Odhaleno: 7 kroků, jak začít žít život svých snů

Taky chcete žít život podle svých představ? Čtěte teď! V posledních letech jsem se naučila mnoho důležitých věcí. To, co mě ve škole neučili.

Jedna z nejdůležitějších věcí je to, že je důležité najít svůj smysl života. Zjistila jsem totiž, že mým smyslem není chodit od rána do večera do práce, dělat práci, která odpovídá mé vysoké škole a být docela dobře zaplacená. A ve volném čase potom trochu žít svůj život.

Mým smyslem života je ŽÍT SVŮJ ŽIVOT, svůj sen. Můj sen je být sama sebou a dělat to, co mě baví. To znamená věnovat svůj čas dalším lidem, inspirovat je, povzbuzovat je, podporovat je a dávat jim naději, když se cítí přilepení, zaseknutí či ztracení tak jako já před lety.

Dala jsem se na životní cestu, kdy žiju život svých snů. A moje dosavadní zjištění z této cesty mám dnes pro vás právě tady.

Pokud vás taky láká prožít život podle sebe a realizovat své sny, odhalte 7 lekcí, které jsem se naučila já:


1/ Dej si povolení

Já zodpovídám za to, jak se vyvíjí můj život. Já musím převzít 100% zodpovědnost. Volba toho, co se bude v mém životě dít dál, je vždy na mně. Nikdo jiný o mém životě nerozhoduje.

Nikdo se nenarodil s povolením uspět a stejně tak nikdo nepřijde za mnou s tím, aby mi to povolení vystavil. Můžu!

A zvládnu vše! Vše, co dělám ráda, co mě baví, mám pro to talent a nadání a jsem ochotná pro to pracovat!

Sama sobě stojím v cestě – nepotřebuji razítko a povolení z Vesmíru. Neexistuje žádný nebeský úřad, který by mě pustil dál na cestu za mými sny. Musím se pustit sama.

2/ Buď ochotná udělat vše

OCHOTA je mnohem víc než odhodlání či vytrvalost. Vše, co si představuji, na mě už čeká, abych se s tím spojila. Musím být jen ochotná. Ochota je stav mysli. Něco jako – budu spokojená a tím naplním svou činnost. Udělám další krok na cestě k uskutečnění svého snu.

OCHOTA je opakem toho, kdy si myslím, že MUSÍM udělat vše, za každou cenu a že MUSÍM  bojovat nebo trpět, abych dosáhla svého snu.

Ochota je o tom, že

  • nechám odejít svá negativní přesvědčení – nebudu otrok svých názorů  a hodnocení
  • budu otevřená všem možnostem a prakticky dělat potřebné kroky – ne jen snít a filozofovat
  • budu si tu cestu užívat

3/ Pokud mě to neděsí, tak to nestojí za to

Kdokoliv chce vytvořit smysluplnou pozitivní změnu svého života, určitě se potká se strachem. Každý člověk má strach. Já taky. Měla jsem ho a mám ho pořád.

Uklidní mě vždy to, že můj strach stojí za to! Stojí za moji osobní svobodu! Stojí za to mít strach z toho, co by se mohlo stát, když…

A nejlepším lékem na strach je činnost. Když dělám to, co mě děsí, můj strach zmizí. Strach zmizí, když dělám to, co mě baví. Když se ponořím do služby ostatním lidem, strach se rozplyne.

Když myslím jen na sebe, jsem ze strachu úplně paralyzovaná. Když myslím na ostatní, není prostor pro strach. Myslím na to, jakou pozitivní změnu můžu udělat pro svět.

4 /Riskuj

Začít žít život svých snů je risk. Musela jsem mnohokrát riskovat a někdy to nevyšlo.

Jistota neexistuje. Jedinou jistotu mám v sobě, protože jsem si slíbila, že se budu na své cestě podporovat v dobrých i zlých časech.

Risk byl i to, když jsem uvěřila zaměstnavateli…Tak proč bych neriskovala získat zpět svůj život? Stojí to za to!

Když projdu těžkostmi, jsem poté silnější! Prožít si těžké chvíle je dar a příležitost, za které jsem se naučila děkovat.

Riskování mě naučilo opravdové sebedůvěře – i když se někdy nezadařilo, všechny události mě něco naučili a vždy jsem to zvládla.

Naučila jsem se říkat ANO příležitostem, i když se mi zdá, že to není úplně přesně ta cesta, kterou se mám vydat. Vždy na mě čeká něco nebo někdo, kdo mi nabídne to, co hledám. Pokud bych měla stále pohotově nachystané NE, odmítala bych  mnoho způsobů, které mě mohou posunout.

