6 důvodů, proč ještě neděláte práci, která vás baví…a co s tím

Děláte v životě to, co vás opravdu baví? Děláte práci, která vás baví?Je pro vás vaše práce radostí a potěšením?

Proč se ptám? Umožnit si dělat práci, která nás baví, je nejvyšší formou lásky  k sobě.

Pokud chcete, aby se váš život odvíjel pozitivně a dařilo se vám po všech stránkách, je velice výhodné dělat to, co vás baví. Je to jeden z důležitých způsobů, jak začít prožívat v životě hojnost.

Možná jste právě uvěznění v práci, která úplně neodpovídá vašim snům a zrovna dvakrát z ní nejste nadšení. To znám velmi dobře. A možná z ní nemůžete ihned odejít. I v tomto případě můžete dělat to, co vás baví.

Máte možnost volby, jak budete přistupovat k jakékoliv práci. Můžete si zvolit pozitivní postoj k té práci, kterou vykonáváte právě teď. Z krátkodobého hlediska si tím vyjádříte lásku k sobě.

Z dlouhodobého hlediska vás bude bavit  a naplňovat pouze to, co vás opravdu baví. Z dlouhodobého pohledu, pokud chcete opravdu respektovat sami sebe, budete muset zvážit kompletní změnu práce.

Práce může být zábava a zábava může být práce.

Není to tak dávno, co jsem měla přesvědčení „ Nejdřív práce, potom zábava.“ Chodila jsem do práce s tím, že to nějak do 16,30 přežiji, že to nějak do víkendu přežiji, že to nějak do dovolené přežiji…Ale nedávalo to smysl. Vždy jsem přežila, ale moc jsem si to neužila! Mnohdy mi z toho bývalo dost nevolno!

Čím dál víc mi docházelo, že:

Mám jen 1 život, tak proč nedělám to, co mě baví?

Dělat to, co mě nebaví, abych měla peníze, na život, který mě nebaví, to nedávalo smysl.

Zdravý rozum říká – dělej to, co tě baví!

Užívej si života a ne přežívej!

A tak jsem jednoho řekla A DOST!

a pustila jsem se do úplné změny mé práce. Dnes pomáhám dalším lidem projít si jejich pracovní proměnou a vím, že to není úplně jednoduché.

Všimla jsem si, že existují určité důvody, které lidem brání začít dělat práci, která je baví. Možná v nich najdete i ten svůj:))

6 důvodů, proč ještě neděláte práci, která vás baví:


1/ Nevydáváte ze sebe to nejlepší

Kritizujete šéfa, stěžujete si a nadáváte. Svoji práci trochu zanedbáváte a pracujete jen tak napůl. Trpíte však víc než šéf nebo firma, pro kterou pracujete. Škodíte sami sobě. Snižujete si své sebevědomí a plýtváte svým drahocenným životem!

Začněte tam, kde jste teď. Snažte se dělat práci, kterou právě teď máte, jak nejlépe můžete. I když se vám úplně nelíbí, můžete ze sebe vydávat to nejlepší. Budete z ní mít dobrý pocit. Děláte ji totiž pro sebe, ne pro šéfa nebo pro firmu.

2/ Neposloucháte sami sebe

Když se některých lidí zeptám, proč dělají tu práci, kterou nesnáší, odpoví mi většinou: „ Musím ji dělat, nemám na výběr, každý musí něco dělat, nevím, co jiného bych měl dělat, můj otec ze mě chtěl mít právníka, tu firmu jsem zdědil…“

Většina lidí dělá to, co se od nich očekává. A potom je to nebaví a nemají z práce dobrý pocit.
Pokud cítíte, že jste na špatném místě, stojí za to zvážit změnu.

Poslouchejte sami sebe, co byste rádi dělali. Co vás nadchne? Po čem toužíte? Co byste opravdu chtěli dělat?

Vyzkoušejte více věcí, hledejte a zkoušejte nové příležitosti. Něco vás osloví, něco ne. Život je laboratoř. Hledejte a experimentujte. A hlavně se řiďte svým srdcem. Poslouchejte sebe a ne své okolí.

3/ Potlačujete svůj talent a nadání

Všichni máme nějaký svůj talent a jedinečné nadání. Často je však potlačujeme a nevnímáme. Podceňujeme se, protože máme pocit, že máme dělat spíše něco jiného.

Talent neznamená, že musíte vytvořit nějaké veledílo. Učit lidi, pomáhat lidem, být dobrý rodič, dobrý kuchař je také talent. Je to něco, co můžete dělat i zadarmo, něco, co vám vykouzlí úsměv na rtech a cítíte se skvěle.

Já mám talent či schopnost lidi inspirovat, koučovat a vést. Ale dlouho jsem ztrácela čas ve firmách, kde jsem koordinovala logistiku. Až v nedávné době mi došlo, že mi Vesmír nadělil mé schopnosti a měla bych ocenit jeho snahu a důvěru.

Jen proto, že jsem studovala 5 let, abych byla inženýr a 2 roky, abych byla MBA, nebudu 40 let dělat to, co mě opravdu nebaví.
Najděte i vy svůj talent a nadání.

4/ Nevěříte, že se uživíte tím, co vás baví

Pravda je, že je to proces, uživit se tím, co vás baví. Chvíli to trvá. Není to jako když vaříte instantní polévku nebo kávu.

Nejprve je dobré své talenty a nadání najít a začít je využívat ve volném čase, jako svého koníčka. A potom se postupně můžete pustit do procesu, kdy si ze svého nadání vytváříte práci.

Dosažení prosperity je proces. Může se stát, že vám bude stačit méně peněz, pokud vás práce naplňuje. V dlouhodobém horizontu se určitě uživíte tím, co vás baví.

Důležité je přemýšlet, jak můžete sloužit lidem a ne jak zbohatnout. Pokud sloužíte lidem a poskytujete jim cennou službu, potom jsou peníze zákonitým důsledkem.

Pokud budete dělat to, co vás baví a tlačit to na peníze, potom se opravdu neuživíte. Chce to přehodit výhybku v hlavě. V práci, která vás nebaví pracujete jen pro peníze, ale v práci, která vás baví se soustředíte na odpověď otázky: „ Jak můžu zlepšit svou službu?“

5/ Myslíte si, že ještě nenastal váš správný čas

Pokud cítíte, že už to v současné práci dře a jste frustrovaní, tak váš čas je tady. Možná si říkáte, že to ještě vydržíte, dělat to, co vás moc nebaví. Ale jak dlouho?

Buď vezmete vše do vlastních rukou a rozhodnete se práci změnit, nebo o vás rozhodne někdo jiný či něco jiného např. nemoc, okolnosti…

Promarnit svůj život a mrhat svým časem je luxus, který si nemůžete dovolit.

Odpovězte si: Co byste dělali, kdyby vám zbýval poslední půlrok života?

 

6/ Nevěříte, že si to zasloužíte

V neposlední řadě prostě vnitřně nevěříte, že si zasloužíte dělat to, co vás baví. Dokážete uvěřit, že někdo jiný má nárok na to, aby dělal to, co ho baví. Ale ve svém vlastním případě o tom pochybujete.

Fakt je ale ten, že si to zasloužíte!

Moje zkušenost:

Práci jsem změnila mnohokrát, i tu v zaměstnání, i tu na volné noze. Zjistila jsem ale, že pouhá změna práce není řešení na můj vnitřní neklid.

Můj strach a stres jsem si vždy vzala s sebou. Pochopila jsem, že musím změnit sama sebe uvnitř tam kde jsem a teprve potom můžu úspěšně měnit práci nebo začít podnikat…

Tím, že dělám to, co mě baví, není můj život jednodušší.

V podstatě mám více problémů, ale prožívám život v radosti, růstu a svobodě.

Užívám si HOJNOST.

Žiju život, který má smysl.

Je to dlouhá cesta, na které hladký průběh neexistuje. Překonávám překážky. Jsem pod tlakem, ale tím se zlepšuji. Tím, že jsem pod tento tlak měla odvahu se dostat, už nikdy nebudu žít jako dřív. Tím tlakem se zlepšuji a tím se zlepšuje můj život.

Dělejte i vy to, co vás baví. Zasloužíte si to a máte na to nárok!

Začněte tam, kde jste s tím, co máte. Mějte odvahu vzít život do svých rukou!

—————————————————————————

Vzít život do svých rukou a tvořit svou vysněnou realitu je jedno z mých srdcových témat. Zajímá vás taky?

👉Zvu vás na můj úspěšný workshop, ve kterém s vámi budu sdílet mé praxí prověřené tipy a kde si vytvoříte fungující plán, který i vám umožní žít podle vlastních představ.

 • Získáte nové úhly pohledu a otevřete svou mysl k tomu, abyste i vy tvořili svou vysněnou realitu.
 • Na konci workshopu budete mít nejenom načerpanou inspiraci a energii na cestu za svými sny, ale i konkrétní kroky, které vás k nim dovedou.
 • Dostanete pracovní sešit, díky kterému se pustíte do akce.
 • Workshop si můžete pustit IHNED po přihlášení a je zdarma.

S úctou,

Pavla

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Pomáhám lidem získat odvahu jít svou vlastní cestou. Učím lidi, jak efektivně využívat svou mysl a tím přitahovat zázraky do svého života. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online kurzu Zákon přitažlivosti v životě>> Pomůžu vám tvořit život podle vašich představ v 1:1 koučinkové spolupráci>>
Komentáře
 1. Sandra M. napsal:

  Pěkný a pravdivý článek 🙂

  Kdo ještě nenalezl práci, která by ho naplňovala, tak zavítejte i k nám – budeme rádi, když se Vám podaří si najít tu pravou.

  http://www.hitprace.cz/

  držíme palce všem

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů