Jak se tím, co vás baví, můžete i živit? Objevte pravdu…

Chcete se tím, co vás baví i živit? Toužíte po tom být svým vlastním pánem? Láká vás představa, že už nikdy nebudete muset do práce?

Možná vám, tak jako mě, nikdo doma ani ve škole nikdy neřekl, že je to vůbec možné se živit tím, co vás baví. A když to teď už víte, nevíte, jak na to.

Vyrostla jsem v domnění, že je správné vystudovat to, co je „in“ a najít si práci, která je výborně placená. Bavilo mě studovat jazyky, ale šla jsem studovat ekonomku.

A pak už jsem měla jasno v tom, že budu pracovat v zahraničních společnostech, protože tam se přece výborně platí!

Za pár let jsem byla docela vyhořelá a frustrovaná. Nebylo to totiž to, co by mě bavilo. Necítila jsem žádné vnitřní naplnění.Takže jsem se jednoho dne rozhodla, že svoji práci změním. Rozhodla jsem se dělat to, co mě baví, co mi dává  hlubší smysl a být svým vlastním šéfem. Netušila jsem, že se vydávám na dlouhou cestu.

Trvalo to několik let, než jsem si mohla říct – Super, zvládám to!

Dělám to, co mě baví a jsem za to výborně placená.

Dnes můžu upřímně říct, že to není vůbec jednoduché. Pokud si myslíte, že vyděláte milion za pár dní, tak tento článek není pro vás.

Pokud chcete zjistit, jak je to doopravdy a co je opravdu důležité pro to, abyste se mohli svojí oblíbenou činností živit a být svým vlastním pánem, čtěte právě teď.

Objevte 9 tipů, jak se živit tím, co vás baví:

1/ Ujasněte si PROČ

Na začátku si ujasněte, PROČ je pro vás dobré živit se tím, co vás baví. Co vám to přinese? Vyzbrojte se pozitivními důvody, jako například:

  • Celoživotní rozvoj, radost a prosperita
  • Osobní svoboda
  • Naplnění
  • Život v hojnosti
  • Mít život ve svých rukou
  • Tvořit si svůj život

Napište si vše, co v zaměstnání nebo v práci pro někoho jiného nemáte.

2/ Najděte svoji roli, která vás baví a naplňuje

Nejdůležitější krok je samozřejmě ten, udělat si jasno v tom, co to je to, co vás baví. Najděte to, co je váš talent, vaše silná stránka a co ve vás probouzí nadšení. Zjistěte také své poslání a smysl života.

Pokud už to víte, najděte pro své schopnosti a smysl života roli, kde je budete přetvářet v užitečné uplatnění, které vás bude naplňovat a bude mít smysl i pro druhé.

Najít svůj talent a poslání je jednodušší než najít způsob, jak ho využít ku prospěchu ostatních.

Možná budete muset vyzkoušet více profesí, budete experimentovat a poté teprve najdete své pravé místo. Zkoušejte a následujte své srdce.

To, co vám dává pocit, že byste mohli tančit v ulicích a lechtá vás v břiše, to je vaše role. Tento krok je důležitý a pokud si v něm neuděláte jasno, nikdy se neuživíte.

3/ Udělejte závazek

Když už máte jasno o způsobu, jak budete svoji vášeň pracovně vyjadřovat, udělejte závazek.

Co to je? Slibte sami sobě, že uděláte vždy to, co je potřeba. Slibte sami sobě, že se budete podporovat v časech dobrých i zlých. Proč? Protože vaše první nadšení pomine, to vám můžu slíbit. Je to jako se zamilovaností k partnerovi. Proto si dejte závazek pokračovat, i když už vaše prvotní naivní nadšení je pryč. Závazek je motor.

4/ Najděte ve své práci RADOST

Když už vám prvotní nadšení pominulo, najděte ve své práci RADOST. Radost budete mít vždy, když si budete jisti, že ze sebe vydáváte to nejlepší a mnohem více, než za co jste placení. Radost vám přinese služba lidem. Vždy přemýšlejte, jak můžete co nejlépe sloužit lidem. Služba lidem vám přinese potěšení, že ze sebe vydáváte něco jedinečného.

Vaše práce není o tom, co děláte, ale JAK. Mějte radost, že můžete dělat věci po svém a dělat víc, než za co vás platí.

Pokud přemýšlíte pouze o tom, co z toho budu mít, nikdy se neuživíte.

Služba lidem a radost z ní vám přitáhne peníze.