5/ Nesrovnávej se s ostatními

Žiju svůj vlastní příběh – co si mám prožít, to si prožiju. Každý člověk je jedinečný a tím i jeho příběh se odlišuje od mého.

Srovnávání nefunguje.

Někdo jde za svými sny rychleji a někdo pomaleji – na a co? Důležitý je přínos a stejný směr. Pokud je někdo, kdo pracuje na stejné věci, potkávám se s ním a už je dál, je to super! Jsem naladěná na stejné frekvenci, jdu správným směrem – taky se tam dostanu!

I když jdeme stejným směrem, každý máme cestu jinak dlouhou, jinak hrbolatou a máme se na ní naučit jiné věci.

6/ Nech se vést svou vášní!

Naučila jsem se důvěřovat své vášni– i když to bylo na začátku nejisté a neznámé.

Když jsem sama sebou a vede mě mé srdce – nemůžu nic ztratit a nic pokazit. To mě uklidňuje!

Byla jsem naučená dělat věci, které jsou takzvaně na jistotu – na peníze. Nevadí přece, že je dělám proti svému přesvědčení…

Žít život mých snů není o univerzitních titulech nebo o penězích, o známých…

Je o důvěře mému srdci, nechat se jím vést, ať už mě vede kamkoliv. Je o tom, být věrná sama sobě.

Když jsem si uvědomila, že moje vášeň, má potenciál sloužit dalším lidem, že je moje vášeň nadějí a možností změny pro ty, kteří prochází v životě výzvami, můj život se změnil.

Moje vášeň je větší než já – než můj strach, než moje touha po jistotě a po pohodlí – proto můžu stále pokračovat.

Pronásleduji svoji RADOST, ne peníze.

7/ Co zaseješ, to sklidíš

Cesta za mými sny mě naučila trpělivosti. Pochopila jsem přírodní zákon, který znají všichni zahrádkáři, zahradníci a zemědělci.

Odvedu práci a odměna přijde. VŽDY.

Platí to nejen v přírodě, ale i ve všech  životních oblastech. Ve vztazích, pracovní oblasti, zdraví…

Co zaseji, to sklidím. Později…

Dříve jsem byla hodně netrpělivá, nejraději bych hned zasetá semínka vyhrabala ven…

Úspěch v podobě odměny či výsledku nezná kalendář. Ale dostaví se vždy. Je to zákon. Když ho respektuji, mám vnitřní klid.

Když něčemu věnuji úsilí, energii a čas, vždy dostanu odměnu. Vesmír je fér – odměňuje činy, ne výmluvy. Dostávám to, co vložím a někdy mnohem víc!

————————-

Můj vzkaz všem, kteří ještě váháte začít žít život svých snů:

Pokud chcete získat něco, co jste nikdy neměli, musíte udělat něco, co jste nikdy neudělali.

Pokud chcete být šťastní, dělejte to, co vás činí šťastnými.

Pokud chcete přítele, staňte se přítelem.

Pokud chcete lásku, rozdávejte lásku.

Pokud chcete změnu, přestaňte dělat stále stejné věci pořád dokola.

Pokud chcete žít život svých snů– pusťte se do práce.

Nestůjte si v cestě.

Riskněte to a namáhejte se.

Odměna přijde!

Budoucnost máte ve svých rukou!

—————————————————————————

Tvoření vysněné reality je jedno z mých srdcových témat. Zajímá vás taky?

👉Zvu vás na můj úspěšný workshop, ve kterém s vámi budu sdílet mé praxí prověřené tipy a kde si vytvoříte fungující plán, který i vám umožní žít podle vlastních představ.

  • Získáte nové úhly pohledu a otevřete svou mysl k tomu, abyste i vy tvořili svou vysněnou realitu.
  • Na konci workshopu budete mít nejenom načerpanou inspiraci a energii na cestu za svými sny, ale i konkrétní kroky, které vás k nim dovedou.
  • Dostanete pracovní sešit, díky kterému se pustíte do akce.
  • Workshop si můžete pustit IHNED po přihlášení a je zdarma.

S úctou,

Pavla

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Pomáhám lidem získat odvahu jít svou vlastní cestou. Učím lidi, jak efektivně využívat svou mysl a tím přitahovat zázraky do svého života. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online kurzu Zákon přitažlivosti v životě>> Pomůžu vám tvořit život podle vašich představ v 1:1 koučinkové spolupráci>>