Objevte 5 osvědčených kroků, jak si splnit své sny

IMAGE0216Všichni, kdo někdy dosáhli  nějakého úspěchu, malého či velkého, mají jednu společnou věc. Jedna věc, kterou zařadili do svého každodenního života a starali se o ni, jim přinesla to, po čem toužili. Tou věcí je SEN.

Většina  z nás by chtěla žít život svých snů. K tomu je potřeba ale nejdříve nějaký sen mít a pečovat o něj. Je to tajemství, které spousta lidí, kteří jsou zaneprázdnění dennodenní rutinou a starostmi, nikdy neobjeví.

Je jednoduché a prosté, proto ho někteří lidé berou na lehkou váhu a připadá jim fádní.

Co je sen?

Je to obrázek ve vaší mysli. Obrázek, který dominuje vašim představám a řídí vaše návyky. Váš sen rozhoduje o vašem postavení.

Váš sen určuje v kolik hodin vstáváte a řídí vaši energii. Tento obrázek ve vaší mysli umí změnit tok vaší energie, způsob, jak mluvíte o sobě a jak mluvíte k ostatním. Sen je něco, pro co jste ochotni něco skutečně udělat, nejen co chcete a „doufáte“, že se to splní.

Proč jsou sny důležité?

 • Rozvíjí vaši osobní sílu-vaše mistrovství.
 • Pomohou vám překonat neúspěch.
 • Dají vám energii.
 • Zaměřují vás na budoucnost.
 • Vytáhnou vás z průměrnosti.
 • Jsou vaší bránou ke štěstí a naplnění.

Lékařsky je dokázáno, že lidé, kteří sní a mají pro něco vášeň, žijí déle a mají lepší kvalitu života.

Bez snů mozek odumírá a život končí. Spousta i mladých lidí skutečně nežije – dostává se do proudu rezignace a průměrnosti.

Malé děti mají sny a nadšení je realizovat. Potom se ovšem setkají s odmítnutím, kritikou nebo prvním neúspěchem a mnohé z nich si navždy řeknou, že raději nebudou snít. Zařadí se dlouhé řady poražených a průměrných lidí.

Jak si splnit své sny? Objevte 5 kroků, které vám pomohou:

1/ Definujte si svůj neobyčejný sen, který vám dá energii

Vtiskněte si do představ fotografii toho, co můžete dělat, co můžete mít a kým se můžete stát.

Jak se ke svým snům dostat? Jak je zjistit? Nejlépe při meditaci nebo v přírodě. Udělejte si na sebe čas, buďte chvíli sami. Vypněte všechny přístroje i svou hlavu či mysl. Zaposlouchejte se do sebe, do svého srdce.

Odpovězte si na otázky:

 • Jak chcete žít?
 • S kým budete žít?
 • Kde budete bydlet?
 • Co budete dělat?
 • Kolik budete mít peněz?
 • Co po sobě zanecháte?
 • Komu pomůžete?
 • Co vytvoříte?

Napište si své sny a neznepokojujte se, že nevíte, jak je uskutečnit.

Nemusíte to vědět dopředu. Mnoho lidí předem tvoří strategii, jak sny uskutečnit a když nemají ihned na vše odpovědi, zavrhnou své sny dřív než měly šanci vůbec vzniknout.

Jediné, co potřebujete, je věřit svým snům. Dostanete to, co očekáváte – musíte věřit, že to, co chcete, je možné!

Neomezujte se na to, co je realistické a možné. Vždy si vzpomeňte, že malé sny vám vytvoří malý život a velké sny velký život.

2/ Věřte sobě a svým snům

Pokud chcete v životě něčeho dosáhnout, ať už v práci, ve vztazích, ve sportu, v cizím jazyce…musíte věřit tomu, že jste schopní to uskutečnit.

Musíte věřit tomu, že máte vše potřebné k úspěchu a že vyhrajete. Splnění vašeho snu začíná vaší sebedůvěrou…více najdete zde.

3/ Sdílejte své sny  s lidmi, kteří mají také sny

Je to obrovský krok. Zažehne se ve vás vášeň, pokaždé, když o svých snech podobně smýšlejícím lidem napíšete nebo řeknete a pak už jen sledujete „zázraky“, které se dějí a posílají vám naproti pomoc.

Řekněte o vašich snech svým přátelům, svěřte se s nimi na své internetové stránce, vytvořte si knihu snů, do které vše zapíšete a doplníte obrázky z časopisů.

Má to neuvěřitelnou přitažlivou sílu, vyzkoušejte to a uvidíte, jak  rozpoutáte sérii zázraků které vás postupně povedou k vytvoření všeho potřebného  k realizaci života vašich snů.

V čem pomáhá sdílení snů?

 • sdílení pomůže vyjasnit vaše sny
 • ucítíte sny více skutečnými
 • umožní zdrojům přijít vám na pomoc např. osoba, která má stejný sen

Pozor však na zabijáky snů!

Většinou jsou to lidi, kteří se svých snů vzdali. Můžou vám říkat:“ Jsi naivní! To se ti nepovede! Víš, kolik lidí neuspělo? To nebude fungovat.“

A možná vaši současní přátelé vaše sny nepřijmou. Budou pro ně nepohodlné. Mají rádi vaši minulost a ne budoucnost. Buďte na to připraveni.

4/ Překonejte překážky na cestě ke snům

Překážky na cestě ke snům má každý. Jaké jsou ty nejběžnější a jak je překonat?

1. Čas a peníze

To je nejčastější překážka, tohle řekne skoro každý: “ Nemám čas a peníze.“ Ano, sny stojí peníze a čas.  Proto je mnoho lidí raději nemá. Na otázku „Kolik potřebuješ?“ ale odpoví: “Nevím“.  Co je blokuje v tom to spočítat? Pochybnosti a strach.

2. Pochybnosti a strach

To je druhá nejčastější překážka. „ Nemůžu jít za svými sny.“ – tato věta běží v hlavě mnoha lidem. Věřte svým snům a sobě. Udělejte něco na překonání strachu hned teď.

Zavolejte někomu, kdo už to dokázal, kdo o tom něco ví a zeptejte se ho. Nebo si přečtěte knihu či poslechněte audio program od někoho takového. Víra ve vaše sny je základ, protože jen tehdy podniknete akční kroky.

Nečtěte noviny, nesledujte TV, neptejte se souseda. Ptejte se svého srdce- „ Jak je to pro mě důležité? Jak velký význam to pro mě má?“

5/ Akce

Jen když svým snům skutečně věříte, pustíte se do akce. Udělejte první krok. Najděte člověka, knihu, audio, webinář, seminář, ebook od osoby, která o vašich snech něco ví.

Když dosáhnete některých ze svých snů, stanovte si další a větší. Jděte dál a rozvíjejte se!

Vytvořte si život, jaký chcete. Snílci mění svět.

Žijte tak, abyste si na konci života  mohli říct:“ Skutečně jsem žil(a) a své sny jsem uskutečnil(a).“

Moje zkušenost:

Mým velkým snem bylo dlouhou dobu dělat to, co mě baví a být svým vlastním pánem. Než jsem tento sen uskutečnila, pronásledovaly mě výmluvy o tom, proč to nejde, z čeho mám strach a jaké mám pochybnosti.

Naštěstí jsem včas pochopila, že pokud nezačnu pro svůj sen něco dělat, tak mě žádná z těchto dokonalých výmluv nezbaví FRUSTRACE, která by doživotně byla součástí mého života.

Došlo mi, že mám pouze 1 život, 1 pokus a uvěřila jsem, že SI TO FAKT ZASLOUŽÍM! Rozhodla jsem se, že pro to udělám cokoliv, ať to stojí, co to stojí. A poté už mi ostatní okolnosti, lidé a příležitosti přišly naproti.

—————————————————-

Když máte své sny, jděte za nimi. Nevzdávejte se, tvořte, nenechte si je utéct ani ukrást. Sny skutečně fungují. Dovedou vás až na vrchol vašich možností.

Nenechte se zastavit. Jděte za svými sny!

„ Nic se nebude dít, pokud nebudeme snít.“ – Carl Sandberg

S úctou, Pavla

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

 

Pavla Heřmanovská se představuje:

Mám od přírody dar empatie. Dokáži se do každého člověka vcítit a zorientovat se v jeho myšlenkách. Pomocí trefných otázek lidem pomáhám získat sebedůvěru. Učím je také otáčet omezující myšlenková přesvědčení a tím najít vnitřní klid. Napsala jsem pro vás ebook Jak být v pohodě , který obsahuje 10 fungujících způsobů, jak získat vnitřní klid. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Osobní rozvoj, Tipy a doporučení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.