Objevte 5 osvědčených kroků, jak si splnit své sny

IMAGE0216Všichni, kdo někdy dosáhli  nějakého úspěchu, malého či velkého, mají jednu společnou věc. Jedna věc, kterou zařadili do svého každodenního života a starali se o ni, jim přinesla to, po čem toužili. Tou věcí je SEN.

Většina  z nás by chtěla žít život svých snů. K tomu je potřeba ale nejdříve nějaký sen mít a pečovat o něj. Je to tajemství, které spousta lidí, kteří jsou zaneprázdnění dennodenní rutinou a starostmi, nikdy neobjeví. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené, Osobní rozvoj, Tipy a doporučení | Štítky: , | Napsat komentář

Mějte odvahu vystoupit z davu, aneb 7x proč píšu blog

IMAGE0522Když jsem před 6 lety začala psát svůj blog, respektive články na můj web, bylo to něco, co mi navždy změnilo život. To, co teď vypadá jako samozřejmost, byla nereálná věc.
Ve škole mě totiž  psaní slohových prací a různých seminárních prací fakt nebavilo, děsilo a otravovalo. Takže se psaním čehokoliv jsem ve svém životě vůbec dál nepočítala.

Ale měla jsem a mám sen…Můj sen je být přínosem pro ostatní lidi a pro svět jako takový. Chtěla jsem nejen pracovat a vydělávat peníze, ale také po sobě zanechat pozitivní odkaz. Chtěla jsem být svým vlastním pánem a žít svůj život svobodně.

Rozhodla jsem se, že chci být profesionál v oblasti osobního rozvoje. Chtěla jsem pomáhat lidem využít jejich potenciál a žít v pohodě. Chtěla jsem lidi inspirovat a učit myslet pozitivně.

Super idea a dobře zněla. Nadchla jsem se a rozhodla, že ji uskutečním. Ale jak? Jak to mám udělat? To jsem netušila… Celý příspěvek

Rubriky: K zamyšlení, Nezařazené, Osobní rozvoj | Štítky: , | Napsat komentář

ŽIVOT mi začal ve 40, aneb 5 věcí, které mě naučil

IMAGE0485Blíží se mé 3.narozeniny po 40cítce. Někde jsem zachytila, že život začíná právě ve 40.
Uvědomila jsem si, že to tak nějak bylo i v mém případě.

„ Ten skutečný život začíná až po 40cítce. Do té doby jsme si dělali jen průzkum.“ …Carl Gustav Jung…

A proč jsem do 40 doopravdy nežila? Co mi bránilo? Celý příspěvek

Rubriky: K zamyšlení | Štítky: , , | Napsat komentář

3 tipy, jak začít žít šťastně a v pohodě

IMAGE0174ITaky jste už přemýšleli, jak už konečně můžete začít žít šťastný život v pohodě? Jak se dostat ke svému trvalému štěstí?

Mám pro vás dobrou zprávu. Vaše mysl je tou bránou, která vás dovede k vašemu štěstí. Mysl ovlivňuje vše, co se vám děje.  Je to vaše programovací centrum, které rozhoduje o tom, jak žijete. Pokud chcete více štěstí, můžete si svou mysl naprogramovat.

Nejdůležitější je přijmout fakt, že nic v naší mysli není skutečné. To co si myslíme o sobě, o svých schopnostech, o možnostech kolem nás, není skutečné. Stejně jako mapa města není město nebo menu v restauraci není jídlo. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené, Tipy a doporučení | Štítky: | Napsat komentář

Proč jedni žijí podle svých představ a druzí ne

IMAGE0159Všechno začíná myšlenkou. Naše myšlenky mají obrovskou moc a díky myšlenkám tvoříme svůj život. To je docela známý fakt . A super zjištění. Avšak většina našich myšlenek funguje pod vlivem našich přesvědčení a emocí. Většina našich myšlenek vychází z předsudků, strachů, posuzování. Všechno, co si myslíme vychází z našeho naprogramování. Celý příspěvek

Rubriky: Osobní rozvoj, Tipy a doporučení | Štítky: , | Napsat komentář

5 tipů, jak se odlepit z místa

IMAGE0341Možná jste někdy zažili situaci, kdy jste měli stanovené své cíle a své „proč“ jít v životě dopředu a něčeho dosáhnout. Ale když jste se podívali kolem sebe, zjistili jste, že jste zaseknu na místě a jste totálně přilepení. Znáte to? Já ano.