5/ Neustále se učte a zvyšujte svoji hodnotu

Abyste mohli být ve vnitřním klidu a být si jistí tím, že si zasloužíte peníze, které si účtujete, neustále se učte. Rozvíjejte své schopnosti a zvyšujte svoji přidanou hodnotu. Pokud se každý den rozvíjíte, zlepšujete a učíte, nemáte strach z konkurence. Víte, že pro vaše služby neexistuje konkurence. Víte, že se o sebe vždy dokážete postarat.

6/ Začněte tam, kde jste

Pusťte se do toho HNED. Začněte tam, kde jste, s tím, co máte a co znáte. Abyste se uživili tím, co vás baví, neztrácejte čas přípravami, které oddalují váš start. Je to proces a cesta.  Na cestě během tohoto procesu budete mít spoustu času a možností se zlepšovat a upravovat svůj směr.

Udělejte 1.krok. První krok je nejdůležitější.Vše potřebné se naučíte cestou.

Začněte své služby či produkty poskytovat rodině, přátelům a poté ostatním lidem. Založte si svůj web – blog, který je vaší vizitkou.

7/ Buďte ochotní udělat cokoliv

Vaše ochota je klíč k tomu, abyste uspěli. Je to stav mysli, který říká: Spokojeně udělám další krok k uskutečnění mého snu. Může to být – odstěhovat se, dát výpověď, půjčit si peníze, pracovat o víkendech…

Když milujete svoji práci, máte ochotný postoj typu: Chci to udělat. Udělám to a užiju si to. Bez výmluv.

8/ Věřte tomu, že je to možné

Věřte tomu, že se můžete živit tím, co vás baví, dříve, než to uvidíte. Odhoďte svá negativní přesvědčení, která vás blokují.

Když tomu uvěříte, postupně si své příjmy za měsíc poskládáte a bude z nich přesně taková částka o které jste snili. Nebo více.

Když věříte dříve, než to vidíte, můžete si říkat například: Bude to skvělé, dělat to, co mám rád. Těším se na to. Věřím, že vše, co potřebuji k životu, přijde. Vím to. A tak se stane.

9/ Nechejte si zaplatit a tvořte si více příjmů

Oceňte svoji hodnotu a nechte si zaplatit. Vaše hodnota je v tom, KDO  jste, ne v tom, co děláte. Proto, jak už jsem zmínila, když se budete neustále zlepšovat a dělat více, než je očekáváno, můžete si být jistí, že vám lidé budou rádi platit.

Buďte vděční za každou korunu, kterou si vyděláte tím, co vás baví. Vděčnost vám vaše příjmy znásobí.

Vytvářejte si více zdrojů příjmů. Například:

  • online: konzultace, poradenství, ebooky, internetový obchod, kurzy
  • offline: konzultace, poradenství, kurzy či poskytovat  jiné osobní služby a produkty offline
  • pracovat v MLM

Fantazii a kreativitě se meze nekladou.

Můj vzkaz na závěr:

Dělejte to, co vás baví, milujte to a dělejte to s nadšením a profesionálně. Neustále se zlepšujte.

Pracujte s láskou a otevřeným srdcem. Věřte tomu, že máte obrovskou hodnotu,  která ostatním pomáhá.

Je to plynulý proces, ve kterém neexistují zkratky. Postupně si skládáte svoji mozaiku. Krok za krokem.

Je to proces bez záruky, který vyžaduje čas a úsilí. Ale pokud jste ochotní ze sebe dostat to nejlepší a jít neustále s odvahou vpřed, úspěch vás nemine.

Život je příliš krátký na to, abyste dělali to, co vás nebaví a vysává vám to energii. Práce, kterou děláte, vám má energii dodávat a zlepšovat život.

Mějte odvahu vzít život do svých rukou!

A úplně nakonec:

Nikdy, nikdy, nikdy to nevzdávejte!

S úctou, Pavla

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Objevte 7 jednoduchých kroků, jak si začít TVOŘIT SVŮJ OSUD. Čtěte eBook ZDARMA >>>

Pomáhám lidem zatočit se strachem a získat odvahu jít svou vlastní cestou. Učím lidi, jak pozitivně pracovat s negativními myšlenkami a emocemi. Nadšeně provádím a podporuji všechny, kteří chtějí žít v radosti a s nadhledem. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou eBooku Jak být v pohodě >> Pomůžu vám vzít život do svých rukou v emailovém koučinku SEBE-RESTART >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.