Buďte sami sebou! 7 tipů, jak na to…

V dnešní době, kdy ekonomika má své propady a nedostatky, kdy teplá manažerská místa a ani kterékoliv jiné zaměstnanecké pozice už nejsou tolik jisté jako dříve, se objevuje nutnost podívat se na svět jinýma očima. Očima, které se dívají s nadhledem a hlouběji. Tak jak nás to nikdo neučil. Svět se mění. Dříve byla hlavním měřítkem úspěchu odpověď na otázku:

„ Kolik peněz vyděláváš?“ A nikdo se neptal, jestli tě to, co děláš, baví.

Dnes se pomalu, ale jistě za úspěch začíná považovat to, když dokážete zjistit, kdo jste, jaké je vaše poslání a účel zde na Zemi a navíc, když máte odvahu a vytrvalost tuto svou roli skutečně naplnit. V dnešní době se objevuje čím dál více potřeba zjistit, kým každý z nás skutečně je a naplnit svou roli a proměnit ji na svoji práci.

Už slyším většinu lidí, jak se ohrazuje. „ To by chtěl každý, být sám sebou a dělat, co ho baví! Ale musím dělat to, co se po mě chce, ne to, co bych chtěl. Někdo živit rodinu přece musí! Nikdo za nás účty nezaplatí!“ Ano, takto to stále dělá většina lidí, ale evidentně tento krysí závod nevede tam, kam by bylo potřeba. Máme sice naplněné své hmotné a materiální potřeby, na rozdíl od zbytku světa máme co jíst, máme elektriku, plyn, dostatek vody, ale stejně nejsme spokojení…

Je nejvyšší čas zjistit, kdo skutečně jsme a být sami sebou.

Je to největší radost v životě, když jste sami sebou a cítíte, že přitahujete svou přirozeností ostatní lidi  a jste pro ně inspirací a povzbuzením. Podívejte se kolem sebe, kolik lidí stále hraje nějakou hru, vytváří si své pózy, ohání se svým materiálním úspěchem, ale duševně strádají a vysávají z vás energii.

Ve skutečnosti nezáleží na tom, co máte, pokud uvnitř sebe se necítíte dobře.

Před nějakým časem jsem zjistila, že mám „vše“. Tituly (vpředu i vzadu), peníze, dům, auto, dovolené, manžela…Z vnějšího světa pozorována jsem mohla působit jako jedna z úspěšných lidí. Ale proč jsem trpěla nesnesitelnými migrénami a záviděla lidem, kteří dělají to, co je baví? Uvnitř mě moje nespokojenost úplně užírala a přemýšlela jsem, jak se z toho bludného kruhu dostat ven. Nevěděla jsem, jak být sama sebou. Dnes už to vím.

Našla jsem řešení, jak být sama sebou. A chci se s vámi o ně  podělit.

Nepřišlo hned, nikdo mi o něm neřekl, musela jsem si ho najít v průběhu času sama. Přiznám se, že mi to zabralo mnoho času. Ale ta úleva je k nezaplacení! Momentálně to považuji za svůj dosavadní největší úspěch. Jsem na něj patřičně hrdá. Přinesl mi obrovskou úlevu. Nebyla jsem na to úplně sama, četla jsem knihy, poslouchala audio programy na rozvoj osobnosti, setkávala se s úspěšnými lidmi. Také jsem měla několik svých koučů a mentorů, kteří mi pomohli dostat se k jádru svého já.

Zde je moje řešení na to, jak i vy můžete být sami sebou:

1/ Neustále si pokládejte otázku: Kdo jsem?

Ptejte se sami sebe:

  • Co mě baví? Při jaké činnosti ztrácím pojem o čase?
  • U kterých činností mám největší radost a cítím nadšení?
  • Co ve mně vzbuzuje touhu bojovat za nějakým účelem?

2/ Tvořte svými myšlenkami

Stanete se tím, na co myslíte. Tohle mocné pravidlo opravdu funguje. Jste tím, na co celý dlouhý den myslíte. Je to výborná zpráva, protože si můžete vytvořit sebe sama tak, jak by vám to nejlépe sedělo a cítili jste se v pohodě.

3/ Najděte svůj jedinečný talent

Existuje něco, co umíte dělat lépe než ostatní.

Zeptejte se sami sebe:

  • Které činnosti děláte lépe a snadněji než ostatní?
  • Kterou práci můžete dělat i zadarmo?
  • Za co vás lidi chválí?

4/ Buďte klidní  – Vesmír je na vaší straně

Vesmír vám odpoví na všechny otázky. Můžete s ním vést rozhovory. Tohle zjištění mi otevřelo opravdovou bránu k sobě. Odpovědi vám mohou přicházet jako vaše pocity nebo nenadálé nápady. Důvěra v intuici, vnuknutí či šestý smysl je něco, co opravdově vyřeší všechny vaše domněnky a navede vás správným směrem. A vše, co se vám děje má nějaký smysl. I to, co se na první pohled jeví jako negativní, je v konečném důsledku pro vaše dobro.

5/ Nehledejte uznání

Nepotřebujete uznání. Řekněte, co potřebujete vyjádřit. Abyste mohli být sami sebou, musíte říct, co si doopravdy myslíte, pozitivní i negativní věci. Nemějte strach, protože ten vám brání být sami sebou. Dělejte to, co vás láká. Jste v pořádku takoví jací jste. Jste tvůrci svého osudu.

6/ Buďte upřímní a pravdiví sami k sobě

Odpovězte si na otázku : Co je pro mě skutečně důležité?

Buďte k sobě upřímní a opusťte vše, co není autentické, aktivity, činy, lidi, kteří neodrážejí vaše hodnoty a nejvyšší záměry. Pro mě to znamenalo opustit negativní prostředí zaměstnání, některé lidi a dělat věci trochu jinak než většina.

7/ Najděte lidi, kteří vás podpoří

Vaše cesta k sobě může vzbudit nepochopení nebo strach u členů vaší rodiny nebo dosavadních přátel. Chtějí vás chránit, myslí to s vámi dobře a tak podpora z jejich strany nemusí přijít. Najděte si proto nové lidi v oblasti, která vás přitahuje. Lidi, kteří vás inspirují a naplní energií.

Ale vždy věřte sami sobě, na nikoho se neupínejte!

Věřte své intuici, svým pocitům, talentům, svým snům, tomu, co chcete, co vás baví a co byste rádi vytvořili a vyjádřili v životě. Najděte si svého osobního kouče, který vás podpoří.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.