné dokončení studia, větší plat,vítězství v závodě…Podvědomí přijme vaše představy, jako hotové záležitosti. Buduje se tím vaše sebevědomí.

Například Andre Agassi o sobě řekl, že do svých 10 let nejméně 1000x ve své mysli zvítězil ve Wimbledonu. Představoval si vítězství ve své fantazii a to vybudovalo jeho sebevědomí k tomu, aby se jeho vítězství v roce 1992 stalo skutečností.

3. Hlavu vzhůru a úsměv na rty

Věnujte pozornost své chůzi, držení vašeho těla. Sebevědomí lidé chodí s hlavou vzhůru a s úsměvem na rtech. Tato malá změna vám ihned posílí vaše sebevědomí. Choďte tak, jak vám to nejvíce bude dodávat pocit sebevědomí –rychle nebo uvolněně.

4. Řekněte ne

Rozhodněte se, že se nebude přidávat k pomluvám a kritice ostatních lidí. Nedovolte, aby vás někdo ponižoval nebo křivě osočoval. Ozvěte se, když je vám poskytnuta nekvalitní služba-v obchodě nebo v restauraci. Rozhodněte se, že se nebudete kritizovat-řekněte ne sebekritice. Říci ne také můžete na něco, co nesouvisí s vašimi představami o budoucím životě.

5. Učte se anglicky

V dnešní době jeznalost angličtiny podmínkou ke spokojenému a sebevědomému životu. Díky znalosti tohoto jazyka se můžete dozvědět spoustu informací, které by vám jinak unikly a nebo využít příležitostí, které dnešní doba poskytuje. Možná byste jen mohli pomoci cizinci ve vašem městě, když hledá cestu nebo si ujasnit v cizím jazyce své myšlenky, ale každopádně to vaše sebevědomí posílí.

Pokud se ještě neučíte angličtinu, začněte. Pokud se už učíte, své znalosti používejte a rozvíjejte. Pokud se učíte jiný jazyk, výborně, pokračujte, také je to skvělé.

6. Udělejte něco jen pro sebe – pohyb/kondice/zdraví

Když budete v dobré kondici a cítit se tělesně v pohodě, vaše sebevědomí poroste. Udělejte proto něco jen pro sebe, i když se vám může zdát, že okolí to bude pokládat za sobecké. Jeďte ven na kole, jděte cvičit nebo na masáž. Dá vám to pocit svobody – to znamená sebevědomí a kondice.

7. Požádejte o to, co chcete

Nebojte se odmítnutí a nemyslete si, že ostatní ví, co chcete. Ozvěte se a požádejte. Nemáte co ztratit.

Když nepožádáte, odmítáte sami sebe dříve než vás mohl odmítnout někdo jiný.

Když požádáte, uvidíte, že vám nikdo hlavu neutrhne. Vždy jsou 2 možnosti – buď vám dotyčný vyhoví nebo vás odmítne. A stále na tom budete stejně, jako jste byli na začátku, s tím rozdílem, že si posílíte sebevědomí tím, že zjistíte, že to zvládnete.

8. Buďte s lidmi, kteří jsou úspěšní a pozitivní

Když budete obklopeni lidmi, kteří jsou negativní, stěžují si, jsou průměrní a rezignují na život, určitě se touto nemocí nakazíte. Proto se postupně obklopujte lidmi, kteří vás inspirují a povzbudí, v zaměstnání to může být těžké někoho takového najít, ale můžete využívat různé semináře, audio programy, internetové stránky – což právě děláte, takže se pochvalte! Udělali jste dnes významný krok k získání svého sebevědomí zpět.

9. Udělejte to, čeho se bojíte

Strach je jen pocit. Jsou to vaše představy. Často děláme z komára velblouda –věci nejsou takové , jaké se zdají být. Proto skočte do akce, která ve vás vyvolává strach. Strach zmizí a vaše soustředění bude jen na tom, aby jste zvládli danou situaci.

Sebevědomí můžete denně trénovat.

Každý den si vyberte jeden tip, který vyzkoušíte v praxi. Je to trénink tak jako v tělocvičně nebo posilovně. Když chcete lepší postavu nebo fyzičku, musíte pravidelně něco dělat, když přestanete cvičit , zase sklouznete k nadváze nebo špatné kondici.

Každý den udělejte jednu věc – po dobu 30 dní, nejlépe 3 měsíce za sebou.

Odpovězte si:

  • Jakou malou věc můžete pro své sebevědomí udělat právě teď?
  • Co jste ochotni udělat pro své sebevědomí v následujících 30 dnech?

Posilujte své sebevědomí každý den. Je to vaše volba, zda budete ve svém myšlení a chování pozitivní a sebevědomí. Sebevědomí je ve vás ukryto, a záleží jen na vás, zda se k němu dostanete a získáte ho navždy zpět.

Zapracujte na svém sebevědomí společně se mnou díky individuálnímu KOUČINKOVÉMU PROGRAMU Získejte nezlomné sebe-vědomí. Budu vaším průvodcem a vaší osobní podporou.

Zvýšené sebevědomí vám přinese radost, úlevu, klid, štěstí a následně úspěch, který si zasloužíte.

Přeji Vám krásný den.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.