5 tajemství velké a trvalé lásky

image0383Láska – vztah k druhému člověku, je nedílnou součástí našich životů. Všimla jsem si, že je to časté téma lidí kolem mě. Někdo je čerstvě zamilovaný a vznáší se díky tomu v oblacích. Někdo už je v partnerském vztahu delší dobu a stěžuje si na každodenní problémy s partnerem a stereotyp. Někdo se po extázi zamilovanosti rozchází nebo rozvádí. To vše je láska.

Ale jak to udělat, aby i po letech vaše láska byla silná a váš vztah byl pro vás oba oporou? Jak ve vztahu k druhému člověku prožít celý život a projít všemi problémy, změnami a všedními dny, kterými je život naplněn? A k tomu si užívat velkou lásku? Jde to vůbec?

Odpověď zní ano! Jde to. Ale musíte pro to něco udělat!

Když jsem sledovala a poslouchala příběhy lidí, kteří jsou spolu už mnoho let a láska jim vzkvétá, zjistila jsem, že mají mnoho společného. Na základě tohoto mého sledování mám pro vás několik doporučení, aby i vy jste mohli prožívat velkou lásku po celý život.

Používám je ve svém vlastním manželském vztahu a věřím, že budou sloužit stejně výborně i vám.

Objevte 5 tajemství velké a trvalé lásky:

1/ Děkujte za váš vztah

Nic není v životě zadarmo, ani trvalá velká láska. Váš vztah s milovanou osobou je dar. Neberte ho lehkovážně a hlavně ne jako samozřejmost. Děkujte za to, že máte vedle sebe člověka, který s vámi sdílí vaše dny, dobré i horší. Někdy vás partner samozřejmě může naštvat nebo i vy jeho, ale vždy si vzpomeňte, že jste spolu z nějakého důvodu. Nic na světě není jen tak. Vy zde nejste jen tak. Máte nějaký životní úkol a stejně tak je to s vaším vztahem či manželstvím. Pokud se na to budete dívat takto, zaručuji vám, že to vaši lásku posílí. Já s manželem máme skvělou dceru a je skvělá, protože my dva se o to snažíme. To je náš úkol. Vychovat úžasného člověka, který si bude užívat život a bude obohacovat další lidi. Je to naše pokračování. Máme z ní radost a naši lásku to rozvíjí. Jaký úkol má váš vztah?

2/ Věnujte svému partnerovi čas

Někde jsem četla, že když není čas, není láska. S tím rozhodně souhlasím. Pokud budete brát váš vztah jako prioritu, vždy si najdete dostatek času, aby jste mohli být s milovanou osobou. A takto máte zaručeno, že se z vašeho vztahu nestane stereotyp a zvyk. Pokud bude vaší prioritou práce nebo nějaký váš jiný zájem, poté můžete zjistit, že váš vztah uvadá. Na krátkou procházku nebo návštěvu kavárny každý týden si najdou čas i zaneprázdnění lidé, pokud však chtějí.

3/ Mluvit, mluvit, mluvit!

Když jste spolu, komunikujte! Mluvte! Nic v sobě neduste, nevytvářejte si žádné domněnky, mluvte o tom, co je pro vás aktuální. Nemá význam mluvit o tom, co vás těší nebo co vás trápí jen s kamarádkou nebo s přáteli u piva. Váš vztah ožije vzájemným sdílením vašich pohledů na život. Nebuďte však sebestřední! Nechte mluvit také partnera! Když je váš partner sklíčený, nechte ho říct, co ho trápí. Naslouchejte mu! Dejte mu najevo, že chápete, jak se cítí.

Láska neznamená mít vždy pravdu. Když budete společně mluvit a nebudete se moct shodnout, nechte to chvíli být. Nesnažte se za každou cenu dokazovat vaši pravdu. To by mohlo vaši lásku udusit. Vždy si položte otázku: „Chci mít pravdu nebo být s partnerem šťastný?“

4/ Odpoutanost a nepodmíněnost

Tajemstvím hodnotného vztahu je odpoutanost. Znamená to, že dovolíte partnerovi, aby byl sám sebou. Dáváte svému partnerovi prostor a svobodu, aby byl tím, kým chce být a neočekáváte, že bude dělat to, co vy byste si představovali. To je pravá láska. Nemůžete nikoho vlastnit a ani nikoho kontrolovat. Skutečná láska neklade žádné podmínky, neočekává a přijímá partnera takového, jaký je.

5/ Musíte dávat, ne jen brát

Každý den se snažte pro svého partnera něco udělat, každý den se snažte váš vztah zlepšit. Láska totiž neznamená brát, ale dávat. Někdy se vám může zdát, že byste chtěli se svým partnerem lepší vztah. Spousta lidí dělá chybu, že partnera zahrnou výčitkami. Mám pro vás lepší možnost. Dejte do vztahu to, čeho byste chtěli, aby v něm bylo víc. Dávejte pozornost, ocenění, povzbuzení, polibek nebo dárek. Bude vám to také dáno!

Odpovězte si: Co můžete udělat pro svého partnera právě teď?

Mějte na paměti, že city přicházejí a odcházejí. Nikdo vám nemůže slíbit, stejně jako to nemůžete slíbit vy jemu, že vás bude milovat napořád. Aktivně přispívejte k udržování vaší lásky při životě. A to nejen po sexuální stránce. Důležité je probouzet srdce a starat se o duševní podobu vaší lásky! Jen tak vaše láska bude trvalá.

S úctou,

Pavla

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli.

Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned:

Oslovení (křestní jméno, 5.pád):
Váš email:
Telefon:

 

 

 


 

 

 

 

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a doporučení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.