Zajímalo mě, proč se to většině lidí děje stále a stále dokola. Zjistila jsem, že je to především z těchto důvodů:

  1. Ztráta víry v sebe
  2. Nejasná vize
  3. Pohlcení negativitou
  4. Špatný time management
  5. Odkládání

Co s tím? Celý příspěvek

Rubriky: Osobní rozvoj | Štítky: , , | Napsat komentář

3 jednoduché tipy, jak navždy ovládnout Zákon přitažlivosti

IMAGE0459Všichni toužíme po tom, abychom si do života přitahovali to, co si přejeme. Zákon přitažlivosti je velmi populární a fungující zákon. Většina z nás už zná i kroky, jak ho využívat ve svůj prospěch. Ale co když nás pořád negativně ovlivňují lidé kolem nás? A nemáme ihned možnost se od nich odprostit.

Druzí lidé nás ovlivňovat můžou  – ať už rodiče, děti, partner, kolegové… Někteří lidé na nás můžou působit jako emocionální upíři. Celý příspěvek

Rubriky: Osobní rozvoj, Tipy a doporučení | Štítky: , | Napsat komentář

10 jednoduchých odpovědí, jak získat štěstí

IMAGE0231Kolem mě je stále většina lidí, kteří moc šťastně nevypadají a ani šťastní nejsou. Neuvědomují si, že štěstí je v podstatě základ pro cokoliv dalšího v životě. Je to základní stavební deska našich životů.

Když jste šťastní, daří se vám poté i další věci.

Štěstí v sobě máme každý ukryto, dostali jsme ho od přírody do vínku. Stačí se vrátit sami k sobě, zastavit tu věčnou honičku za něčím, co stejně nemá trvalou a přidanou hodnotu, zastavit odkládání štěstí na jindy a podmiňování ho tím, že budete šťastní až budete mít víc peněz, až děti odejdou z domu, až budete v důchodu…

Před časem mě oslovila redaktorka jednoho časopisu pro ženy, abych jí odpověděla 10 otázek týkajících se štěstí. Dnes se s vámi chci o moje odpovědi podělit. Celý příspěvek

Rubriky: Osobní rozvoj, Tipy a doporučení | Štítky: | Napsat komentář

5 osvědčených způsobů, jak si zvýšit životní energii a zdraví

Giant SequoiaZákladem všeho, co v životě děláme, je životní energie. Ať už je to vaše kariéra, každodenní aktivity nebo vaše rodina, zdraví a energie jsou základem toho, aby se vám dařilo.

Často zjišťuji, že lidé své energii a zdraví nevěnují takovou pozornost, jaká je třeba. Není to jejich priorita.

V dnešní době je to běžné, spousta lidí dává přednost vydělávání peněz, dohánění termínů v práci nebo se honí za něčím jiným a ztrácí tak drahocennou životní energii. Lidé zapomínají na péči o sebe.

Lidé stráví hodiny péčí o svůj dům a o své auto, utrácí přespříliš peněz za údržbu domu, auta, motocyklu…A zdraví nepřikládají význam.

Možná je to i váš případ… Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené, Osobní rozvoj, Tipy a doporučení | Štítky: , , | Napsat komentář

Jak prožít šťastný a úspěšný nový rok 2018

keep cool on the swimming poolNa začátku každého roku si navzájem přejeme, abychom prožili šťastný a úspěšný nový rok. Aby se tak stalo, je potřeba si nejprve pár věcí uvědomit.

V prvé řadě to, že každý z nás si zaslouží být šťastný. Všichni jsme se narodili proto, abychom byli šťastní.  Avšak štěstí se u nás vždy samozřejmě neobjeví poté, co dosáhneme nějakého úspěchu. Nejdříve musíme být šťastní, abychom mohli být úspěšní. Když se naučíme být šťastní, budeme také úspěšní. Být šťastný se může naučit každý, je to vnitřní úkol. Štěstí je na dosah pro každého z vás, jen je potřeba vědět, jak se k němu dostat. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené, Osobní rozvoj | Štítky: , | Napsat komentář