4 tipy, jak žít právě teď a být v pohodě. Především číslo 3 je můj favorit.

Užíváte si právě teď váš přítomný okamžik? Pozor, je to důležitá otázka! Odpovězte si pravdivě. Užíváte si ho nebo spíše přemítáte o minulosti nebo o tom, co na vás čeká v budoucnosti? Vaše odpověď vám ukáže, jak jste na tom s  kvalitou vašeho života.

Své odpovědi se nelekejte, protože většina lidí zapomíná na to, že přítomnost je důležitá. Když jsem procházela knihy o lidech, kteří  jsou v pohodě a prožívají vnitřní klid, zjistila jsem, že mají jedno společné.

Schopnost užívat si přítomného okamžiku.

Kdo tuto schopnost má, má pojistku pro život v pohodě. Proto se o ni s vámi chci podělit.

Proč je důležité žít právě teď?

Většina lidí se trápí tím, co stalo v minulosti, různě to pitvá a ztrácí tím čas. Dále přemítá o tom, co bude v budoucnosti. Těší se na pomyslný moment, kdy se jim v životě všechno změní k lepšímu. Ale ten moment nemusí nikdy přijít. Proč? Vaši budoucnost utváříte právě teď. Každý přítomný okamžik je stavebním kamínkem vaší budoucnosti.

Ve skutečnosti nic jiného než přítomný okamžik neexistuje.

Proto minulost nechte odplout, odpusťte sobě i ostatním a soustřeďte se na současný okamžik. Není to lehké, neboť žijeme ve společnosti, kde jsme tlačeni do přemýšlení o tom, co bude.

Média a reklamy jsou plná prohlášení typu : „ Myslet  na budoucnost se vyplatí! Vytvořte si penzijní plán.“ Atd. O přítomnosti se nemluví, jako by se tomu veřejnost vyhýbala. Vy však, chcete-li být v pohodě, opusťte všechny myšlenky na budoucnost, různé strachy a obavy a žijte teď. Výrazně se vám uleví.

Jak se dostat do přítomného okamžiku?

Je to jednoduché.

Mám pro vás 4 tipy, jak žít právě teď a být v pohodě:

 • 1
  Dýchejte
  Klíčem k přítomnosti je dýchání. Většina lidí dýchá velmi mělce a když se něčeho bojí zadrží dech. Tím ztrácí energii. Proto dýchejte, položte dlaň na břicho a dýchejte tak, aby se vám ruka zvedla. Takto se soustřeďte na své pravidelné a hluboké dýchání. Přinese vám čerstvou energii a budete se cítit tady a teď.
 • 2
  Smějte se:))
  Další způsob je smích. Ne nadarmo se říká, že smích je zárukou dlouhověkosti a lék na všechny nemoci. Je lékem také na vyhýbaní se přítomnosti. Srdečně se smějte, sobě i svým starostem a budete žít právě teď.
 • 3
  Trénujte techniku „psího vědomí“
  Co to je? Všimli jste si, že když vezmete psa na procházku, tak se zastavuje na každém kroku a všímá si úplně všeho? Psa zajímá úplně všechno...každý strom, keř, lavička, sloup...a když ho vezmete stejnou cestou jiný den, je to pro něj opět zajímavé. Má zase spoustu práce s tím, že si všímá všech těch skvělých okolo něj. Žije totiž přítomností. Tohle zvládnete taky. Běžte na procházku nebo si vyjeďte na kole a věnujte pozornost všem stromům, rostlinám a živočichům...Uvidíte, že vaše mysl, která obvykle řeší minulost nebo budoucnost, nebude mít na to čas. Bude v přítomnosti a vy se budete cítit v pohodě.
 • 4
  Buďte vděční
  Buďte vděční za to co máte právě teď. Pojmenujte to, za co jste vděční. Zjistíte, že máte vše, co potřebujete právě teď. Vděčnost má neuvěřitelnou sílu. Budete-li každý den děkovat, za to, co máte teď, už nikdy nemusíte mít strach o svou budoucnost. Vyvolá ve vás energii a vibrace, které vám každým okamžikem budou přinášet vše, co potřebujete.

Beru sama sebe každý den ven a pomáhá mi to být v pohodě. Každý den je skvělý zážitek a užívám si život v přítomném okamžiku. Raduji se ze samozřejmostí jako je voda a zeleň …

Soustředím se na všechno, co dělám a dýchám klidně a pomalu. Vnímám plně vše, co je okolo mě. Těším se sama ze sebe a usmívám se. Užívám si radost z pohybu a vnímám život v celé jeho hojnosti.

Děkuji za tuhle úžasnou možnost žít na této krásné zemi:))

Vždy si vzpomeňte na to, že je to vaše volba,  jaký máte život. Vy jste tvůrcem svého života.

Jak přemýšlíte právě teď, takový bude váš život.

Můžete se rozhodnout, zda budete oceňovat vše, co vás obklopuje a budete se smát  nebo se budete trápit minulostí či budoucností.

Život je to, co se vám děje právě teď. Užívejte si ho!

Můžete se rozhodnout každý den, v každý okamžik o tom, že převezmete moc nad svými myšlenkami a zvolíte si svobodu.

MŮŽETE.

Jak prakticky na to? Vše jsem pro vás sepsala do e-booku Jak být v pohodě, díky kterému získáte klidnou mysl a životní nadhled.

Opatrujte se!🍀🌞🍀

S úctou,
❤️ Pavla

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Pomáhám lidem získat odvahu jít svou vlastní cestou. Učím lidi, jak efektivně využívat svou mysl a tím přitahovat zázraky do svého života. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem zakladatelkou online klubu Zákon přitažlivosti v praxi>> Pomůžu vám tvořit život podle vašich představ v koučinkovém programu JAK PŘITÁHNOUT VAŠE PŘÁNÍ >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů