Jaký byl můj rok 2019?

Rok se s rokem sešel a opět jsem se zastavila, abych se zamyslela nad tím, co se mi povedlo a co je pro mě naopak výzvou ke zlepšení do nového roku.

Věřím, že vás moje zamyšlení může inspirovat k podobné sebereflexi, abyste se mohli odlepit z místa a mít život ve svých rukou.

4 největší úspěchy v roce 2019

 • RADOST z mého online podnikání
  Moje online podnikání je moje poslání a radost. Vytvořila jsem 2 nové emailové koučinky a taky pár článků na můj web. BAVÍ MĚ TO. Tímto děkuji za důvěru mým novým a opakovaným klientům, kterým můžu pomáhat zlepšit život.
 • RADOST Z POKROKŮ MÝCH KLIENTŮ
  Tímto děkuji mým věrným klientům na angličtinu a na osobní koučink, se kterými mám tu čest podílet se na jejich osobních vítězstvích. Jejich pokroky jsou i mými pokroky a tato práce mě naplňuje a mám z ní RADOST.
 • VOLNÝ ČAS S RODINOU
  Tak jako loni, i tento rok jsem si dopřála hodně volného času, méně jsem pracovala a více si užívala mého manžela a mou dceru a svobodu prostě nedělat nic, když se takto rozhodnu.
 • SPOLUPRÁCE S VESMÍREM
  Velice si cením toho, že Vesmír je moje nekonečná zásobárna, která mě nikdy nezklame. Díky spolupráci s Vesmírem jsem celý rok prožila v hojnosti. Díky Vesmíru jsem prožila úžasné dny na Azurovém pobřeží.

5 věcí, které mi udělaly největší radost

 • ČAS STRÁVENÝ VENKU V PŘÍRODĚ
  Od jara až do podzimu jsme jezdili každý den na kole nebo chodili na výlety pěšky a užívali si krásy naší přírody – radost z pohybu venku je doprovázen radostí z toho, že si nemusím brát dovolenou:)), prostě můžu být venku na vzduchu a volně se pohybovat kdykoliv, když chci!
 • TVOŘENÍ MÉHO WEBU A POKROKY MÝCH KLIENTŮ
  Je to pro mě poslání a naplnění pomáhat lidem žít lepší život. Moje práce mě baví a má smysl!
 • POBYT NA AZUROVÉM POBŘEŽÍ
  Měla jsem obrovskou radost, že jsem si mohla užít mluvení francouzsky, přátelství, moře, slunce, francouzské jídlo a klid v historických uličkách Azurového pobřeží.
 • DOMÁCÍ RODINNÁ POHODA
  Offline komunikace s manželem a s dcerou. Je to sice náročné s puberťačkou, ale mám radost že mluvení převládá nad ťupáním do mobilu. Co dodat? Radost jsem měla, když dcera dobrovolně odložila svůj mobil a hrála každý den na flétnu a četla knihy...
 • FRANCOUZŠTINA A ČTENÍ KNIH
  Radost mi udělaly mé pokroky ve francouzštině, mohla jsem ji aktivně použít ve Francii a dále jsem si našla chvilky na další studium. Čtení knih je neodmyslitelná součást mého života už od dětství a mám radost z každé přečtené knihy. Některé čtu pořád dokola:))

4 věci, které jsem hlouběji pochopila

 • Zasloužím si jen to nejlepší. Mám na to nárok!
 • Vesmír je moje nekonečná zásobárna, která mě vždy podporuje.
 • Paradox: Někdy musí člověk opustit zónu pohodlí a zvednout zadek, aby mohl prožívat hojnost. Na druhé straně je někdy lepší zůstat doma a užívat si radost z toho, že mi něco uteče. Děkuji za moudrost rozpoznat, kdy je na co správný čas.
 • Opravdové přátelství a dobrá lidská srdce přežijí několik generací a překonávají hranice, čas a každodenní starosti.

4 okamžiky, na které nikdy nezapomenu

 • Sama ráno v Antibes
  Probouzející se přístav, třpytivé moře a klid v historických uličkách...Kapučíno s výhledem na přístav a obrovská vděčnost za všechna požehnání a zázraky v mém životě.
 • Procházka kolem pobřeží na Cap d'Antibes
  Klid a pohoda na přelidněné francouzské riviéře...zvuky moře a příjemný slaný vítr...vnímání hojnosti.
 • Páteční večer s manželem na Kosíři a v zámeckém parku
  Sami na vrcholu a páteční idylka za zpěvu žab...vyplatí se dělat jiné věci v pátek večer než většina.
 • Podzim v Rychlebách
  Krásný podzim a omamné barvy nebe a stromů....

Co oceňuji na roce 2019?

Rok 2019 mi pomohl uvědomit si význam svobody, kterou ke svému životu tolik potřebuji.

Přinesl mi opravdu spoustu ponaučení, zázraků, požehnání a hojnosti, za které jsem vděčná.

Jak jsem zvládla výzvy pro rok 2019?

Loni jsem si stanovila výzvy na rok 2019. Jak to dopadlo?

 • Práce s energií
  V rámci možností jsem zvládla hlídat si svoji energii, méně pracovat a více relaxovat a meditovat sama. Je to výzva i pro další rok. Pořád je co zlepšovat.
 • Trávit více času s manželem
  Podařilo se nám pár dní opravdu prožít jen spolu sami dva, ale i tady je stále co zlepšovat, takže výzva trvá i pro další rok 2020.
 • OFFLINE komunikace
  Stále se mi daří udržet si svoji starou NOKII:)) a využívat sociální média střídmě a být offline co nejvíce. Zda jsem vzorem pro svoji dceru nevím, spíš mě vidí jako nemoderní. Nicméně, já jsem offline velmi spokojená a dcera nakonec vždy dá přednost offline aktivitám před mobilem. Výzva trvá i nadále.

A jakým novým výzvám jsem čelila?

 • Jak se z toho nezbláznit
  Z čeho? Ze zodpovědné péče o pubertální dceru, která mi bere mnoho energie. Věřím ale, že se vše vrátí. Potřebuje mě víc, než když byla malá a jsem ráda, že mám na ni čas.
 • Zachovat si pozitivní přístup, ať se děje co se děje
  Je to dřina, ale jde to!
 • Ocenit se a přijmout to nejlepší, co život pro mě má
  Porazit ten neustálý pocit sebepodceňování a pochybností o sobě, vystoupit ze zóny pohodlí a přijmout hojnost a požehnání, které jsou pro všechny včetně mě.

Splnilo se mé přání v roce 2019?

Můj záměr pro rok 2019 jsem si zapsala takto:

“ Jsem zdravá a naplněná pozitivní energií, jsem v rovnováze úsilí a uvolnění, cítím se požehnaně a cítím rozmach a pokroky v mé práci a tím se cítím volně a svobodně a užívám si hojnost – lásku, radost, zdraví, čas, peníze, zážitky a vztahy.“

Myslím, že se mi vše splnilo. Zákon přitažlivosti funguje.

Rok 2019 nebyl dokonalý, mnoho věcí se pokazilo, nepovedlo a haprovalo…ale potvrdilo se mi, že se vždy vyplatí soustředit se na pozitiva a vše dobře dopadlo.

Celkové shrnutí roku 2019:

Jedno slovo – DĚKUJI.

A mé poučení z roku 2019 shrnuje následující citát:

“ Buď spokojen s tím, co máš a raduj se z věcí, tak, jak jsou. Když pochopíš, že nic nechybí, svět je tvůj.“ — Lao-c‘

S úctou,

Pavla

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Objevte 7 jednoduchých kroků, jak si začít TVOŘIT SVŮJ OSUD. Čtěte eBook ZDARMA >>>

\"\"

\"\"

Pomáhám lidem získat odvahu jít svou vlastní cestou. Učím lidi, jak efektivně využívat svou mysl a tím přitahovat zázraky do svého života. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online kurzu Zákon přitažlivosti v životě>> Pomůžu vám tvořit život podle vašich představ v 1:1 koučinkové spolupráci>>